Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért lépett be Magyarország...

Miért lépett be Magyarország a NATO nevű, USA érdekeket képviselő erőszakszervezetbe?

Figyelt kérdés

Mikor ismerik fel végre a Nyugathoz tartozni kívánó országok, hogy a Nyugat filozófiája a következő:


"A cenzúra rossz, kivéve ha mi csináljuk."


"Az erőszak rossz kivéve ha mi csináljuk."


"A fegyverkezés rossz, kivéve ha mi csináljuk."


"A kizsákmányolás rossz, kivéve ha mi csináljuk."



2012. máj. 18. 09:39
1 2 3 4
 11/40 CMD ***** válasza:
56%

"Én azt mondom az Eu-n kívűl jelenleg semmiből sem szabad kilépni mivel a Natoból való kilépéssel öngyilkosságot követne el Magyarország."


Az EU-ból való kilépéssel meg gazdasági öngyilkosságot.


"Ha én vezethetném az országot akkor az első lépéseim közé tartozna ultimátumot adni a NATO-nak vagy felülvizsgálják Trianont vagy kilépünk."


Pont ezzel a "ki a fasza gyerek, ha nem én" mentalitással értük el, hogy teljesen instabil lett Magyarország 2011 őszétől 2012 márciusáig.

2012. máj. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 bumbi02 ***** válasza:
90%

Azért mert ez már nem Magyarország. Ha én vezethetném az országot akkor az első lépéseim közé tartozna ultimátumot adni a NATO-nak vagy felülvizsgálják Trianont vagy kilépünk. Ez így lenne korrekt.


Hálisten nem te vezeted az országot. Mikor úgy érzem hogy Orbánéknál nagyobb hülyeséget lassan senki nem tud kitalálni, feljövök gyakorikérdésre, és megmentem a "becsületüket" hogy vannak még hozzánemértőbbek....

2012. máj. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
0%
Hitler is úgy hozta fel Németországot hogy mert tenni igaz hogy végül túl messzire ment de a nyugati hatalmak nem szóltak bele a németek revíziós ügyeibe. Ha mi bemutatjuk a valós tényeket és magyarság szerepét Európában akkor elfogják fogadni követeléseinket. A becsületünk meg már rég elveszett amikor hagytuk hogy a kommunisták 45 évig a nyakúnkon legyenek és aztán elszalasztottuk a lehetőset a magyar juss visszaszerzésére. És a te gyáva fajtád miatt ez ma is csorbul.
2012. máj. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 bumbi02 ***** válasza:
100%

Az én gyáva fajtám gondolkodik, aztán lép. Nem pedig romantikus vágyálmokat dédelgetve bízik abban, hogy majd a s*gge alá tolják a "Szebb Jövőt".


Ha mi bemutatjuk a valós tényeket és magyarság szerepét Európában akkor elfogják fogadni követeléseinket.


Nagyon szép elképzelés, hogy majd hirtelen így 90 év múltán leesik nekik: Bsszus, hát ezt nem is tudtuk!!!... Azt hittük a magyarok 1914-be jöttek oda.....

Esélyes...

Anno voltak akik tettek is azért, hogy külfölddel megismertessék a nézőpontunkat. És ők nem gyakorikérdéseken lógtak, és fórumoztak, meg kocsmapolitizáltak, hanem fogták a batyut, és világszerte előadásokat tartottak a béke igazságtalanságáról.

Vagy éppen szervezkedtek, lásd Magyar Revíziós Liga.... Te egyelőre pedig ülsz a hátsófeleden, és másoktól elvárod hogy újból legyen nagy Magyarország. És eközben engem legyávázol, mert én nem várok veled együtt, hanem próbálok abból építkezni ami adott, nem pedig arra alapozok, hogy majd hátha nagyobb lesz ez az ország.



