Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Mongol Birodalom meg tudta...

A Mongol Birodalom meg tudta volna hódítani Európát?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem is az egészet akkor egy részét?

2011. dec. 15. 15:48
1 2 3 4 5
 11/45 Pro Patria ***** válasza:
36%

Ha közrejátszott a tatárok kivonulásában a kánválasztás, akkor az orosz területekről miért nem vonultak ki, csak innen?...

Elmondom: mert itt erős ellenállásba ütköztek, masszív kővárak láncolatával találkoztak, nem sikerült elfogniuk a királyt és megsemmisíteni a haderőt (a tatárjárás után nem sokkal IV. Béla már sikeres hadjáratokat vezetett).


A kánválasztás csak évekkel később esett meg, és Batu el sem ment rá!


"Én ezt tanultam kb 15 éve!"

- Mint mondtam, ez egy régi tévhit.


"Amúgy a 13. század első felében voltak itt a tatárok, de m1, és még jó, hogy a 2. felére a századnak megerősítették a várakat..."

- 1241-42. Szerinted ez nem a XIII. század második fele?

2011. dec. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:
Igen arról én is olvastam, hogy egyes történészek cáfolják ezt, de nem bizonyított.
2011. dec. 18. 15:30
 13/45 anonim ***** válasza:
12%
Ez a hódítás Dzsingisz Kánnal indult el, s a korabeli pápa is kinyilvánította,, hogy Dzsingisz Kán: az álruhás Isten az Új Dávid Király, s később a zsidóság is a mongol uralkodót a Messiásnak tartotta. A magyar királynak ébernek kellett volna lennie, s nem lett volna komolyan venni a pápai intrikákat, hanem meg kellet volna fogalmazni a katolikus iszlám hitet vagy más néven iszlám katolicizmust, mivel a hódító tatárok zöme már akkor az iszlám hiten volt, s a magyaroktól elvárták a csatlakozást. Bölcs csatlakozás esetén az Aranyhorda egész Európát meghódította volna, s így e Földrész is felvette volna az iszlám hitet, nem alakult volna ki a modern világot nyomorba taszító rablókapitalizmus.
2012. máj. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:
Biztos! :/
2012. máj. 16. 22:16
 15/45 anonim ***** válasza:
100%

Sokaknak nem fog tetszeni, de Kína tele volt kőből épített várakkal és a hvárzemi birodalom sem szűkölködött benne de egyik sem tudta meghátrálásra kényszeríteni őket. Szóval ha rákészülnek akkor az ostrom gépeikkel és némi kiéheztetéssel viszonylag könnyedén átgázoltak volna egész európán.

Viszont Batu közel sem volt olyan jó hadvezér mint amilyennek tartják, egyszerűen nem vitt magával kellő ostrom felszerelést és sáska módjára hagyta, hogy emberei végigpusztítsanak mindent. Valószínűleg azért is fordul vissza mert már nem tudta ellátni a seregét. Ugyanis ő sose akart kán lenni. Ha emlékezetem nem csal vagy három évig nő volt a kán, igaz jelképesen.

2012. máj. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
100%
Mármint egy hölgy volt a kán.
2012. máj. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%

És elegem van abból is, hogy Muhinál úgy állítják be, mintha totál idióták lettünk volna, hogy szekérvárral védekeztünk a mongol horda ellen. Nem lehetett az olyan rossz taktika ha maguk a mongolok is átvették pár évvel később.

Az, hogy kikaptunk az akkori világ alighanem legjobban militarizált népétől pedig aligha lehet szégyen. Igenis a lehetőségekhez mérten derekasan védekezünk, többször megfutamítottuk őket.

2012. máj. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
10%
A magyar királynak ébernek kellett volna lennie, s bölcs csatlakozása esetén az Aranyhorda egész Európát meghódította volna, s így e Földrész is felvette volna az iszlám hitet, nem alakult volna ki a modern világot nyomorba taszító rablókapitalizmus. Szintézist kellett volna teremteni, s így újra megvalósulhatott volna Attila Birodalma Európában.
2012. máj. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
28%

Valószínű mint Kínában itt is egy új dinasztiát adtak volna. Mongol császárra lett volna a Mongolbirodalomtól független Európának.


Amúgy Kán választás miatt hagyták félbe a - középkori tévedés miatt tévesen - tatár járásnak nevezett mongolok által végzet szokásos népirtást.

2012. máj. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 Pro Patria ***** válasza:
11%

"Amúgy Kán választás miatt hagyták félbe a - középkori tévedés miatt tévesen - tatár járásnak nevezett mongolok által végzet szokásos népirtást."

- A tatárjárás megnevezés valóban téves, de az is, hogy a kánválasztás miatt vonultak ki. Mint írtam korábban: a kánválasztás csak évekkel később történt, és Batu el sem ment rá. Illetve orosz földön eztán is maradtak. Azaz: a Magyar Királyságot nem tudták meghódítani.

2012. máj. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!