Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyibe kerülne Magyarország...

Mennyibe kerülne Magyarország felfegyverzése?

Figyelt kérdés
Korszerű hadtechnológiára gondolok!Talán rövid hatótávolságú (500km) nukleáris fegyverre!
2011. jún. 7. 19:29
 71/121 Pro Patria ***** válasza:
72%

folyt.


elvesztette azokat a területeket, amiket mi is, hiszen Osztrák-Magyar Monarchia volt. Amiből Ausztria addig pénzt szerzett (bányák, fakitermelő helyek, só, kőolaj, stb) azok számukra ugyanúgy elvesztek, mint számunka. Ilyen nehéz? Belátom, sok logika kell ehhez. A föld nem egyenlő a gazdagsággal.


Igen. Ausztria kimaradt 35 évnyi megszállásból, viszont már több mint 20 éve mi sem vagyunk megszállás alatt. Mégse látszik a felzárkózás legapróbb jele sem.

2011. jún. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/121 anonim ***** válasza:
78%
Az utóbbi 20 évre is azt hiszem megadtam a választ. Olyanok a vezetők, amilyenek... De valamit még kifelejtettél az érvelésedből és az a KORRUPCIÓ... Figyelembe véve, hogy Magyarország a 2. legkorruptabb ország Oroszország után, miről is beszélünk tényleg? Mikor ilyen Hagyók kitömött Nokiás dobozokért elintéznek mindenkinek mindent és soha nem azt nézik, ami a köz érdeke lenne. Nem beszélve, az ilyen Hunvald-féle ingatlanpanamákról, mikor a kerület negyedét eladták csúszópénzekért. De savanyú a narancs is, mit ne mondjak... Hagyjuk, inkább bele se kezdenék. Egy biztos, ilyen emberekkel egyhamar nem lesz előrelépés.
2011. jún. 9. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/121 Pro Patria ***** válasza:
18%
Olyanokkal, akik lopakodó bombázókat akarnak venni szélerőművek és más zöldenergia helyett... tényleg nem lesz.
2011. jún. 9. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/121 anonim ***** válasza:
75%
viktor egy szarfxxzu a hejeben en fognam es ugyanazt csinalnam mint hitler csak ver sincs a pucajaban...
2011. jún. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/121 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, hány éves vagy? Komolyan érdekel.


Ausztria egy óriási birodalmat veszített el, és a huszas években sokan nem is bíztak, hogy önmagában fenn tud maradni, annyira rossz állapotban volt. Megkapta Burgenlandot? És? Minimális területről van szó, egy nagy nulla. Ellenben elvesztette Dél-Tirolt, a cseh iparvidéket, az éléskamra Magyarországot. Gazdaságilag legalább akkora csapás volt nekik is a háború vége, mint nekünk, ha nem nagyobb. De még a második világháború végén sem volt túl rózsás Ausztria helyzete. Hogy miért tudott ennyire felfejlődni? Nos egyrészt nem volt szovjet megszállás alatt 40 évig, másrészt felvehette az amerikai Marshall-segélyt, ami óriási segítség volt akkor Európának. Csak hát a szovjetek, és így mi sem kértünk az imperialisták pénzéből. Így jártunk.

2011. jún. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/121 anonim ***** válasza:
100%
Ha háború lesz a szomszédos országokkal fogjuk megvívni.És a szomszédos országok se fejlettek.Elég lenne még 10-14 Gripen, akkor mondjuk 25 T-72es modernizálása és még kb 40 használt Leopard-2-es.Ennyivel sokkal olcsóbban kijönnénk mint amit te mondtál.És ez se olcsó amit én mondtam.A háború nem egyik napról a másikra tör ki.Ha megvannak az előjelek mindenki elkezd fegyverkezni.Én azt írtam le hogy most jelen pillanatban mi lenne elég.A háborúhoz erős gazdaság is kell.Meg jó diplomácia.Meg amit írtál hogy a miénk lehetne Kelet-Európa ott ugye nem Ukrajna elfoglalására gondoltál? Mert őket Oroszország védi és nem érdemes velük balhézni.
2011. jún. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/121 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:23 vagyok


Még annyit hogy 50-60 ezerre növelném a hivatásos katonák számát.Ezenkívül a tartalékos rendszert kéne jól kiépíteni.Sokkal gazdaságosabb és praktikusabb.

2011. jún. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/121 anonim ***** válasza:
76%
Való igaz, ők kapták a Marshall-segélyt, amiért cserébe idővel egyesülnie vagy ha jobban tetszik, "Amerikanizálódnia" kellett Nyugat-Európának, ezt hívjuk ma Európai Uniónak, később a Keleti Blokk felbomlásával ránk is kiterjesztették ezeket a folyamatokat, azzal a kivétellel, hogy mi ebből a segélyből már nem részesülhettünk, hiszen mi a háború után szovjet érdekszféra lettünk, míg a Nyugat, az Amerikai. Mindemellett a senki által nem hívott orosz barátainkat is eltartottuk jó 40 évig. Ilyen feltételekkel azt hiszem érthető, hogy miért vagyunk lemaradva. Mi a semmiből álltunk fel, míg ők kaptak támogatást. Talán nem is vagyunk mi olyan gyengék, mint azt elsőre gondolnánk...
2011. jún. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/121 anonim ***** válasza:
43%

"De még a második világháború végén sem volt túl rózsás Ausztria helyzete. Hogy miért tudott ennyire felfejlődni? Nos egyrészt nem volt szovjet megszállás alatt 40 évig,..."

Már hogyne lett volna! Igaz nem 40, csak 10 évig. 1945-55.

2011. jún. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/121 anonim ***** válasza:
100%

"Mondj nekem egy olyan 10millió körüli országot (Izraelt leszámítva-őket az USA pénzeli) ami jóléti állam és erős hadserege van."

Svájc, Finnország, Svédország, Hollandia, Görögország, Belgium, Portugália, Norvégia.


Egyébként szerintem, ha a jelenlegi honvédelmi költségvetést kb 30-40% -al megemelnénk(vagyis a GDP -hez viszonyítva kb akkora lenne, mint 2004 -ben volt), valamint leépítenénk a túlméretes tiszti kar egy részét, a korrupciós veszteséget a felére, vagy harmadára csökkentenénk, és nem lexarnánk a katonákat, hanem igenis megkövetelnénk tőlük, hogy minden tőlük telhetőt tegyenek meg a hadsereg ütéképességének növelése érdekében, akkor kb simán a legütőképesebb haderővé vállhatnánk a Kárpát-Medencében (lehet, hogy az ukránok még így is előttünk lennének, de az ő hadseregük ahhoz képest, amit papíron tud és amire valójában képes lehet, elég nagy a különbség, szóvel ez sem biztos) kb hasonló, vagy valamivel nagyobb mennyiségű felszereléssel, de kisebb összlétszámmal, mint amit a 13:23 -as hozzászóló írt.


Elméletileg Magyarország képes atombomba előállítására(bár szerintem jelenleg fölösleges lenne):

[link]


Olyan mértékű fegyverkezés, amelyet leírtál jelenleg felesleges lenne, ilyesmire legfeljebb komoly háború során, vagy legfeljebb egy-két évvel egy biztosnak látszó háború előtt kerülhetne sor.

2011. jún. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!