Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért csak a "bezzegazénidőmbe...

Miért csak a "bezzegazénidőmben" gondolkodású emberek vannak a sorkatonaság bevezetése mellett?

Figyelt kérdés
Bezzeg az ő idejükben... aztán ahogy látjuk nem igazán vált hasznukra a katonaság...
júl. 30. 14:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
88%
Majd leírja a sok alkesz komcsi, hogy ott tanították tisztességre, majd 5 oerc múlva röhögve mesélik, hogy csapolták le és adták el a gázolajat.
aug. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

"ott tanították tisztességre"


Ilyen élő ember nincs aki ezt el tudná mondani hangos röhögés nélkül.

aug. 5. 14:03
 13/23 progizo ***** válasza:
28%

A Honvédségnél hazaszeretetre neveltek, önállóságra és csapatmunkára, gépek kezelésére, szakmát kaphattál, stb. ahelyett, hogy az utcán kallódsz.

A baj az, hogy a gazember ott is az marad, ő az, aki ott is lopott és csak a saját hasznát nézte.

De mennyi más ilyenre van példa, többek között a vallások, melyek elvileg szintén a társadalmi együttélést, a jobbá válást, a hasznosságot szolgálnák, és mégis, fanatikus gyilkosok, inkvizíció, papi pedofília is lesz belőle.

Ezeket az emberek rontják el, mint embertől kiinduló dolgokat.

Írom ezt annak ellenére, hogy én sem állítanám vissza a sorkatonaságot, hanem másképp oldanám meg ezt a kérdést, pl. honvédelmi ismeretek oktatásával már az iskolákban.

aug. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
90%
Kell a faxnak honvédelem oktatás a suliba. Hatékony nyelvtanulás, jogi, gazdasági ismeretek. Ezek kellenek. Mert faxa hogy megtanítják a verselemzést és a vegyjeleket de annak bem sok hasznát veszik a jővòben.
aug. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

"honvédelmi ismeretek oktatásával már az iskolákban."


Teljesen fölösleges, akit érdekel elmehet, mindenkire nem kell ráerőltetni, nem mindenkit érdekel, én is lexarom az ilyet, soha nem érdekelt és nem is fog.


"A Honvédségnél hazaszeretetre neveltek, önállóságra és csapatmunkára, gépek kezelésére, szakmát kaphattál, stb. ahelyett, hogy az utcán kallódsz."


Ha ezt az akkori sorkatonaságra érted és a magyar viszonyokra, akkor tedd hozzá mindegyik után hogy "volna" és akkor igaz lesz. Hogy jelenleg mi a helyzet ezen a téren azt nem tudom.

aug. 15. 16:33
 16/23 anonim ***** válasza:
57%
Mert kiegett nyomorek ven sz.rok, akiknek lassan leall a szelekciojuk :))
aug. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell semmilyen hazaszeretetet rakenyszeriteni a masikra. Felesleges. A hazaszeretet az egyik legnagyobb hazugsag, ami csak azoknak jo, akik otthon tudjak szivni a levegot masok karara, meg a pi..ajukat fotozgatni.
aug. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
70%
#13 Azt gondold át, hogy BÁRMELYIK hadseregben önállóságra nevelnek. Ha van szervezet, ahol szitokszó az önállóság, az a katonaság.
szept. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Egyszer akkoriban rámszállt két hitgyülis, hogy megtérítsen, kicsit sunyi módon történt, mert a csajjal egész jól elbeszélgettem, aztán egyszer csak megjátszotta, hogy véletlenül épp akkor jött a kolléga, és az is rám szállt, persze egyből átláttam a szitán, és meg is mondtam a csajnak, hogy azért nem okés hülyének nézni a másikat, és el is szégyellte magát rendesen.


Na de nem ez a lényeg, hanem az, hogy a krapek valami katonatiszt volt, és ő katonaság párti volt, mondván, hogy az fegyelemre neveli a fiatalokat, a nő meg úgy volt vele, hogy a katonaság nem helyes, hiszen "ne ölj..."

és mondta is, hogy csoda volt, hogy amikor a fiának sorozásra kellett mennie, egy busz elütötte de nem túl súlyosan, csak eléggé. :)


Amúgy hozzáteszem, én E kategóriás voltam, vagyis véglegesen alkalmatlan. Szóval a sorozáson vigyorogva mentem ki a laktanyán, és a sorozóbizottsággal szemben is flegmán beszéltem, mert tudtam, hogy nem lesz semmi.


Amúgy a kötelező sorkatonaság szerintem elég rossz dolog, hiszen rettenetesen drága és hatástalan, és felesleges - legalábbis nálunk mindenképpen.


Én úgy gondolom, hogy sem az államnak, sem az egyénnek nem adott általánosságban olyan nagy értéket, amiért érdemes volt fenntartani.


Mostanában pláne nem. Főleg, ha olyan nagy a munkaerőhiány, jó alaposan megcsappantja másik szempontból is a gazdaságot.


Tehát több szempontból is hülyeség.

szept. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Én már nem voltam katona, úgyhogy nem vagyok elfogult, nem sírom vissza, de had védjem akkor már a másik oldalt is.


Az ukrán háborúban bebizonyosodott, hogy a hivatásos állomány éles helyzetben kevés. Nulláról meg sok idő és erőforrás kiképezni a sorállományt háborús helyzetben, amikor még a vezénylést sem ismerjük, akik nem voltunk katonát, nem hogy egy egszerű fegyvert kezelni tudjunk.


Nem, nem hoznám vissza a szivatást, mert tényleg öncélú volt, de ha megnézed a finnek például szívesen mennek sorkatonának, mert tudják, hogy ha baj van, meg kell védeniük a hazájukat. Persze ehhez az is kell, hogy ne újra meg újra hazaárulók kormányozzák az országot (lásd Horthy, Szálasi, Rákosi, Kádár, Orbán), és ne halálba küldjenek idegen helyekre, a hazád céljait egyáltalán nem szolgáló háborúkban, lásd pl. Don kanyar, de Isonso is ilyen volt.


Én korábban sorkatonaság ellenes voltam, de ma már visszahoznám a sorkatonaságot, de csak egy alapos hadügyi reform után, és más formában.

szept. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!