Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az Egyesült Államoknak a...

Az Egyesült Államoknak a második világháborúban az európai hadszíntér, vagy a csendes óceáni hadszíntér volt a fontosabb?

Figyelt kérdés

nov. 20. 17:03
1 2 3
 11/29 kürasszír ***** válasza:
76%

# 10


Te írsz hülyeséget.


Ugyanis a 16 millió mozgósított amerikai katona majdnem fele egyáltalán nem került bevetésre és nem hagyta el az USA területét a II. világháború alatt.


Az európai hadszíntéren a csúcson 1 900 000 amerikai katonai szolgált egyszerre, csakhogy a csapatokat rotálták, ezért összesen mintegy 5 000 000 amerikai katonai fordult meg az európai hadszíntéren a II. világháború alatt.


Japán ellen kevesebb, összesen 3 621 000 amerikai katonát vonultattak fel.


Az amerikai veszteségek is az európai hadszíntéren voltak súlyosabbak, itt 183 588 amerikai katona esett el, még Japán elleni harcokban 109 071 amerikai katona esett el.

nov. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Jeffrey Spender ***** válasza:

# Kürasszír, tudtommal, meg az internetet felcsapva az olaszok kezdték az afrikai frontot, nem a németek.


Mussolininek Afrika tulajváltását tervezgette, addig Hitler a Szovjetuniót / Szovjet-Oroszországot, és az USA-t tekintette fő ellenségeinek.


Természetesen tévedhetek, ha rosszul tudom, nyugodtan javíts ki.

nov. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 kürasszír ***** válasza:
50%

# 12


Ennek mi köze van a témához?


Ki állította, hogy nem az olaszok kezdték az afrikai hadjáratot?


Rommel megérkezésétől a németek parancsoltak Afrikában, az olaszok alaárendelt csatlós szerepébe kerültek.

nov. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 kürasszír ***** válasza:
68%

# 4


Azoknak, akik lepontoztak, és úgy gondolják, hogy Japán nagyobb katonai hatalom volt a II. világháborúban, mint Németország.


Nézzük a számokat!


NÉMETORSZÁG ÉS JAPÁN ERŐVISZONYA A II. VILÁGHÁBORÚBAN:


GAZDASÁG (BRUTTÓ HAZAI TERMÉK – GDP) CSÚCSA A HÁBORÚ ALATT:


Németország: 1150 milliárd dollár

Japán: 260 milliárd dollár


HADERŐ LÉTSZÁMA:


Németország: 18 000 000 katona

Japán 9 100 000 katona


REPÜLŐGÉP:


Németország: 133 387 db

Japán: 64 484 db


TANKOK ÉS ÖNJÁRÓ LÖVEGEK:


Németország: 67 429 db

Japán: 4524 db


EGYÉB PÁNCÉLOS HARCJÁRMŰ:


Németország: 49 777 db

Japán: 2200 db


TÜZÉRSÉGI LÖVEG:


Németország: 73 484 db

Japán: 13 350 db


AKNAVETŐ:


Németország: 104 864 db

Japán: 49 000 db


GÉPPUSKA:


Németország: 1 000 730 db

Japán: 380 000 db


ÖSSZEGZÉS:


A hadviselési képesség terén legfontosabb gazdasági erőben Németország átlagban bő négyszeresen múlta felül Japánt, a II. világháború alatt a német legmagasabb évi GDP 1150 milliárd dollár volt, Japán legmagasabb értéke csak 260 milliárd dollár.


Légierőben, tankokban, egyéb páncélos járművekben, tüzérségben, géppuskák terén Németország masszív fölényben volt Japánnal szemben a II. világháború idején.


A II. világháborús német haderő létszámára csaknem kétszer nagyobb volt, mint a japán,


Tankok terén 67 429 db németre csak 4524 db japén jutott, azonban a japán tankok kevés kivétellel könnyű típusok, úgyhogy a valóságban a német fölény még brutálisabb, mint amit a számok mutatnak.


Japán egyedül felszíni hadihajók terén múlta felül Németországot (tengeralattjáróból már jóval több német volt). Felszíni hadihajókban egyébként Olaszország és Franciaország is erősebb volt a németeknél a II. világháború idején.

nov. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
57%

"HADERŐ LÉTSZÁMA:



Németország: 18 000 000 katona


Japán 9 100 000 katona"



Japán alig mozgósított, Németországban pedig a 16 éves gyerekeket is besorozták a végén.


Burmába, a Fülöp szigetekre, meg a többi dzsumbujba teljesen felesleges voltak tankok és lövegek, illetve a légierő.

nov. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 kürasszír ***** válasza:

# 15


IDÉZLEK: "Japán alig mozgósított, Németországban pedig a 16 éves gyerekeket is besorozták a végén. Burmába, a Fülöp szigetekre, meg a többi dzsumbujba teljesen felesleges voltak tankok és lövegek, illetve a légierő."


Nem igaz.


1.) A csendes-óceáni háborúban pontosan a légierő volt a legdöntőbb tényező, de Japán képtelen volt megfelelő mennyiségű repülőgépet gyártani.