Hozzá se tenném részleteibe menően, hogy ha visszakapnánk a régi területeinket, családok ezreit, százezreit szakítanánk ki a megszokott környezetükből, több millió román, szlovák, szerb, horvát lenne az országban, akiknek - a Jobbikos mentalitást ismerve - kutya kötelességük lenne megtanulni magyarul, és 3 éven belül asszimilálódni. Kapnánk a nyakunkra 15 millió külföldi, 1,5 millió magyarért. 15 millió külföldi lenne elszakítva a hazájától, azért hogy 1,5 millió olyan magyar, aki már alapból Romániában született, alapból Szlovákiában született "haza térjen".


Ha az "én fajtám" ettől gyáva lenne, hogy racionálisan gondolkozik, akkor igen: gyáva vagyok. De legalább nem égetem le magam 100 éve kergetett vágyálmokkal, és olyanokkal, hogy mi lett volna ha megnyerjük Mohácsot, meg hogy kérvényezzük a NATO-nál hogy kapjuk vissza a régi területünket. Amit háborúban elveszít az ország, és azt egy béke még szentesíti is, az onnantól kezdve nem a mienk. Igen, Magyarországra is érvényes ez. Bezzeg mikor mi foglaltunk el különböző területeket, akkor szabályos volt. Csak akkor nem, ha tőlünk foglalnak el. Logikus...

2012. máj. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
12%

Az a baj veled hogy nem érzed át a súlyát a helyzetnek. Azt hiszed ez csak jó kis téma amin el lehet vitatkozni itt az oldalon.


"Vagy éppen szervezkedtek, lásd Magyar Revíziós Liga.... Te egyelőre pedig ülsz a hátsófeleden, és másoktól elvárod hogy újból legyen nagy Magyarország."


Én csupán a megfelelő gondolkodást és a téma fontosságának elismerését várom el másoktól többet nem. Sok szervezet van ami beszél Trianon revíziójáról de mit érnek el vele azt hogy a te fajtád nem hajlandó belátni a valóságot és továbbra is a nemzet ellen beszél.


"És eközben engem legyávázol, mert én nem várok veled együtt, hanem próbálok abból építkezni ami adott, nem pedig arra alapozok, hogy majd hátha nagyobb lesz ez az ország. "


Építkezzél csak. Mit építesz? Nem hátha nagyobb lesz az ország hanem azért kell munkálkodni hogy visszatérjen ami mindig is magyar volt.


"Hozzá se tenném részleteibe menően, hogy ha visszakapnánk a régi területeinket, családok ezreit, százezreit szakítanánk ki a megszokott környezetükből, több millió román, szlovák, szerb, horvát lenne az országban, akiknek - a Jobbikos mentalitást ismerve - kutya kötelességük lenne megtanulni magyarul, és 3 éven belül asszimilálódni. "


Mintha Trianonban nem erről döntöttek volna. Most visszakapják azt amit mi kaptunk tőlük. Nem kell több millió, román, szlovák, szerb majd a kis barátaik befogadják őket.


"Kapnánk a nyakunkra 15 millió külföldi, 1,5 millió magyarért. 15 millió külföldi lenne elszakítva a hazájától, azért hogy 1,5 millió olyan magyar, aki már alapból Romániában született, alapból Szlovákiában született "haza térjen"."


Nem kapnánk mert a visszacsatolás nem egyszerre történne. Először Kárpátalja tér vissza. Aztán a Felvidék, Erdély és a Délvidék. A horvát stratégiát majd ki kell dolgozni. Az Őrvidék és a Muraköz necces ügy. Én mindig azt mondom/mondtam hogy a Trianon előtti Magyarország a minimum, az ősi magyar juss DE nem azt hogy egyik napról a másikra induljunk meg földjeink visszaszerzésére. Nem szabad harmadszorra elveszteni ezért alaposan ki kell dolgozni a terveket és természetesen csak akkor amikor már jó állapotba lesz az ország és ez csak egy nemzeti kormány alatt lesz amire ma kevés az esély.


