Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért hiszik azt az emberek...

Miért hiszik azt az emberek hogy Észak Korea hadiipara és hadserege reménytelenül elavult?

Figyelt kérdés

Úgy látom hogy elég sok médium és ember sokkal elavultabbnak írja le az Észak Koreai hadsereget mint az valójában lenne pedig a rezsim hadserege rendkívül sokat fejlődött különösen az elmúlt évtizedben.

[link]

"Míg az észak-koreai hadsereg elavult technológiát és harci felszereléseket használ, vezetése a technikában mutatkozó különbséget azzal kompenzálja, hogy Moszkvához hasonlóan tömegesen mozgósítja csapatait."


Oroszország nagyon sok Észak Koreai fejlesztésű fegyvert használ fel Ukrajnában (ha annyira elavultak lennének nem vetné be őket) és ezzel együtt még elég sok fegyvere van Észak Koreának ami az USA-ra is veszélyes.


Bulszae-4 (még a javelinnél is jobb 10 km-ről megsemmisíti az ellensége páncélost) [link]

[link]


KN23-KN24 rakéták az Iskander és az ATACAMS Észak koreai megfelelői: [link]

[link]


Koksan önjáró tüzérség: lőtávolsága 60 km túlszárnyalja az összes nyugati ország Ukrajnába küldött tüzérségét

[link]


Hwasong-18 ICBM rakéta: a hangsebesség 27-szeresével repül és eléri bármelyik amerikai nagyvárost mivel 15000 km a hatótávja.

[link]


Észak Korea ezen kívül Lancet öngyilkos drónokat is gyárt már, kémműholdja van T62-es tankjait feltuningolja és továbbfejlesztve újakat gyárt (amely típust a háborúban Oroszország is bevet amúgy is a Leopard2, Abrams tankokat is kilövik a Challanger2-ről meg még sokkal jobban repül le a torony mint a T72-ről amikor kilövik), vegyi biológiai és nukleáris tömegpusztító fegyverei vannak. A légierő ami egy kicsit gyenge pontnak mondható de már ezzel kapcsolatban is tárgyalnak Oroszországgal SZ-400-as légvédelmi rendszer beszerzése és új korszerűbb MIG-29 és SZU-27-esek beszerzéséről. [link]

[link]



dec. 21. 07:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
70%

#20

Tök mindegy már hogy honnan vette, lopta, kapta a technológiát, tudást, vagy hogy annak idején a 2000-es években mennyi elbocsájtott orosz hadi mérnököt alkalmaztak, már megvan a tudásuk, iparuk hogy önállóan előállítsák ezeket a termékeket. Az USA-ruszki is ezt csinálta a hidegháborúban, amit tudtak elloptak egymástól. A törököknek szállított SZ300 rendszerekből meg az USA elég sokat merített az AEGIS-hez, vagy a fázisvezérelt radartechnológiát is az oroszoktól merítették. Kína konkrétan az egész USA atomfegyver programot kikémkedte, ez akkor derült ki, amikor az is USA kémkedett a kínai atomprogram után, és rohadtul meglepődtek, amikor rájöttek hogy minden robbanófej copy-pass analógja az övéinek. Még mondhatnánk a kínai lopakodót, ami szintén a legapróbb részletekben is hajaz az F35-re. hogy Különben nem a kínaiak, hanem a ruszkik segítettek e nekik a rakétatechnikában, állandó kudarc volt az IBCM fejlesztésük, aztán amikor összeborultak a ruszkikkal, úgy két éve, egyből megtáltosodtak.

dec. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 Jeffrey Spender ***** válasza:

# 21


Miből gondolod, hogy az oroszok segítettek nekik a rakétafejlesztésben ?


Kína az hogyan jutott el a faekével szántó, írástudatlan ország szintjéről az űrhataloméra ?

dec. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/73 Jeffrey Spender ***** válasza:

Kína első atombombája:


1964. október 16.



Kína első nukleáris robbanófejjel felszerelt ballisztikus rakétája:


1966. október 27.



Kína első hidrogénbombája:


1967. június 17.



Kína első műholdja:


1970. április 24.



Rövid idő alatt nagy lépésekben haladtak a kínaiak.

dec. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 Jeffrey Spender ***** válasza:

# Kürasszír



" ha orosz Mig-29 és Szu-27 típusokat kapna, tekintve hogy ma már ezek is elavultnak számítanak.



A MiG-29-essel, és a Szu-27-essel Mi a bajod ?

dec. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/73 anonim ***** válasza:
100%

#22

Ja, meg az elején az irániak, de ahogy írtam, két éve, amikor is összeborultak a ruszkikkal, szintet léptek az IBCM fejlesztéssel, ez nem lehet véletlen. Addig minden harmadik tesztjük sikerült úgy ahogy, teljesítményben se voltak túl jók a rakéták, legfeljebb Guam-ig elértek, aztán hirtelen megtáltosodtak, és immár be tudják lőni az egész nyugati partot, és még beljebb is.

