Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek is ráférne az...

Szerintetek is ráférne az ellustult 18-20 éves gyerekekre a sorkötelezettség? Úgy értem aki a Counter Strike meg a Call of duty és hasonlókkal tengeti az idejét, gyakorlóban és surranóban ül a gép előtt, azt helyrewrázná min.8 hónap, nem?

Figyelt kérdés
2012. márc. 3. 00:17
1 2 3 4 5
 11/45 nicothyn ***** válasza:
67%
Szerintem nem ilyen a kérdés, csupán erősíti a valóságot! De ez a tulajdonság 12-22 éves korig így van... A sorkatonaság nem lenne jó megoldás, egy normális iskola és nevelés kell! Amit mindnyájan tudunk, hogy ma már nincs.
2012. márc. 3. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
60%

Igen, szerintem 1 év elég lenne. Én az a korosztály vagyok, akik orvosi alkalmasságin még voltak, de be már nem vonultunk. Mondjuk ahogy elnézem a mostani 17-18 éveseket rájuk férne egy kis fizikai-szellemi "megdolgozás".

Nemrég értem haza egy szórakozóhelyről, hát amilyen formákkal ott találkoztam...

2012. márc. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
43%
Igen, rájuk férne erősen.
2012. márc. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
43%
A CS és a COD jó játékok én is játszok velük, de nem állandóan. Az elllustulásért nem a játékokat kell okolni hanem a nevelést. Azt meg, hogy mibe öltözik az a saját dolga. Amúgy sztem is rájuk férne egy kis "nevelés".
2012. márc. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
40%

"Utólsó,szerintem ha jönne egy behívó,vagy valami papírka,amin a neved van ,meg az hogy ekkor és ott legyél,nem sokat számítana az hogy nem akarok katonásdit játszani,mondjuk nekem sem ez a rész a legvonzóbb...De katonának lenni nem csak arról szól hogy szivatnak meg vedelsz,ez hülyeség"


Igen, ha jönne egy papírka, hogy behívnak akkor természeten mennék, mert muszáj lenne. De lobbizni nem fogok azért, hogy egy éven keresztül szívassanak. Mint már mondtam, rengeteg emberrel beszéltem erről a témáról, és senki sem mondta közülük azt, hogy jó kedvvel vonult be. Pozitívumként pedig egyedül azt szokták felhozni, hogy barátokat szereztek ott. Nem értem, mi a fenéért lenne nekem jó, ha egy éven keresztül futtatnának a laktanya körül, sikálnám a wc-ket, mosnám a folyosókat, hámoznám a krumplit (apám szerint ez volt az egyetlen haszna, megtanult rendesen krumplit pucolni), és szívatnának az éjjeli őrségekkel. Hm?

És igen, kóstolgatlak, mert te is kóstolgatsz te hős katona. Lehet hogy nem voltam sorozott, de azt tudom, hogy lóf@sz képzés folyt ott a hivatásosokéhoz képest, szóval ne játszd a Rambót, mert elég röhejes.

2012. márc. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
100%
Csak az a baj h nincsen már normális laktanya, ételt kell adni szerencsétleneknek, ruházni kell őket és még sorolhatnám... És ezek mind PÉNZBE kerülnek ami most éppen nincs...
2012. márc. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
55%

Mi értelme lenne 1-2 millió kiképzett fiatalnak? Hogy majd ha kellünk a nato-nak legyen emberanyag? Magyarország csak vesztett az elmúlt 3 évszázadban...

Elöbb a gazdaságot kellene rendbeheozni, utána lehetne bírni anyagiakkal a sok ember szállásolását és etetését.

2012. márc. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem a kérdezőre is ráférne pár év. De az észak-koreai hadseregben! Ott legalább tényleg tanulna néhány dolgot, azt hiszem.

Egyébként Európában talán ha öt országban van még sorkötelezettség. (Ausztria, Svájc, Norvégia, Finnország, Dánia; de már Ukrajnában és Szerbiában is eltörölték. De ide kellene, mi?)

2012. márc. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:
Az utolsónak leírom mégegyszer:ÉN szeretnék katona lenni,de szerződésesnek NEM vesznek fel,mert csináltam 1-2 hülyeséget.Még a francia légiót is megpróbáltam,de megbuktam pszihológián.Akik azt írták hogy mi értelme van 10 hónapig futni,csak annyit tudok erre mondani,hogy legalább jobb lesz az erőnlétük.
2012. márc. 3. 12:48
 20/45 anonim ***** válasza:
67%
Aha, szóval szeretnél katona lenni, de nem lehetsz, ezért mindenkire rá akarod kényszeríteni a saját elgondolásaidat :) Még szerencse, hogy itt el is akad az egész - az akarásnál.
2012. márc. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!