Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyibe kerülne Magyarország...

Mennyibe kerülne Magyarország felfegyverzése?

Figyelt kérdés
Korszerű hadtechnológiára gondolok!Talán rövid hatótávolságú (500km) nukleáris fegyverre!
2011. jún. 7. 19:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/121 anonim ***** válasza:
68%

Bírom hogy a kommentelők fele azt hiszi hogy béke van a világon pedig ez mekkora egy tévedés, és miért ne támadhatnának akár holnap az ellenségeink ?

Ki tudja lehet hogy holnap a két Kórea egyesül és ő lessz a világ ura vagy akár mi.

Egyébként én is támogatnám Magyarország fegvyerzetének felújítását de csak tippelni sem mernék hogy ez mekkora összeg

2011. jún. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/121 Pro Patria ***** válasza:
10%

A válasz írója 27%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 07:35


Minden mondatod hemzseg a kritikán aluli hibáktól. Előbb tanulj meg helyesen írni, mielőtt atombombákat fabrikálsz össze a garázsban. Nem szeretnék egy atomvillanásra ébredni valamelyik éjjel.

MP-40es? Második világháborús fegyver, te olyat akarsz a katonáink kezébe? Te is sok Cod-ot játszottál...

"panzerkbnafer"?? Ilyen szó nincs! Tigris 4es meg pláne nincs. A Tigris-család harmadik generációja is még csak tervben volt, de sose készült el. Ja, és szintén második világháborús. Te visszafelé akarsz fejlődni?


Utolsó kommentelőnek: a gazdaságot a magadféle iskolázatlan (szintén még helyesen írni se tudó) és háborúsdit játszó gyerekek húzzák vissza.


A hadigazdaság pedig a legdeficitesebb ipar.

Benzin - az egyik legdrágább anyag

Lőszer - szintén

A hadsereg ebből a kettőből fogyasztja tonnaszám naponta a legtöbbet. Anélkül, hogy bármi pénzt termelne vele.

Gyártod a tankokat, gyártod, gyártod. Megtöltöd lőszerrel, üzemanyaggal (rendkívül drágán), kiképzel bele (ugyancsak nem két forintból) legénységet, majd kiküldöd a frontra, és felrobban.

Mit értél el? Annyit, mintha a dollármilliókat, amit csak erre az egy tankra elköltöttél, egyenesen a tűzre dobtad volna elhamvadni. Semmi nyereséget nem hoz vissza, de a pénzt azt viszi rendesen.

Az pótolhatatlan emberállomány elpusztul, a (drágán) termelt hadianyag szintén.


Ha meg nem küldöd ki a frontra, akkor minek? Porosodni egy raktárban? Megint csak kidobott pénz!


Szó ami szó: hadieszközöket gyártani a LEGNAGYOBB pazarlás. Hacsak nincs egy jó zsíros, és gyenge célpont, ami megtéríti a költségeket. De ma már elmúlt a "kalandozások kora"...


Ismétlem: Ausztria most szereli le a harckocsiparkját. Én jártam ott, nekem elhiheted, mennyivel gazdagabbak. Miért? Talán nagyobb az országuk? Nem. Akkor rajtunk mennyiben segítene a "mindent vissza"? Semmiben. Inkább az ő - jó - példájukat kellene követnünk.

2011. jún. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/121 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól lesz gazdagabb hogy leszereli a hadsereget. Pl svájcban állampolgári kötelesség mindenkinek fegyvert tartani otthon.

Ha leszerelésből lehetne meggazdagodni akkor nyilván Amerika se fegyverkezne.

Magyarország egyébként is problémásabb helyen van mint Ausztria.

2011. jún. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/121 Pro Patria ***** válasza:
30%

Egymás közvetlen szomszédságában vannak. Mezőgazdaságuk nincs. Trianon őket is sújtotta.


Ők a tankokat eladják, és inkább szélerőműveket építenek.


Amerika azért fegyverkezik, mert ő HASZNÁLJA is. A világhatalmi státuszt akarja megtartani. Csakhogy ő meg is teheti, mert van hozzá pénze. Akiknek nem, az ne is próbálkozzon ezzel. Lásd: Oroszország '90 után leszerelte a hadseregét, és csak mostanság, 20 évvel(!) később kezdi(!) újra visszafegyverezni.

2011. jún. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/121 A kérdező kommentje:

Megjegyezném,hogy nem vagyok COD rajongó és a harci játékok sem a kedvenceim,de boccs,ha aggódom a hazámért!

Néhány videót belinkeltem a youtube-ról,amelyen ti is megnézhetitek,hogy mire képesek azok a fegyverek,amit tegnap 20:16-kor beirtam!Engem meggyőztewk!


Ime:


M1A1 Abrams


http://www.youtube.com/watch?v=b3mnlSWl7uQ


M270 MLRS


http://www.youtube.com/watch?v=FXoceAp6ayQ


M198


http://www.youtube.com/watch?v=uBjGyt0Ga9Q&feature=related


F–117 Nighthawk


http://www.youtube.com/watch?v=3g-QSZjbtWg


UH-60 Black Hawk


http://www.youtube.com/watch?v=eUrGYtCJH7I&feature=related


MIM–104 Patriot


http://www.youtube.com/watch?v=g3cuf14TSq8



Ezzel szemben a mi hadseregünk:


http://www.youtube.com/watch?v=cOeeUbnwn_0&NR=1


http://www.youtube.com/watch?v=n3ezkJdQFgY


Le a kalappal a mieinkkel,de van esélyünk?!

