Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ez még rám is érvényes?...

Ez még rám is érvényes? (Orbán, sorkatonaság)

Figyelt kérdés

[link]


Én már beadtam a jelentkezésemet az egyetemre, leérettségiztem, már csak szóbeli van.


Most komolyan ez rám is érvényes, és nem mehetek még szeptemberbe egyetemre, hanem ilyen hülyeséget kell nekem is csinálnom hónapokig??

Vagy hogy van ez??

Mikortól lesz ez érvényes?


2012. máj. 25. 09:52
1 2
 1/15 Andizsuzsi ***** válasza:
Ne cirkuszolj! Mi lenne rád érvényes? Hol hallottál olyan jogszabályról, hogy ezt el is fogadták?
2012. máj. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mivel a fidesz ötlete volt, tuti el fogják fogadni...olvasd el a cikket.
2012. máj. 25. 10:31
 3/15 anonim ***** válasza:
19%

Nem kell majd be menni sorkatonának csak össze írják a neveket ha valami baj történne akkor mindenkit behívnának és pár hónapos gyors kiképzéssel kipépeznék az embereket .

De ennél azok kapnának felmentést aki köztisztviselő ( orvos , rendőr , tűzoltó , stb. )


Sajnos nincs pénz arra hogy ezt be tudják vezetni mint ahogy régen is volt .


Egyébként én örülnék neki hogy ha vissza hoznák és szívesen mennék arra a 3 hónapos kiképzésre .


Valamint ezt már sokaktól halottam hogy nem szívesen csinálnák . Miért féltek sokan attól a 3 hónaptól

2012. máj. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A hadkötelezettséget tudom, de most már a sorkatonaságról beszélnek. (cikkbe)

Én nem akarok erre időt feláldozni az életemből, nem akarnám az egyetemet otthagyni.


Amúgy akkor nem lesz kötelező sorkatonaság? Vagy tényleg nincs erre pénz? (hála istennek)

2012. máj. 25. 10:39
 5/15 Mr.Super TNT ***** válasza:
100%
Azért lett eltörölve mert ,pénzkidobás. És szerinted 3 hónap alatt milyen ismereteket kapnának? A sok hülye ultranacionalista és nosztalgiázó vágyálma főként.A HONVÉDSÉGNEK NEM FELADATA A NEVELÉS ÉS NEM IS VOLT!! Amúgy is a szülők dolga ma másik dolog ,hogy 17-18 év fölött már nem lehet nagyon nevelni ,mert a szocializációs folyamatok végbe mentek ,persze az ember egész életében változik ,de a katonasággal nem lehet nevelni. Katonának csak olyen menjen aki önként és saját elhatározásából válalja.
2012. máj. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, senki sem fog elhurcolni az egyetemről. Nem gondolom, hogy a Demokratikus Koalíció honlapja lenne a leghitelesebb forrás, és még ők sem állítanak tényeket, csak feltételeznek... Egy leendő egyetemista kezelje kritikával az ilyen riogatásokat.
2012. máj. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

egy schengeni országban eleve kivitelezhetetlen lenne egy ilyen ötlet


amúgy a hadkötelesek nyilvántartása eddig is megtörtént, csak létrehoztak egy külön hivatalt, hogy pozícióba juttassanak néhány szegény állástalan fideszest

2012. máj. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ez egy hülyeség.
2012. máj. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
amúgy abból a pénzből, amit 1990-től 2004-ig a vonultatásra költöttek, inkább normális felszerelést kellett volna venni, hogy NATO-haderőként ne szovjet felszereléssel égessék magukat (és kockáztassák életüket) a hivatásos katonák
2012. máj. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Gyurcsány pajtitól szokd meg, hogy vetít.
2012. máj. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!