Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Nálunk a sorkatonaság miért...

Nálunk a sorkatonaság miért arról szólt, hogy ki hogyan tudja a másikat minél jobban megszívatni?

Figyelt kérdés
Azért nem mondom, hogy az erősebb a gyengébbet, mert az nem erős, hanem egy idióta, aki a másikat megalázza. Az lenne az igazán férfias, aki a tőle láthatóan jobb fizikummal rendelkezővel próbálná meg felvenni a versenyt. Az csak egy hitvány puhány alak aki a nála gyengébbel kezd ki. Meg mikor többen mennek egy ártatlan ellen aki őket sose bántotta, na az már igazán szánalmas. De miért voltak mégis elfogadottak ezek a jelenségek ptt bent a laktanyában?
aug. 17. 14:56
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
9-es abban a történetben az öregek szívatták a kopaszokat. De attól még a tisztek vagy tiszthelyettesek, sőt a tisztesek is segíthettek volna hogy ezeket megakadályozzák, mégsem tették! Amúgy egy öreg katona nem erősebb mint a kopasz, miért hagyják azok magukat? Vagy miért tartják az öreg-gumi-kopasz "íratlan szabályt", mikor az kb. semmit nem jelent? Nyugodtan vissza lehet beszélni az öregnek, nem felettese senkinek
aug. 17. 15:28
 12/31 Thunderfairy ***** válasza:
87%
Bent a laktanyába ha a feletesed, rangba feletted álló, parancsba ad valamit azt köteles vagy megtenni. Ezt használja ki egy két tiszt. Tegyük fel kérdező hogy belépsz a seregbe. Úgy kezdesz mint egy tapasztalatlan ujjonc. Ha mond valamit neked a feleakkora örmestered mint te, akkor is csak tiszteleghetsz és végrehajtod a parancsot. Ezt persze ki lehet használni arra hogy megszívasson. Ez van. Ilyen a sereg.
aug. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

12-es de ha az öregbaka nem felettesed (ha nem tisztes) akkor mit brekeg meg csicskáztat és miért hagyja ezt a kopasz? Miért nem áll ki maga mellett?


Másik ez a bajtársiasság. Hagyjuk már, ott sem létezett. Mindenki magát tolta előtérbe és taposta el a másikat, öncélúság hatezerrel.

aug. 17. 15:44
 14/31 anonim ***** válasza:
4%
Nem szólt arról.
aug. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
A magyar ugyanolyan ma is, mint régen volt.
aug. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
0%
Voltam sorkatona, 83-85-ben, kemény helyen, kemény arcokkal, de ez kellett ott, hogy én is kemény arc legyek. Ment a szívatás, de csak módjával, amolyan hagyományőrzésként. Nem volt sokkal vészesebb mint a kollégiumi "szivaravatás", sőt mondhatni az sokkal megalázóbb volt sok tekintetben. Így utólag hasznosnak is tartom a dolgot, összekovácsolta a csapatot, áthidalta a kopasz-gumi-öreg ellentéteket, és voltak jópofa dolgok is, és a legfontosabb, addig is ment az idő. Lehet hogy sok helyen beteges állatok úgy élték ki frusztráltságukat hogy szinte kínozták katonatársaikat, de ha nálunk ilyennek csak a kezdeményezését is láttuk, a többiekkel együtt leállítottuk az illetőt.
aug. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Tegyük föl elméletben, hogy ott vagyok bent mint újonc, és a nekem nem felettes öreg elordítaná magát, hogy pucoljam meg én az ő surranóját. Erre én azt mondanám neki, hogy dugd a faxod a s.ggedbe öreg. Szerintetek azonnal nekem ugrana? Amúgy én nem kötök senkibe, mert ilyen a természetem, de az ilyen "szívélyes" megnyilvánulásokat minden alkalommal viszonzom. A tapasztalatok szerint nem nagyon szokott tetszeni. Volt egyszer, hogy a Nyugatinál a kis nyikhaj gyerek felém intve mondott valamit a haverjának, majd elkezdett röhögni. Mire én is odamentem, rámutattam és én is kiröhögtem őt. Erre a baromja megindul felém. Értitek? Ekkora szerencsétlen lúzert... Mondom neki mi a gondod kicsi bocs? Megfordultam otthagytam. A hülyéje...
aug. 17. 16:10
 18/31 anonim ***** válasza:
54%

" nekem nem felettes öreg "

Már itt bukott a mutatvány mert ő, még ha ugyan olyan rangnélküli honvéd is mint te, régebb óta szolgál, ezért rangidős, tehát a felettesed.

aug. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
18-as ez hogy régebb óta ott szolgál ez semmit nem jelent. Csak ők hiszik azt hogy nekik ettől plusz jogaik lennének, vagy valami elmebeteg "hagyomány" hogy az öreg-kopasz alá-fölérendeltség létezik. Pedig nincs ilyen.
aug. 17. 16:22
 20/31 anonim ***** válasza:
67%
Különben az én időmben se ugrott volna neked emiatt, mert ebben az esetben ő a verekedés kezdeményezője, és ez súlyos kihágás, ami komoly büntit von maga után. Viszont ha beleléptél valakinek a "bögyibe" akkor ezer módon is megszívathatott, pl érdekes módon neked mindig a telexart WC-t kell súrolnod, míg másnak az öltözőt. Különben annak idején rám is rám szállt egy mitugrálsz tirpák tizedes, aki ugyan olyan sorállományú volt mint én, kivártam amikor egyedül volt a zuhanyzóban, és csak annyit kérdeztem amikor elé álltam szándékosan álló dákóval, hogy szeretnél elcsúszni a szappanon, és össze-vissza verni a fejed a falban? Többé nem volt szívatás.
aug. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!