Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Mongol Birodalom meg tudta...

A Mongol Birodalom meg tudta volna hódítani Európát?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem is az egészet akkor egy részét?

2011. dec. 15. 15:48
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Az akkori európát vagy a mostanit? Mert az akkorit szerintem lazán.
2011. dec. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
73%
meg is hódította, nem? úgy hívták, hogy tatárjárás.
2011. dec. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Természetesen az akkorit. És a tatárjárás azért nem hódítás mert a területet nem tartották meg hanem kivonultak.
2011. dec. 15. 18:25
 4/45 anonim ***** válasza:
61%

Kivonultak, de amit lehetett, leromboltak, amit lehetett, hazamentettek. Már akkor is.


A kérdés értelmetlen. Az akkori birodalom részlegesen átgázolt Európán. Nem az itteniek, hanem a hatalomöröklési problémák vetettek véget neki.

A mostani birodalom nem gázolhat át a mostani Európán, mert nincs mostani birodalom.

2011. dec. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Nem értelmetlen a kérdés. Mostani Mongol Birodalom meg nincs. Én azakkorira kérdezem.
2011. dec. 16. 14:58
 6/45 Pro Patria ***** válasza:
60%

Nem.

Magyarországról is azért fordultak vissza, mert a Dunántúlon kiépült kővárakkal nem tudtak mit kezdeni.

Ázsiában, a végtelen sztyeppén nem valami sok ilyennel találkoztak, és Kelet-Magyarországon, az Alföldön sem, ám amint átkeltek a Dunán, várak tömkelegébe ütköztek, amik sikeresen ellen is álltak. Nyugaton csak még rosszabb lett volna a helyzet.

Ezért fordultak vissza.

2011. dec. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
12%

Ez hülyeség!!!

Nem azért vonultak vissza, mert sok volt a kővár!

Épp ez az, hogy az országban volt kb. 20 db kővár, de azokat otthagyták ahol van!


Volt az ő vezérük (az a Dzsingisz kán vagy mi a fukk), és amikor az ottani főgóré meghalt ez a kán visszavonult a haderejével, hogy pályázzon a koronáért!

Ha nem halt volna meg az államfőjük akkor simán elfoglalták volna egész Európát!


(Röviden, tömören lefordítva mai nyelvre xD)

2011. dec. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 Pro Patria ***** válasza:
43%

Utolsó. Látom, nagyon értesz a témához, csak nem értem, akkor miért szólsz hozzá...


"Nem azért vonultak vissza, mert sok volt a kővár!

Épp ez az, hogy az országban volt kb. 20 db kővár, de azokat otthagyták ahol van!"

1) Magyarországban a XIII. század második felére már több mint 150 vár, és megerődített kolostor állt.

2) Magyarországon a kővárak mind a Dunántúlon, a Felvidéken, és Erdélyben épültek.

[link]


A tatárok ezért fordultak vissza. Mert itt már túl erős ellenállásba ütköztek. A sztyeppén nem igen találkoztak kővárral.

Nem mellékesen Muhi emléke is élt még bennük, amikor csak hatalmas áldozatok árán tudtak átkelni a folyón. Nem véletlen, hogy a Dunán csak 8(!) hónap után mertek átmerészkedni, akkor, amikor annak vize befagyott.


"Volt az ő vezérük (az a Dzsingisz kán vagy mi a fukk), és amikor az ottani főgóré meghalt ez a kán visszavonult a haderejével, hogy pályázzon a koronáért!"

- Ebből is látszik, hogy halvány gőzöd sincs az egészről, csak "valami Dzsingisz kán", meg "főgóré", meg az "XD"-k...


Ez egy sokáig élt tévhit volt a történetírásban, de nem igaz. Egyébként Batu kánról van szó (csak ne értem, ha ennyire fogalmad sincs az egészről, miért írsz), és egyfelől a kánválasztás csak évekkel később, 1246-ban esett meg, amire Batu el sem ment!

Szóval az, hogy emiatt vonultak volna ki a tatárok, alaptalan. Már csak azért is, mert mellettünk, orosz földön, évszázadokig ottmaradtak továbbra is.

2011. dec. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:
Mondjuk azért az nem tévhit, hogy az is közrejátszott a tatárok visszavonulásában, hogy kánválasztás volt. Persze természetesen a kővárak is jelentős szerepet játszottak ebben.
2011. dec. 17. 12:09
 10/45 anonim ***** válasza:

Én ezt tanultam kb 15 éve!


Amúgy a 13. század első felében voltak itt a tatárok, de m1, és még jó, hogy a 2. felére a századnak megerősítették a várakat...

2011. dec. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!