Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek is ráférne az...

Szerintetek is ráférne az ellustult 18-20 éves gyerekekre a sorkötelezettség? Úgy értem aki a Counter Strike meg a Call of duty és hasonlókkal tengeti az idejét, gyakorlóban és surranóban ül a gép előtt, azt helyrewrázná min.8 hónap, nem?

Figyelt kérdés
2012. márc. 3. 00:17
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
75%
Most komolyan mi közöd van hozzá, hogy ki mit csinál? Amúgy szerintem 18-20 évesen már javában piálnak és buliznak, addigra már kinövik ezeket a játékokat.
2012. márc. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
35%
Rájuk férne. De minimum három év.
2012. márc. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 nicothyn ***** válasza:
31%
Bele döglenének! A kisebb fajta elkényeztetett kutyák is belehalnak, ha többet nincsen megengedve nekik semmi. Tudod, anyuci hiányozna nekik. És ma már 18-20 évesek előbb döglenek le a buszon mint a 70-80 éves nénik-bácsik. Mert úgy ellustultak, hogy nagy részük gerince már háttámla formájú. És az a felfogás, hogy "mi közünk hozzá" az csak magát a lustaságnak a tényét erősíti.
2012. márc. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Az elsőnek:Te is olyan vagy ,igaz?BDTényleg semmi közöm ahhoz ki mit csinál,és ha vedelnek meg füveznek,speedeznek,akkor még gázabb.Második:Én is annyira gondoltam először,de az k@rvasokba lenne,max másfél év szerintem,az még finanszírozható lenne.Csak úgy ,mint régen...Én 20 éves vagyok ,minden vágyam hogy katona legyek,de nincs kifogástalan múltam,ezért elutasítottak a honvédségtől.
2012. márc. 3. 00:36
 5/45 anonim ***** válasza:
59%

18 éves vagyok. Igazából két dolgot hallottam a sorkatonaságról, több embertől és mindig ugyan azt:

1. Szívatják őket. Gyakorlatilag semmi értelmeset nem csinálnak, wc-t pucoltatnak velük, fókáztatnak stb.

2. Amikor lehet beb@sznak mint az albán szamár.

Komolyan, én ilyen hül.ye dedós dologért nem fogom elcsúsztatni az egyetemet. Semmi kedvem katonásat játszani.

2012. márc. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
63%
Mellesleg meg van n+1 ilyen kérdés, ráférne egy kis szellemi lefrissülés az eltunyult agyú "hős veteránokra".
2012. márc. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Utólsó,szerintem ha jönne egy behívó,vagy valami papírka,amin a neved van ,meg az hogy ekkor és ott legyél,nem sokat számítana az hogy nem akarok katonásdit játszani,mondjuk nekem sem ez a rész a legvonzóbb...De katonának lenni nem csak arról szól hogy szivatnak meg vedelsz,ez hülyeség
2012. márc. 3. 00:58
 8/45 A kérdező kommentje:
Kit érdekel hogy van ilyen kérdés?Ez is csak azt igazolja hogy mégis kellene az a sorállomány...kóstolgatsz?
2012. márc. 3. 01:00
 9/45 anonim ***** válasza:
77%
Ez egy álkérdés. A kérdező már eldöntötte, hogy mi a véleménye, és pont leszarja az ellenvéleményeket, csak az őt támogató váleményekre kíváncsi. Akkor most magamra vonom a haragját, de leírom: szerintem a sorkatonaság egyelavult, rossz és fölösleges dolog, nem véletlen, hogy a civilizált helyeken egymás után törlik el. (Pl Ausztriában is téma.)
2012. márc. 3. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 Gugu Gabor ***** válasza:
71%

Amiről te beszélsz az egy szociológiai probléma,na most hogy mennyire probléma vagy nem az más kérdés.

Egyébként a kérdésedre válaszolva, igen ráférne, de ehhez kicsit több kell mint egy behívó és az hogy utána x hónapig "futtassák" őket a laktanyában. Mondjuk hogy kicsit más modellre lenne szükség mint az idehaza "megszokott" sorkötelezettség.

2012. márc. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!