Az orosz haderőre nézve hát nem szégyenletes, hogy már orosz területen folynak a harcok?
Két és fél év alatt ide jutott el a világ állítólagosan egyik legnagyobb hadserege, hogy a csekély előrenyomulást követően már az eredeti orosz határ mögött zajlanak harcok, és a szedett-vedett, nyugati adományokból tákolt ukrán haderőt nem voltak képesek megtörni ahogy a kijevi kormányt sem megdönteni.
Ez lenne az az állítólagosan erős orosz haderő? Hát nem szégyenletes ez rájuk nézve?
Nagyon ügyesen átugrod mindig azokat a részeket, amikor válaszolnod kéne valami ökörségedre és új szálakat hozol be, amiknek semmi köze semmihez a világon. :)
Komolyan, ez az égbekiáltó kérdésed, hogy miért van az, hogy néhány ukrán szerint vissza kéne toloncolni ukrán menekült férfiakat, másik szerint meg nem? Miért nem mindjárt azt kérdezed, hogy egyesek miért szeretik a banánt, mások meg nem? :D
Aláírom harckocsik, és hasonlók gyűjtögetése zsíros célpontot jelent.
De a repülőket Miért nem gyűjtik ?
Az Ukrán Légierő főakárkijei 150 - 200 F-16-os Falcon-t igényelnek, de a valóságban jóindulattal jön össze a 14 példány is, amit megint nagy erőkkel rejtegetnek, akkor Mi értelme ?
Egy sikeres szárazföldi műveletnek a nagyszabású légihadjárat az előkövetelménye, ami során robotrepülőznék az orosz lőszerraktárakat, meg parancsnokságokat, de ez nem jön össze, helyette sporadik, szabálytalan, elszigetelt csapásmérést végeztek a Szu-24-es Fencer-ek, és hogy kifutottak a robotrepcsikből, azóta, jórégóta vége is az ilyennek.
Az Ukrán Légierő megpróbálhatna kivívni egy semleges égboltot, és akkor beindulhatna a szárazföldi offenzíva, vagy nem ?
Ami a kormányzóválasztást illeti:
Herszon, Zaporozsje, Donyeck, és Luganszk területén aktív harccselekmények folynak, sőt van, ahol még a megye felét sem foglalták el, és mégis megtartották több nagy színleges választást, amiknek előre lediktálták a Kremlből, akkor Kurszknál Mi akadálya ?
A felsorolt 4 megyénél nyilvánvaló szabálytalanságokat műveltek, még a látszatra sem adtak, és akkor Kurszknál is ez van.
Az offenzívákat illetően:
A Kijev elleni futam az azért lett kudarc, mert
- a sártengeres időszak kellős közepén,
- túlságosan sok irányból, túlságosan kevés katonával,
- túlságosan hullámzó minőségű állománnyal,
- és előkészítő légicsapások nélkül
mentek.
A nagypolitikát illetően:
Akármennyire különbözik a véleményünk, abban kivételesen egyetértünk, hogy én az oroszok helyében abszolút nem léptem volna meg 2022. február 24.-ét, sem akkor, sem később.
Azonban Mi lett volna ?
A végtelenségig játszották volna a befagyott konfliktust, meg a mesterségesen felfokozott sérelemdédelgetést a Krím + kettő megye miatt ?
Vagy próbálták volna átfegyverezni az Ukrán Hadsereget, és ATO, meg "felszabadítás" címein bemenni 2030 magasságában ?
"A végtelenségig játszották volna a befagyott konfliktust, meg a mesterségesen felfokozott sérelemdédelgetést a Krím + kettő megye miatt ?"
Elég bevált "megoldás" ez az oroszoknál, nem is véletlenül. Ez lett volna a legkifizetődőbb.
"Vagy próbálták volna átfegyverezni az Ukrán Hadsereget, és ATO, meg "felszabadítás" címein bemenni 2030 magasságában ?"
Szerinted Ukrajna bármi szín alatt meg merte volna támadni Oroszországot? Szerinted a NATO felvette volna ilyen helyzetben Ukrajnát a tagjai közé? A közös NATO támadást pedig nem is értem, ez egy védelmi szervezet, sosem volt NATO szintű támadó háború.
De facto a Krím Oroszországé lett.
De jure Ukrajnáé maradt, ez esetben a "nemzetközi jog" szerint bizony megszállás alatt áll, és lehet ellene elvileg felszabadító hadműveletet is indítani, csak a valóságban meg nem biztos, hogy megéri az ilyen.
Az EU-ban / NATO-ban is van pár teljesen fanatikus, és elvakult hülye, akik fullba tolják a kretént, hogy ők semmiképp nem ismerték volna el a Krím tulajváltását.
Még 2214-ben is ment volna a nem állok szóba veled a Krím miatt típusú hisztizés ?
Egyértelműen nem szabadott volna az orosz politikának sem 2022. február 22.-én, sem máskor háborúba menni, hanem maradhattak volna otthon, és lehetett volna február 22.-e ugyanolyan átlagos, unalmas, eseménytelen hétköznap, mint bármi más.
A 2022-es háború az nem hirtelen háború, hogy bal lábbal kelt több orosz politikus a Politbüróból, hanem hosszú évek termése.
2021, az egész év telt el a mozgósítással, és átcsoportosítással, még akkor is, hogy szarul sikerült ez katonai értelemben.
2020-ban adhatták ki az utasítást, hogy háborúba tervez menni az orosz politikai vezetés.
És 2016 - 2019 között ment a tanácskozás, és a tervezés.
Alekszej Aresztoviccsal 2019-ben készítettek egy interjút, már akkor megmondta, hogy a harcok kiújulását / harcok szintet lépését illetően a 2020 - 22 közötti időszak a legkritikusabb, ha azt nem lépik meg, akkor 2024 - 26 között lett volna újabb veszélyhelyzet, és ha az sem, akkor 2028 - 30 között érkezett volna el az előadás.
Olyant mondott, hogy vagy lesz egy nagy háború, vagy egy oroszok által pénzelt politikusokat próbálnak ismét a hatalomba emelni, és vissza Oroszországba.
#67
Ez csak annyit bizonyít, hogy Aresztovicsnak igaza lett.
Itt az a kérdés, hogy az orosz politika miért nem aknamunkával, politikusok, és tisztviselők pénzelésével / kompromittálásával, választási csalásokkal, és hasonlókkal próbálták elintézni, mert az ilyesfajta befolyásszerzést minden nagyhatalom gyakorolja a legnagyobb természetességgel.
A probléma a teljesen rosszul előkészített villámháborús kísérlet.
"Alekszej Aresztoviccsal 2019-ben készítettek egy interjút"
Ez az az interjú amiben elmondja, hogy szerintük Ukrajna nem maradhat katonailag semleges, és mivel az oroszokhoz már tartoztak, most inkább a NATO-hoz csatlakoznának és tisztában vannak vele hogy ez egy nagy háborúval fog járni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!