Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Annak idején sorozáskor miért...

Annak idején sorozáskor miért kellett meztelenre vetkezőni?

Figyelt kérdés
Hallottam róla, hogy így volt, szerintem nagyon megalázó és az emberi méltóságot sérti. Mi volt ennek az oka?

2012. máj. 8. 20:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

"nagyon megalázó és az emberi méltóságot sérti."

Hááhh :D Látszik hogy nem éltél abban a világban!

Egyébként így kiderülhetett hogy van-e valakinek valami külsőleg látható betegsége amit amúgy esetleg takargatna még orvos előtt is, és nagyjából azt is fel tudták mérni hogy a testfelépítése mennyire alkalmas fizikai megterhelésre.

2012. máj. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
38%

off:

Mikor, Az meddig volt úgy? A mai 35 éveseknél is így történt?

Csak kíváncsi vagyok, és nő. :-)

2012. máj. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 doboszoli ***** válasza:
69%

Hehe!

Emlékszem a vezényszóra:

Forduljon meg! Hajoljon le! Húzza szét!!!

És nem éreztük sértve az emberi méltóságunkat, hanem jót röhögtünk.

2012. máj. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

20:59!


Hát ezt én sem tudom, azért írtam ki a kérdést. Amúgy az is kérdés lehet, hogy aki ma megy hivatásos katonának, annak is végig kell-e esni ezen?

2012. máj. 8. 21:05
 5/19 anonim ***** válasza:
40%
Hogy megvizsgáljanak.
2012. máj. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
10%

" szerintem nagyon megalázó és az emberi méltóságot sérti"


Akkor te fürödj ruhában.

2012. máj. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%
Mert pl. heresérvet nehéz nadrágon keresztül diagnosztizálni. Vagy szerinted egyszerű?
2012. máj. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
20%

Sajnos a kommunizmus arról volt híres hogy megalázott , emberi jogokat porba tiport és mélyen sértette az emberi méltóságot.

Akik azt a rendszert alkották , a szabályokat hozták hazaáruló ,vízfejű proletár idióták voltak ismertebb nevükön kádár és rákosi.(Szándékosan írtam kisbetűvel a nevüket)

2012. máj. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"Akkor te fürödj ruhában."


Nem egy több tagból álló bizottság előtt fürdök. :)

2012. máj. 8. 21:07
 10/19 A kérdező kommentje:

Amúgy ez is hülyeség szerintem, mert ahogy én tudom - javítson ki valaki ha tévedek - emellett a sorozóbizottság előtti meztelenkedés mellett volt orvosi vizsgálat is, tehát nem feltétlenül az lehetett a célja, hogy az esetleges elváltozásokat kiszűrjék.


Amúgy remélem nem fog rá sor kerülni, de 1 fő orvos előtt én is levetkőznék, ha esetleg olyan problémám lesz, de nem egy egész bizottság előtt.

2012. máj. 8. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!