2.) Továbbá a páncélosok sem voltak fölöslegesek a dzsungelben, hiszen japán is bevetett tankokat mind Malájföldön, mind a Fülöp-szigeteken, Brit Malájföldön éppen a japán tankok játszottak fontos szerepet a japán győzelemben, mert a briteknek ott nem voltak páncélosaik. Az USA pedig még komolyabb páncélos erőket alkalmazott a partraszállásai során.


3.) Japán egyszerűen túl gyenge volt ahhoz gazdaságilag, hogy egy II. világháború szintjén modern hadsereget állítson fel.


Egy háborúban a legfontosabb tényező a gazdasági erő, mert az határozza meg alapvetően a hadviselési képességét egy országnak.


MÁRPEDIG: Németország több, mint négyszer erősebb volt gazdaságilag Japánnál a II. világháború idején, pontosan ezért tudott egy klasszisokkal erősebb német haderőt kiállítani a japán haderőnél.


Japán egy viszonylag szegény ország volt a II. világháború alatt. a legfontosabb fejlettségi mutatóban, GDP/fő alapon nem érte el az akkori Magyarország szintjét. Azaz Magyarország a II. világháború alatt fejlettebb orzságnak számított Japánnál.

nov. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 kürasszír ***** válasza:

# 15


Diszkréten arról is megfeledkezel, hogy még Németország képes volt felfegyverezni 18 000 000 katonát 133 387 db repülőgéppel, 67 429 db tankkal, 49 777 db páncélos járművel, 73 484 db tüzérségi löveggel, 104 864 db aknavetővel, 1 000 730 db géppuskával, addig Japán 9 100 000 fős hadereje a némethez képest katasztrofálisan gyatrán volt felfegyverezve.


Simán bekamuzod, hogy Japán direkt nem gyártott modern tankokat és kellő mennyiségű repülőgépet, pedig a valóság az, hogy Japán gazdasága egyszerűen nem volt képes felfegyverezni modern színvonalon a japán haderőt, mert az a japán gazdaság túl gyengének számított ehhez, hiszen ereje és teljesítménye csak egynegyede volt a német gazdaságénak.


Mellesleg a II. világháborús japán haditechnika átlagban messze messze le volt maradva a német mögött.


Japán a II. világháborúban nem rendelkezett sem modern páncélosokkal, sem korszerű tüzérséggel, azaz szárazföldi nehézfegyverzet terén 20-30 évvel le volt maradva haditechnikailag terén Németország mögött.


A japán haderő volt az egyik legkevésbé gépesített haderő a II. világháborúban. A japán motorizáció foka rendkívül alacsony volt, messze a többi nagyhatalomé mögött.


A japán haderő a II. világháborúban egy nagyon nagy méretű, 9 100 000 fős, de a kor színvonalán összességében egy korszerűtlenül, kifejezetten rosszul, elavult eszközökkel felszerelt haderő volt. De még az elavult fegyverzetéből is relatíve kevés állt csak rendelkezésre.

nov. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
71%

Igen, a szövetségeseiknek azt mondták "Hitler first", de valójában meg attól függ mi a mérőszám...

Ha az élőerő, akkor Európába küldtek több csapatot. Ha az erőforrások - nyersanyagok, ipari kapacitás - akkor viszont a Pacific hadszíntér!

S valahol érthető is. Hitler nem jelentett direkt, közvetlen fenyegetést az USA-ra - ugyebár le volt kötve a ruszkikkal, s hogy elérjen az USA-ig addig még át kellett volna magát "rágnia" az angolokon is (esélye sem volt azt megszállni).

A japánok viszont, direkt, közvetlen fenyegetést jelentettek - közvetlen az USA területét támadták (Hawaii - PH), amerikai támaszpontokat foglaltak el (pl. Fülöp-Szigetek). Kiütötték a Csendes-Óceáni flottát (csak a hordozók menekültek meg - igaz később kulcsfontosságúnak számítottak), kiszorították a szövetségeseket Délkelet-Ázsiából s nekiindultak Ausztrália elfoglalásának is (a korall-szigeteki csatában állították meg őket). Azaz erős és közvetlen fenyegetettség állt fenn, hogy elvágják az óceániai hajózási útvonalakat (és az onnan érkező árut, nyersanyagot), avagy támadásokat intéznek az USA távoli területei ellen (Ausztrália után Hawaii lett volna a közvetkező nagyobb célpont), ahonnan akár már az USA szárazföldi területeit is veszélyeztethették volna.

nov. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 kürasszír ***** válasza:

# 18


IDÉZLEK: "Ha az élőerő, akkor Európába küldtek több csapatot. Ha az erőforrások - nyersanyagok, ipari kapacitás - akkor viszont a Pacific hadszíntér!"


Ez megint nem igaz.


Az európai hadszíntér sokkal nagyobb amerikai erőforrásokat kapott.


Sokkal több repülőgép, tank, nehézfegyverzet, hadianyag ment Európába, mitn a csendes-óceáni hadszíntérre.

nov. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Jeffrey Spender ***** válasza:

# Kürasszír 13-as válasza


Ha Mussolini afrikai kalandja elmarad, akkor az amerikaiak mikor érkeztek volna meg először Európába ?

nov. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!