Kína meg egy másik történet, minden jelenleg fejlett ország is a faekétől jutott el az űrhajóig, csak volt hogy ez több száz évig tartott, a ruszkiknál ez úgy 60 évig, a kínaiaknál ez meg kb 20-30 évig. Ráadásul Kína ki is hagyhatott több fejlődési stádiumot, mert egyből az aktuális tudáshoz férhetett hozzá a kémkedései révén. Gondolj bele, hány ezer milliárd dollárba, hány évtizedbe került az amerikaiaknak míg eljutottak a hirosimai atombombától a Trident2 MIRV robbanófejéig, a kínaiaknak mindez a tudás pár millió dollárjába került, annyiba, amennyit egy megfelelő embernek fizettek aki ellopta a dokumentációkat.

dec. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 kürasszír ***** válasza:
22%

# 19


IDÉZLEK: "A begyöpösödött csökött agyatok nem fogja fel, hogy egy olyan ország, amelyik képes önállóan atomfegyvert, IBCM-eket, tengeralattjárókat, ATAMCS analógokat, nagy hatótávolságú drónokat előállítani, közben etetni 2 millió katonát, az nevezhető mindennek, csak nem elmaradottnak."


A CÁFOLAT:


1.) Észak-Korea IBCM-jei, tengeralattjárók, atomfegyverei KONKRÉTAN AZ 1950-ES, 1960-AS,1970-ES ÉVEK TECHNOLÓGIAI SZÍNVONALÁN ÁLLNAK.


2.) Alap a hadviselésben, hogy egy àllam hadviselő képessége a GAZDASÁGI ERŐ ÉS FEJLETTSÉG FÜGGVÉNYE.

dec. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

" minden jelenleg fejlett ország is a faekétől jutott el az űrhajóig, csak volt hogy ez több száz évig tartott, a ruszkiknál ez úgy 60 évig "


Oroszország is 20 - 30 év alatt jutott el.


1917-ben bukott meg a Cári család, és 1957-ben Föld körüli pályára állították a Szputynikot. Úgy, hogy volt egy II. világháború is, ami miatt 10 évet késtek.


Kína a 80-as években a T-54-es, meg a MiG-21-es klónozásnál tartott, meg volt saját rakétatechnológiája, meg űrprogramja, és amikor átlépett a 90-es években az új korszakba, akkor T-72-es, és Szu-27-es klónozás váltotta. A 90-es évekbeli rakétatechnológiájukat "nem ismerem".


Észak-Korea nem 2023 óta pirózik, hanem azelőtt.

dec. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 anonim ***** válasza:

#17

"Maga Orbán Viktor jelentette ki többször is, hogy Oroszország katonai ereje eltörpül a NATO-éhoz képest."

Viktorunk nem beszélhet állandóan Putyin mellett, már így is rajta van a jelző, hogy ő Putyin trójai falova a NATO-ban. Nyalni, és csaholni, hízelegni kell az atlanti gazdiknak is, hiszen onnan jön a lóvé, nem az oroszoktól. Én is ha akarok valamit egy nőtől, elmondom hogy ő a világon a legszebb, persze egy kőagy-őrnagy katonának azt fogja mondani hogy ő a legerősebb. Én különben nem vennék arra mérget hogy 100% lefutott meccs lenne egy NATO-orosz összecsapás az ukrán sztyeppéken, kezdeti légierő fölény ide vagy oda. Valahogy most se mernek nagyon röpködni azok az ukrán F16 csodák arra fele, ugyan úgy ahogy a ruszkik se nagyon repülnek a frontvonalon túlra. És ez még csak az ukrán hadszíntér, az igazi stratégiai fegyverek tekintetében viszont az oroszokat hoznám befutónak, ha eddig volt is remény hogy részlegesen megúszna a nyugat egy orosz atomcsapást, ez az új fegyverekkel felejtős. Ez nem azt jelenti, hogy a ruszkik megúsznák, hanem annyit, hogy immáron helyreállt a stratégiai hidegháborús egyensúly a kölcsönös megsemmisítés terén. Aztán ott van még az SZ500, ami ha igaz amit tud, már felveti azt is, hogy hatékonyan ki tudnak védeni vele akár egy IBCM támadást is.

dec. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/73 kürasszír ***** válasza:
58%

# 21


IDÉZLEK: "A törököknek szállított SZ300 rendszerekből meg az USA elég sokat merített az AEGIS-hez.


CÁFOLAT:


1.) Az AEGIS Combat System 1983-ban állt szolgálatba a USS Ticonderoga raketás cirkáló fedélzetén.


2.) Törökország soha nem rendszeresítette a szovjet-orosz Sz-300 légvédelmi raketarendszert.


3.) Törökország 2019-ben vásárolta meg az orosz Sz-400 légvédelmi rakétarendszert.


ÖSSZEGEZVE:


Komplett marhaság, hogy az 1983-ban hadrendbe állt amerikai AEGIS-rendszert a törökök által csak 2019-ben megvásárolt Sz-400 alapján fejlesztették volna.


NAGYON NEM STIMMEL AZ IDŐREND! 😀

dec. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 Jeffrey Spender ***** válasza:

# 28-as


Az F-16-osok azért nem mennek, mert keveset kaptak, és pilóta is alig van hozzá.


Az oroszoknál meg a Stand-Off fegyók korában mit menjek túlra ?


Meg az ukránok az élőerőt Donyeckbe dobálják be, azokat jó lesz kibombázni GPS-es bombával 40 - 70 km-ről, felesleges azokra 300 km-ről indítani Stand-Off rakétát.

dec. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!