Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen érzésekkel indulnátok...

Milyen érzésekkel indulnátok harcba, ha szükség lenne rá?

Figyelt kérdés

Szerintem lesz III. világháború, és lehet, hogy nincs is oly távol mint hinnénk. Tegyük fel, hogy Magyarországon ismét hadiállapotok lennének, és meg kellene védeni az országot,


Az alkotmány szerint:

70/H. § (1) A haza védelme a Magyar Köztársaság minden állampolgárának kötelessége.



Kérlek, komolyan vegyétek, ilyen témából kéne írnom egy nagyobb lélegzetvételű "művet", és szükségem lenne más emberek véleményére is.


2010. dec. 22. 18:23
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
55%
Nincs az hatalom vagy ideológia, amiért harcba vonulnék. Ha viszont más lehetőségem nem volna, szorongva és félve, de minden erőmmel visszatartanám azokat, akik fájdalmat és szenvedést tudnának okozni azoknak, akiket szeretek. Inkább én, mint ők.
2010. dec. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
70%

Ha ilyen témáról kell írnod ajánlok két könyvet, mindkettő a kis emberek reakcióját meséli el harci helyzetben:


Erich Maria Remarque: Nyugaton a helyzet változatlan

Norman Mailer: Meztelenek és holtak


Mindkettő nagy port kavart, nem véletlenül...

2010. dec. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
valaki azt írta, hogy háború esetén minden magyar állampolgár köteles a hazáját védeni, vagyis kimenni a forntra, vagy ha nő az illető, akkor ápolni a betegeket. ezzel egyet értek csak azzal nem, hogy akinek a tettei miatt törne ki a háború (gondolok itt a politikusokra) azok miközben "kint" dúl a háború, ők egy tv képernyőn keresztül nézik az eseményeket egy meleg szobában. na ezzel nem értek egyet. Könnyű gondolkodás nélkül parancsolgatni, hogy ennyi, meg annyi katona menjen ide vagy oda, de ha az ő seggüket akarnák szétlőni, kétszer is meggondolnának minden lépést. De a kérdésre válaszolva ha háború lenne, nem bújdosnék el, hanem kivenném én is a szerepemet, olyan módon, ahogy tudom.
2010. dec. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%
Talán gyáva dolog, de mi megbeszéltük a Párommal, hogy ha ilyesmi történne, hogy kitör a III. világháború, együtt leszünk öngyilkosok.
2010. dec. 27. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
52%

A családomat elküldeném valahova afrika középső részére, ahova vélhetően nem hat ki annyira a háború, és a pénzünkből még új életet is tudnak ott kezdeni. Én pedig igyekeznék minden tudásommal a hazát szolgálni.


Valószínűleg tisztként vonulnék be, nem közkatonaként, de mindent megtennék azért, hogy a velem harcolók életét megóvjam.


Azért nem írom le, hogy nem harcolnék területszerző háborúkban stb, mivel erre esély sincs, hogy területért kelljen harcolni. Illetve annyira gyorsan állna be a hadiállapot, hogy menned kellene harcolni, vagy felkötnek az első utcai lámpára elrettentésképpen.


Illetve azokat az embereket, akik kivonulnak a Kossuth térre és skandálják, hogy Viktor-Viktor nem kellene sokkal jobban fanatizálni ahhoz, hogy az életüket áldozzák egy hazug eszméért.


Nem vagyok egyik politikai párt iránt sem elköteleződve, legfőképpen MSZP-s, LMP-s és Jobbikos nem vagyok, bár már Fideszesnek sem vallom magam.

2010. dec. 31. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

leppurd!


Lehet hogy jobban járna a családod ha itthon maradna mint a Közép- afrikai Köztársaságban:)

2010. dec. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!