2011. jún. 8. 20:52
 46/121 Pro Patria ***** válasza:
21%

Akkor leírom még egyszer, hátha eljut a kis tudatodig:


1000 Abrams? Hova? Minek??

Németországnak - ami "kicsivel" gazdagabb, mint mi - is csak 2500 leopárdja van, aminek egy része elavult 1-es típusú. 1000 Abrams?? Még a tizede is sok lenne! És minek neked tank??


25 darab F-117es??! Darabja 42 600 000 dollár!! Át se merem számolni forintra, mert kiakadna a számológép! Még az USA-nak, ami egy kontinenst elfoglal, és ami (ha jól tudom) több pénzt költ a hadseregére, mint az összes többi ország együttvéve, is csak 64 darab van! Te, a kis Magyarországnak akarsz ebből 25-öt, mikor kórházi ágyakat szüntetnek meg és iskolák felújítására nincs pénz?? És ismételten: minek??


Bilibe lóg a kezed. Miért nem mondod mindjárt, hogy a hadseregünket szereljük át T-101es Terminátorokra? Ja nem, bocsi, az már elavult, inkább T-Xek legyenek.

2011. jún. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/121 A kérdező kommentje:

"Akkor leírom még egyszer, hátha eljut a kis tudatodig:


1000 Abrams? Hova? Minek?? "


Ezzel kapcsolatban egy másik hozzászóló véleményét osztom:


"Bírom hogy a kommentelők fele azt hiszi hogy béke van a világon pedig ez mekkora egy tévedés, és miért ne támadhatnának akár holnap az ellenségeink ?

Ki tudja lehet hogy holnap a két Kórea egyesül és ő lessz a világ ura vagy akár mi.

Egyébként én is támogatnám Magyarország fegvyerzetének felújítását de csak tippelni sem mernék hogy ez mekkora összeg"

2011. jún. 8. 21:06
 48/121 Pro Patria ***** válasza:
21%

Akkor leírom, újra, lassabban: Németországnak sincs ekkora hadereje, akkor te hova akarsz 1000 Abrams-et?


Meg a 25 lopakodó bombázó, mikor az USA-nak is csak 64 van?? Abszolút nincs realitásérzéked. A legjobb esetben is kb 16-nak saccollak.


"Le a kalappal a mieinkkel,de van esélyünk?!" - Amerika ellen? Nincs. Másnak se. És nem is cél ellenük fegyverkezni.

2011. jún. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/121 A kérdező kommentje:

ma 21:18


Nem vagyok 16 és a béke sajnos csak ábránd!Nincs béke max csak rövidebb hosszabb fegyverszünetek!

Én nem az USA ellen akarok harcolni,de ha te nem érted amit mondok,akkor csak elbeszélünk egymás mellett!


És támogatom a magyar hadiipart!

Magyarország már a 2,világháborő előtt gyártott pl.tankokat:Tas,Turan stb.

2011. jún. 8. 21:35
 50/121 anonim ***** válasza:
67%

Egy korábbi kérdező által írt válasz alapján:


M1A1 Abrams 6.21 M$ * 1000 =6210 millió dollár

M270 MLRS 2.3 M$ * 250 =575

M198 527 ezer$ * 3000 =1581

F–117 Nighthawk 111.2 M$ * 25 = 2780

UH–60 Black Hawk 44 M$ * 250 = 11000

MIM–104 Patriot ~3 M$ *3 =9

Cougar H 500 * 475 e$ = 237

Mercedes-Benz G 270 CDI (nem találtam pontos adatot, kb 10$ dollár lehet


Ez eddig 22402 millió dollár.


páncélozott mentőautó 500 drb.-Rába

katonai terepjáró tehergépkocsi 5000 drb.-Rába

katonai autóbusz 250 drb.-Mercedes

Egyébb harci repülőgép 150 drb.

rövud hatótávolságú atomfegyver(500-1000 km) 10 drb.


Nem vagyok tisztában az atomfegyver előállítási költségével, de gyanítom hogy nem olcsó, szóval a 22402-hez simán tippelek egy még 15 ezret kb a buszukkal, mentőkicsoikkal stb.-vel együtt.

37402 dollárnál járunk és még csak beszereztük a technikát.

Ezen felül kikellene állítani egy 350 ezer fős hadsereget, amit el kell látni kézifegyverekkel, etetni kellene őket, kiképezni stb...


Még nincs vége.

Na már most a páncolozott terepjárók,tankok,repülőgépek stb nem a jó fogyasztásról híresek.Mondhatjuk úgyis hogy mindegyik egy benzintemető.


Meg rengeteg egyéb költség is lehet amiekt nem vettem figyelembe.


Szóval a 37402 dollár az ehhez hozzájővő költséggel minimum megduplázódik.


Most pedig megmondom hogy Magyarország GDP-je 156 284 millió dollár.


Azaz a katonai költségvetés így könnyen elérné akár az 50%-ot is.

Az USA katonai költségvertése kb 5%.


Lehet számolgatni idióták....

2011. jún. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!