"Bezzeg mikor mi foglaltunk el különböző területeket, akkor szabályos volt. Csak akkor nem, ha tőlünk foglalnak el. Logikus..."


Elég ránézni hogy mennyit gyarapodott az ország Szent Istvántól Trianonig. Vagyis semennyiit. Horvátország kivételével amely egy speciális eset volt és nem hódítás. Havasalföld, Moldva, Bosznia, és Dalmácia mindig is magyar felségterület volt egy szavuk se lehetne ha igényt tartanánk rá.

2012. máj. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 bumbi02 ***** válasza:
84%

A mai világban abszolút nem fontos téma Trianon. Miért lenne fontos?


Amúgy nagyjából ez a baj veletek. Szidjátok hogy milyen igazságtalan volt Trianon, de ti azt "igazságosnak" tartanátok, hogy csatoljuk vissza a régi magyar területeket, majd az ott élő többséget (románok, szlovákok stb..) küldjük haza. Undorító, már bocs. Hasonló volt Trianon is igen, csak hogy ott nem küldték haza a magyarokat. Ilyen ötletekkel a fejedben igazándiból nincs jogod szidni Trianont.


Az, meg hogy én mit "építek" az nem fórumra tartozik, ha nagyon érdekel esetleg privátban elküldöm, bár tudom hogy csak kötekedés szintjén érdekelne.



Nincs olyan, hogy "ősi magyar juss". Ezt a nemzeti érzelműek kitalálták mint jogalapot azokra a területekre. Sose látjátok át hogy mennyire logikátlan amit írtok? Az, hogy ahova magyar teszi be a lábát, örökre magyar föld lesz? Hülyeség. Azé a föld, aki elfoglalja és meg is tudja tartani. 500-600 évig a mienk, utána másé. Ilyen a történelem.


Elfoglaltuk a Kárpát-medencét , de voltak előttünk is itt. Akkor mi elvettük az ő ősi jussukat? Nevetséges.


Egy kis komolyságot kérlek.


Hozzátenném hogy a NATO-nak semmi köze nincs Trianon felülvizsgálatához, maximum az ENSZ-nél lehetne reklamálni, hogy nevessenek ki minket. Trianon a jelen helyzetünkben egy absolute bagatell téma, nem bír semmilyen fontossággal. Fontos, hogy mindenki ismerje a tényeket Trianon körül, mert tényleg nemzeti tragédia. De ennyi.

2012. máj. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
Ha én vezethetném az országot akkor Még szerencse,hogy nem!
2012. máj. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
0%
Mindegy bumbi látom hogy képtelen vagy elfogadni az igazságot folyamatosan mellébeszélsz üres frázisokat használsz vagy nem veszed figyelembe a tényeket. Nem érted meg hogy hogy a románnak semmi keresnivalója sincs Erdélyben vagy a szerbnek a Délvidéken. Csak is egy esetben ha elfogadják a magyar uralmat és azokat akiket betelepítettek a magyar földekre, vissza küldjük saját földjeikre. Egyszerűen hihetetlen hogy mennyire hidegen hagy a magyar nemzet mélyrepülése a becsületünk megcsorbulása.
2012. máj. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
76%

Bumbinak teljesen igaza van.


Mellesleg kell a fenének a fejletlen Kárpátalja,Erdély meg a Délvidék.

2012. máj. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
Inkább maradjon ekkora az ország mint most de legyen olyan fejlett mint Svájc.Ha most visszakapnánk az elcsatolt területeket kissebségek lennénk saját országunkban.Egy idő után ugyanúgy el akarnának szakadni Magyarországtól a többségében román,szlovák,szerb területek mint anno.És ezt fegyveres összetűzés nélkül is el tudnák érni.Most attól hogy újra lenne Nagy-Magyarország attól nem lenne jobb az életszínvonal szerintem.Attól nem fogok többet keresni,nem fogok tudni többet adni a családomnak.
2012. máj. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!