Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyibe kerülne Magyarország...

Mennyibe kerülne Magyarország felfegyverzése?

Figyelt kérdés
Korszerű hadtechnológiára gondolok!Talán rövid hatótávolságú (500km) nukleáris fegyverre!
2011. jún. 7. 19:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/121 anonim ***** válasza:
76%

"Akkor élte Magyarország a fénykorát!"


Hülyébb vagy mint hittem.De akkor kezd el fizetni a füstadót,meg a hadiadót és termeld a búzát a vármegyének:D


Még a legcsövesebb 21. századi ország is fejlettebb mint Magyarország a középkorban volt.

2011. jún. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/121 A kérdező kommentje:

ma 22:47


Te voltál hülye,hogy azt irtad visszahuzná Magyarországot a középkorba!


Hülye hozzászóláshoz-hülye reakció

2011. jún. 7. 23:00
 33/121 anonim ***** válasza:
75%

Na jó hagyd abba az okoskodást hülyegyerek.

Gazdaságról fingod sincs.Amikor nincs elég pénz az egészségügyire,az oktatásra és még rengeteg más dologra akkor szerinted mi lenne a következménye ha nekiállnak a legkorszerűbb technológiákkal felfegyverezni Magyarországot?

Megkockáztatom hogy Magyarország egy év alatt termelt GDP-je is kevés lenne ehhez.

2011. jún. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/121 anonim ***** válasza:
81%
Elsősorban jó gazdasággal, lehet csak hatékony a fegyverkezés. Magyarországnak volt hadiipara, csak a rendszerváltás után ezek az ügyes vezetők leépítették azt is. Gyártottunk AK-t, AMD-t, maroklőfegyvereket, nem volt kiemelkedő színvonal, de legalább volt valami. Napjainkban már csak a Gepárd rombolópuskákat gyártjuk és néhány lőszergyár maradt még, de sajnos a gyárak azóta mind magánkézben vannak. A hadiiparban lenne újabb lehetőség, tehát elsőre még nem is annyira venni kellene. Van hozzá vas és acélkohászatunk is van, hadiiparra még átállítható, csak nyersanyagunk nincs hozzá. Mivel a Szovjetek olyan okosak voltak, hogy azt kellett fejleszteni, amit nem volt érdemes, van az is. Egyébként Hitler is a hadiipari programjával húzta ki Németországot a csődből, bár a hadiipar túlzott fejlesztése előbb-utóbb, de szabályszerűen háborúhoz vezet. A felhalmozott fegyvereket is, egy idő után felhasználni vagy exportálni kell. Mellesleg ki kellene használnunk a NATO légi elosztóbázisát Pápán és valamit gyártani is. Kizárólag a NATO-ra viszont védelemben nem alapozhatunk, azért sem, mert már egy Líbiával és egy Kadhafi-val nem tud hónapok alatt megbirkózni, nálam totálisan leszerepelt ez a szervezet. Egy Líbia, ahol évtizedekig fegyverembargó volt, egy NATO-hoz képest maroknyi a hadserege és legendásan elavultak a fegyverei, szánalmas, hogy teljes erőbedobással támadják a szövetségesek és ez a háború még azóta is tart. Viszont Magyarország mostani helyzetében, semmiképpen sem a fegyverkezés az elsődleges probléma. Először a normál gazdaságot kellene rendbe tenni és csak utána minden mást.
2011. jún. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/121 Pro Patria ***** válasza:
68%

Bocsáss meg, de... Te megőrültél??


1000 Abrams? Hova? Minek??

Németországnak - ami "kicsivel" gazdagabb, mint mi - is csak 2500 leopárdja van, aminek egy része elavult 1-es típusú. 1000 Abrams?? Még a tizede is sok lenne! És minek neked tank?? Ausztria (ami lássuk be, nálunk kicsit jobban áll gazdaságilag, pedig még a területe kisebb is) épp most építi le a harckocsiparkját. Akkor te minek akarsz? Nem gondolod, hogy inkább az ő mintájukat kellene követni, ha hasonló életszínvonalat akarunk magunknak?


25 darab F-117es??! Darabja 42 600 000 dollár!! Át se merem számolni forintra, mert kiakadna a számológép! Még az USA-nak, ami egy kontinenst elfoglal, és ami (ha jól tudom) több pénzt költ a hadseregére, mint az összes többi ország együttvéve, is csak 64 darab van! Te, a kis Magyarországnak akarsz ebből 25-öt, mikor kórházi ágyakat szüntetnek meg és iskolák felújítására nincs pénz?? És ismételten: minek??


