Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha én ezt firtató kérdésre...

Ha én ezt firtató kérdésre úgy válaszolok, hogy nekem szerencsére kimaradt az életemből a kötelező katonaság, akkor mi lehet a valódi indoka, hogy egyesek erre a válaszra homlokukat ráncolják, mintha kikérnék maguknak?

Figyelt kérdés
Ilyenkor azért vissza szoktam kérdezni, hogy nektek bármit segített az életben az, vagy arra vagytok büszkék, hogy másfél évet ellébecoltatok, elszórakoztatok, arra mindig az a válasz, hogy mit gondolok én, mikor ott micsoda nagy komolyság meg rend volt. Ja, arról volt híres, persze. Szóval valójában mi lehet az oka hogy nem tetszik ez a válasz?
júl. 1. 18:44
1 2
 11/17 Jeffrey Spender ***** válasza:

# DK-s


Az "I" minősítés mit jelent ?


És az "E" minősítés ?

júl. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 DK-s ***** válasza:

Jeffrey Spender-nek:


Az "I" az "Ideiglenesen alkalmatlan", az "E" pedig az "Egészségügyileg alkalmatlan".


Ennyi erőből elsőre is adhattak volna "E"-t, mert az "E" végleg zárt ki a sorozásból.

júl. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Jeffrey Spender ***** válasza:
Szabad kérdeznem, miért ezt adták ?
júl. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 DK-s ***** válasza:
63%

Mit adtak volna?


Ismerték volna el, hogy a STASI mintájára, gyerekkorban fegyverhasználatra kiképzett fiatalokat nem soroznak mert értelmetlen, és veszélyes is?


A nyári szünet alatti három hónap alatt komolyabb "kiképzést" kaptunk, mint a honvédek két év alatt. Képzeld el azt, hogy megfelelő felügyelet mellett persze, de gyerekeket tanítottak a fegyverek felépítésére és használatára játékosan! Nekünk játék volt, de senki kívülálló nem gondolta volna annak. Mert hát milyen jó versenyt rendezni céllövészetből gyerekeknek, igaz?


Bár éles PA-kal lőttünk, és emberalaknak a homlokát kellett eltalálni, de mi jót szórakoztunk. Máig emlékszem a legfontosabb óvintézkedésre.


Ha csúszó-szánas fegyverrel lősz akkor figyelni kell arra, hogy a hüvelyk és a mutató-ujjad közötti bőr még véletlenül se legyen a hátracsapódó szán útjába. Két lövész között pedig legalább két méter legyen, különben úgy jársz mint én. A melletted álló fegyveréből kirepülő üres, és qrva forró hüvely a nyakadba repülhet.

júl. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Jeffrey Spender ***** válasza:
Karhatalomra mindig van igény, vagy nincs ?
júl. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 DK-s ***** válasza:

Jeffrey Spender-nek:


Ez most nekem erősen "visszás" helyzet mert azt ítélem el, amit gyerekkoromban nagyon élveztem és szerettem, és máig nosztalgiával gondolok rá.


De GYEREKEKET akkor sem képezünk ki emberölésre, baxxa meg! Karhatalom, vagy sem. Mert bár konkrétan nem emberölést tanultunk, csak az ahhoz szükséges fegyverek ismeretét és használatát.


Vagy esetleg szerinted normális, ha egy 13-14 éves gyerek simán szétszed, kitisztít, leolajoz, és összerak egy Kalasnyikovot?


Vagy szinte bármilyen maroklőfegyvert kapásból betáraz, felhúz, kibiztosít és célra tart? De ugyanezt meg tudja tenni egy gépfegyverrel is? Legfeljebb hanyatt esik amikor visszarúg. Én nem támasztottam be csak tartottam, két napig nem tudtam használni a kezem, mert akkorát baxott a vállamba.

júl. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Jeffrey Spender ***** válasza:

Kiskorában sokmindenkit érdekelnek a fegyverek.


Van, aki kinövi, teljesen elfelejti.


Van, aki erőszaktevő / elmebeteg lesz.


Van, akiből pórázon fogott katona.


És van, aki megtalálja az arany középutat.



Engemet óvodás korom óta érdekelt a haditechnika, VHS kazik formájában 5 éves koromtól, de katona csak 25 évesen lettem.



Máshol meg van kadétiskola, meg Junarmija. Az az amerikaiak, oroszok, meg a mostani honvédelmi miniszter problémája.


Én 21-nél előbb nem kezdeném az egészet.

júl. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!