Ha a sorkatonaságban fegyelmet tanult az ember, akkor a 136 év alatt, amíg érvényben volt, miért nem ürültek ki a börtönök Magyarországon?
Hát de te írtad:"nem katonai szemléletű társadalomban élünk"
Egy: Amit én írtam, az a 40 évvel ezelőtti néphadsereg elmélete volt. Tehát a múlt. Nem azt írtam, hogy ez nekem mennyire tetszett, mert, hogy mi tetszett mégis, azt külön fogalmaztam meg. Akkor mi köze ennek ahhoz, hogy nem katonai szemléletű társadalomban élünk? Ami természetesen egy infantilis megközelítés, mert ugye régóta tudjuk, Si vis pacem, para bellum de majd te megoldod, hogy ne kerüljünk bajba, hiszen ez csak attól függ, hogy TE mit akarsz.
Kettő: Az infantilis jelző azért is jogos, mert csakis nyeretlen kétévesek hiszik azt, hogy ami most van, az mindig úgy is lesz.
Mert még nem láttak karón varjút
"mi köze ennek ahhoz, hogy nem katonai szemléletű társadalomban élünk"
A kommunista érában sem volt katonai szemlélet, csak akkor mindenkire nézve kötelező volt a katonaság, tehát kevés kivételtől eltekintve mindenki átesett rajta. Azért ennek így komoly presztízse nem volt.
"ami most van, az mindig úgy is lesz."
Nyilván nem, de ha alapvetően békés helyzetre törekszel, az azért nem olyan nagy probléma...
Kedves Kérdező!
Azért nem következetes amit írsz mert a sorkatonaság 136 élve alatt ugyanúgy volt katonai fogda ha valamelyik katona nem bírt magával és nem viselkedett és ugyanúgy volt katonai bíróság ha a katona fegyelmi vagy valmi súlyosabb bűnt követett el. Hülye emberek akiket nem tudtak sehogyan sem megfegyelmezni mindig is voltak és vannak ezt a katonaság sem tudta megváltoztatni se most se régen. A katonaság inkább a normálisabb emberek pszichéjét változtatta meg és tanította fegyelemre. Bár én már nem voltam sorkatona de idősebb ismerőseimtől például sokat hallottam hogy egyes kisebbségekhez tartozó sorkatonáknál sokkal sőrűbben előfordult (a többséghez képest) hogy nem nagyon lehetett megfegyelmezni őket és elég sűrűn a katonai fogdába csücsültek.
14: De szerintem a normálisabb emberek sem váltak fegyelmezettebbé a leszerelés után a további életükre a bevonulás előtthöz képest. Odabent muszáj volt fegyelmezettnek lenniük, mert nyilván nem akartak kimenő vagy eltávmegvonást vagy fogdára kerülni. De amikor vége lett, nyilván örültek, hogy megint jöhet a lazulás.
Alapvetően a megfogalmazás a hibás. "A sorkatonaság fegyelemre tanította az embert." helyett inkább az "A sorkatonaság idejére az ember fegyelemre kényszerült." a helyes.
Igen, de amíg a ma élők közül azok akik atélték a sorkatonai szolgálatot egyrészt nem vették komolyan, csak annyira, hogy kiengedjék őket a laktanyából, másrészt az egésznek semmi köze nem volt a leszerelés utáni bűnelkövetői vagy tisztességes életvitel folytatásához. Amit ott megtanultunk, hogy nem mi vagyunk a világ közepe, nem mindig azt esszük amit szeretnénk, anyukánk nem tud mindig a védelmünkre kelni amikor igazságtalanság ér, nem mindenki akar jót neked aki mosolyog és el kell viselni olyan emberek közelségét, akik elől a civil életben odébb sétálnál.
Nem kell ebbe olyan dolgot belemagyarázni, ami nem volt benne oszt jónapot
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!