Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Legyőzhette volna a Harmadik...

Legyőzhette volna a Harmadik Birodalom a Szovjetuniót?

Figyelt kérdés

Ma van a támadás 70.-ik évfordulója.Ennek kapcsán gondoltam felvetni a kérdést.

Amikor hét évtizede elindultak a német csapatok, még nemigen sejtették, hogy mekkora ára lesz a Barbarossa-nak.

A hadművelet megítélése erősen eltér. Vannak, akik szerint Hitler csak egy hajszálra állt tőle, hogy legyőzze Sztálint. Két nagyon kritikus időszak is volt, az egyik június vége, amikor a levegőben lógott a bukása, a másik, amikor augusztusban a Vörös hadsereg kezdett szétmorzsolódni.

A másik oldal véleménye szerint soha nem volt reális esély a győzelemre, mert az ország túl nagy és szélsőséges a teljes meghódításhoz, a kommunista vezetés pedig soha nem adta volna fel.

Ti mit gondoltok?


2011. jún. 22. 22:53
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
82%

Talán Németországnak és Japánnak egyszerre kellett volna támadnia nyugatról és keletről, esetleg az angol iga alatt nyögő Indiát kellett volna a németeknek még előbb fellázítania az angolok ellen így nyerve újabb szövetségest + esetleges haderőt.


Esetleg az 1917-es kommunista taktikához hasonlóan fehérorosz emigráns + német légideszantot Moszkvába ledobni a német és japán támadással egyidejűleg és likvidálni Sztálint és az összes nagykutya kommunistát, lefejezve a gonosz birodalmának döntéshozóit.


Szóval igen sok múlott a szövetségi politikán, ami nem volt a legjobb.

2011. jún. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
52%
Egyszerű: nem kellett volna egyszerre nekimenni a szovjetuniónak és nyugateurópának. Az Orosz szövetséget meg kellett volna tartani. Hálistennek Hitler egy f@sz volt, nem tudom milyen világ lenne most, ha nyert volna.
2011. jún. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
85%

"nem tudom milyen világ lenne most, ha nyert volna."


[link]


Körülbelül ilyen.

2011. jún. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
49%
Az oroszoknak neki kellett menni, mert kiakartak jönni a földközi tengerig és akkor már nagyon közel kerülnek a pánszláv unióhoz. Ezt Hitler nem engedhette meg ezért nem volt ideje várni az orosz invázióval.
2011. jún. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
27%
Óh, igazán klassz videó. Az miért nincs rajta amint millió számra viszik rabszolgának az embereket, aki meg nem tud dolgozni egyszerűen megölik?
2011. jún. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
81%

"Legyőzhette volna a Harmadik Birodalom a Szovjetuniót?"


A papírforma az volt, hogy nem. Egyébként a papírforma szinte mindig bejön a háborúkban.


"Vannak, akik szerint Hitler csak egy hajszálra állt tőle, hogy legyőzze Sztálint. Két nagyon kritikus időszak is volt, az egyik június vége, amikor a levegőben lógott a bukása, a másik, amikor augusztusban a Vörös hadsereg kezdett szétmorzsolódni."


Nem hiszem. Kissé viccesen hangzik, de augusztus a Vörös Hadsereg számára végüil is sikeres hónap volt, mert ugyan óriási veszteségeik voltak, de a németek a tervezettnél lassabban haladtak előre. A németek a támadás napján érték el a legnagyobb sikereiket, amikor a reptereken megsemmisítették a szovjet légierő jelentős részét stb., tehát a meglepetés hatása érvényesült. 1941 októberére gyakorlatilag nyilvánvaló volt a német tervek kudarca (az, hogy nem érhetik el a tervezett AA-vonalat).


Stratégiai szempontból 1942 nyara is nagyon kritikus volt, mert ekkor állt a legrosszabbul a szovjet gazdaság és a létszámarányok is rosszak voltak. Ha a németek nyertek volna Sztálingrádnál, az nyitott kérdéssé tette volna ismét a háborút.


A gazdaságtörténészek számára pl. sokat vitatott kérdés, hogy hogyan vészelte át a SZU az 1942-es évet tömeges éhhalál vagy az utánpótlás elmaradása nélkül. Két tényezőnek volt óriási szerepe, az egyik az amerikai segítség, a másik a lakosság fanatizmusa, amit a németek magatartása és a saját kommunista vezetés is táplált.

2011. jún. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
51%
Így nem sok esélye volt. Mondjuk ha az angolok és amerikaiak Hitler szövetségesi lettek volna (azokban az országokban is volt NS irányzat) akkor lett volna érdemes megtámadni. De mivel ott a baloldali zsidóvédő irányzatok kerültek hatalomra így a németek ellenségeiként szerepeltek ezért értelmetlen dolog volt megtámadni. Sztalin szerintem hajlott volna egy tartós szövetségre is a németekkel és így nyerhettek volna. Ezt jól elpuskázta Hitler. Ennek isszuk a levét manapság is.
2011. jún. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
25%

11:13

Most is ezt kéne akkor nem lenne ennyi fölösleges ingyenélő ember és a többiek meg mind gazdagok lehetnének megfelelő honoráriumot kapva a munkájukért. Miért nem látjátok be hogy a nyomor a túlzottan szapora elszegényedett társadalom peremére szorult ingyenélők miatt van mindenhol?

2011. jún. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
42%
15:26 Te normális vagy? Embereket ölni? És ha te születtél volna olyan helyzetbe? Az emberélet szent, soha, semmilyen körülmények között nem szabad elvenni!
2011. jún. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
75%

Ha Sztálingrádnál győztek volna a németek, akkor alighanem megnyerték volna a háborút, utána Sztálin már aligha tehetett volna mást, mint békét kér, a Volgától Ny-ra fekvő területek és a Kaukázus pedig tartósan német kézen maradt volna.


De hát, Sztálingrádnál a németek vesztettek.

2011. jún. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!