"A hadiipar fejlesztése is teremtene munkahelyeket!" - A Szovjetunió a fegyverkezési versenybe roskadt bele...


"Akkor [a középkorban] élte Magyarország a fénykorát!" - Értem. Akkor, ha neked ez a célod, rendben: mától 16 órát szántsál, vessél, dolgozz tűző napon, amit pedig megtermeltél, annak az egytizedét add a királynak, másik tizedét pedig az egyháznak, este pedig egyél egy darab főtt krumplit vacsoraként, és élj így jó 30-40 évet - ahogyan a középkori magyarság 99/-a.

Meglátjuk, utána is ez lesz-e a véleményed, vagy inkább az, mint Petőfinek: "Akasszátok föl a királyokat!".


Az élet nem C&C...

2011. jún. 8. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/121 anonim ***** válasza:
18%

irok párat van amit ócskavas és klonozási áron lehetne utángyártani pld tigris "panzerkbnafer" 4es vagy az mp-40-es vagy kalákat sorozatba lehetne klónozni chalanger angol tankok is nagyon adják vagy a t 72es... van ez gatling gun abból lehetne egy "félnehéz" tüzérséget a közlegények meg csak kalát vagy mp-40est kapnának célnak megfelelöen. repülők terén nem vagyok otthon de egy bevált konstrukciót ugyanúgy le lehetne másolni. és még munkahej is teremntödne...

nukleáris fegyvert szerintem még én is tudnék késziteni. régebben akartam is csak aztán rájöttem hogy hülyeség az egész. meg honnan szerzek sugárzó anyagot..., hogy ez egy elmebetegnek jut eszébe és magamat is szégyeltem.

2011. jún. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/121 anonim ***** válasza:
29%
sokan verik itt a nyáluk hogy csödbemegy az ország: uraim nem kölcsönböl kéne meg nemzetközi valutaalapból gazdálkodni mert az kötélen való rángatás... lásd 1933 németország, Hitler a hadiipart fejlesztette és mégis kijött a csődböl! ez tény hogy a hadiipar ami legjobban huzza felfelé a gazdaságot kedves kérdezöt meg ne a szegénységel toszogasátok épp hogy ez oldaná me meg a munkahej stb... hogy ne rohagyon be a segetek a hidegbe.
2011. jún. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/121 anonim ***** válasza:
84%

Nukleárist nem érdemes, az nagyon szúrná mások szemét.

De a munkahelyteremtéssel egybekötött hadiiparfejlesztés jó ötlet.

2011. jún. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/121 anonim ***** válasza:
74%
Egyvalamit kifelejtettem írni, hogy Hitler valóban a hadiiparral húzta ki Németországot a csődből, viszont ők előtte már komoly anyagi támogatást kaptak az USA-tól, az első világháború végi Németországot ért kemény elbánás miatt, amit egészen másra kellett volna felhasználniuk. Elsősorban infrastruktúra fejlesztésére, ami részben meg is történt, a többit viszont szinte kizárólag a hadiiparba fektette. Utak meg amúgy is kellettek volna, hiszen valahogyan szállítani kellett a fegyvereket is... Másolni azt lehet, de érdemi fejlesztésekre azért már tőke is kellene, viszont az megoldható lenne külső befektetőkkel, emellett az országnak is haszna lenne belőle. Számomra az iraki háború utáni Irán a jó példa, hiszen nem is adtak el nekik fegyvert, pénzük sem volt sok, ezért már jól bevált konstrukciókat kezdték el lemásolni, pl. német HK-MP5 szériák, stb. Emellett saját fejlesztésekbe is kezdtek és azóta már hőkövető rakétákat és még vadászrepülőket is gyártanak, igaz nem nyugati színvonal, de azért megteszi. Összegezve, a hadiipar szerintem mindenkor támogatásra érdemes iparág.
2011. jún. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/121 anonim ***** válasza:
100%

Éppenséggel nukleáris fegyvereket is lehetne gyártani, talán még a szaktudás is meglenne hozzá, ha kizárólag magadnak gyártanád, az mindenkinek szúrná a szemét, na de ha egy részét eladásra... Még anyagilag is támogatnák, az USA-nak meg már így is annyi van, hogy a világot is elpusztíthatnák vele többször. A Britek is ezt csinálják, egy részét a saját haderejüknek szolgáltatják, másik részét Amerikának adják el. Ebben hatalmas üzlet van. [link]

Nem nehéz megfigyelni, hogy csak azoknál az államoknál csinálnak ebből nagy ügyet, akik ellenük gyártják... Azokkal nem törődnek, akik "szövetségesek."

2011. jún. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!