Az Egyesült Államoknak a második világháborúban az európai hadszíntér, vagy a csendes óceáni hadszíntér volt a fontosabb?
# 20
Mussolini afrikai kalandjának semmi köze sem volt az USA hadba lépéséhez.
Mussolini afrikai kalandja sehogy sem maradhatott volna el, tekintve, hogy 1940-ben 450 000 olasz és csak 50 000 brit katona volt egész Afrikában.
# 22
Mussolini és az olaszok Hitlertől függetlenül nem képzelhettek semmit, mert katonai és gazdasági értelemben törpék voltak mind Nagy-Britanniához, mind Franciaországhoz képest.
Kürasszír
Az olaszok már 1890 óta kicsíptek darabokat Szomáliából
Líbia az az Oszmán Birodalom fennhatósága alá tartozott, kiszemelték maguknak azt is az olaszok, bevállaltak érte egy háborút, és hozzájuk került 1912-ben.
És Etiópiát meg 1935-ben okkupálták az olaszok.
A nevezett évszámokban hol volt Hitler ?
# 24
Talán meg kellene nézni Afrika mondjuk 1939-es térképét.
Akkor látnád, miért hülyeség, amit írtál. Ugyanis Olasz Líbiát brit és francia gyarmatok határolták, ahogy Olasz Kelet-Afrikát (Etiópia, Eritrea, Olasz Szomália) szintén brit és francia gyarmatok. Azaz Afrikában csak az Olaszországnál sokszorosan erősebb nagyhatalmak, Nagy-Britannia és Franciaország rovására lehetett volna terjeszkedni az olaszoknak.
Az olaszok korábban azt csíphették csak ki, amire az erősebb nagyhatalmak nem tartottak igényt.
# 26
Ez jobb.
A kék a francia, a piros a brit, a zöld pedig az olasz gyarmatok és protektorátusok.
"Japán egy viszonylag szegény ország volt a II. világháború alatt. a legfontosabb fejlettségi mutatóban, GDP/fő alapon nem érte el az akkori Magyarország szintjét. Azaz Magyarország a II. világháború alatt fejlettebb orzságnak számított Japánnál."
Ez a magyar-japán összehasonlítás sántít, félrevezető. A lényeges gyártási adot és hadiipari lehetőségek tekintetében hazánk a II. vh. idején bizony eltörpült Japánhoz képest. Közgazdaságilag számított átlag életszínvonal, fejlettség ide, vagy oda. Japán elemezve úgy gondolom, hogy haditechnikai területen a mennyiségi problémáik súlyosabban hatottak, mint a minőség, a műszaki megoldások terén itt-ott jelentkező lemaradások. 43-ban azért fordult meg véglegesen a kocka, mert a japánok az elvesztett nagy hajóikat már nem igazán tudták pótolni. A tapasztalt haditengerészeti pilóták elvesztése hasonlóan súlyos csapás volt ezen a hadszíntéren.
javítás az előzőhöz: A LÉNYEGES GYÁRTÁSI ADATOK ÉS HADIIPARI LEHETŐSÉGEK TEKINTETÉBEN...
JAPÁNT ELEMEZVE ÚGY GONDOLOM...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!