Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha én ezt firtató kérdésre...

Ha én ezt firtató kérdésre úgy válaszolok, hogy nekem szerencsére kimaradt az életemből a kötelező katonaság, akkor mi lehet a valódi indoka, hogy egyesek erre a válaszra homlokukat ráncolják, mintha kikérnék maguknak?

Figyelt kérdés
Ilyenkor azért vissza szoktam kérdezni, hogy nektek bármit segített az életben az, vagy arra vagytok büszkék, hogy másfél évet ellébecoltatok, elszórakoztatok, arra mindig az a válasz, hogy mit gondolok én, mikor ott micsoda nagy komolyság meg rend volt. Ja, arról volt híres, persze. Szóval valójában mi lehet az oka hogy nem tetszik ez a válasz?
tegnapelőtt 18:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Mert annál nagyobb szégyen egy embert nem érhet mint aki katonai szolgálatot nem töltött. Az ilyet nem is veszik emberszámba.
tegnapelőtt 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Valószínűleg az hogy a sok alkoholista boomer irigykedik, mert neked nem ment el másfél év az életedből teljesen feleslegesen
tegnapelőtt 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk tényleg igaz, hogy eddig mindig öreg alkeszektől hallottam ezt, dolgozott nálunk nemrégiben egy hatvanas bagós kőműves, meg az utcánkban lakó hetvenes, szintén alkoholista nyugdíjas bácsi, na ilyenek mondogatják, aztán ha rájuk nézel nem az jön le hogy ezek mennyi mindent tanultak ott abban az elpocsékolt másfél évben
tegnapelőtt 19:06
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Az önigazolás, hogy önmagukat jobbnak érezhessék mint amilyen te vagy. Pedig csak csicskák voltak, lőhettek a puskával néhányat töltényt, a többi pedig csak szopatás és őrködés volt. Ennyi volt a nagy kiképzésük.


És csak annyit értek el, hogy egy életre dohányosok és alkoholisták lettek.

tegnapelőtt 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 DK-s ***** válasza:
24%

#3-nak (kérdezőnek):


Jól látod.


És látnád az ilyenek pofáját amikor mondom nekik hogy én nem voltam.


Majd hozzáteszem, hogy én munkásőr-képzőben voltam, Kisvaszaron. 🤣


Egy hét alatt többet lőttem, mint náluk 1 év alatt a teljes zászlóalj.

tegnapelőtt 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem firtatja ezt senki, legalább is én nem találkoztam ilyen kérdéssel az 55 évem alatt soha.
tegnap 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
6-os ez lehet mondjuk azért mert ha te 55 éves vagy akkor neked még kellett annak lenni, hacsak nem volt orvosi igazolásod, viszont én a 40 évemmel már nem vagyok ebben a kategóriában. Egyetemre jártam és közben el is törölték. De még lehettem volna, ha nem vettek volna fel az egyetemre.
tegnap 12:55
 8/17 anonim ***** válasza:
#7 Nincs a homlokomra írva sem a korom sem a katonaviseltségem. NEM merült fel soha semmilyen körülmények között ez a téma. Mielőtt beálíttanál zsákfalusi lakosnak, közben bejártam európát. El nem tudom képzeli hogy téged ki zaklat ezzel a huszadrangú kérdéssel.
tegnap 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem zaklat senki, csak volt már hogy szóba került, úgy mint a sport vagy a politika vagy az időjárás, nem értem számodra mi olyan meglepő és hihetetlen ezen a teljesen hétköznapi témán
tegnap 13:33
 10/17 DK-s ***** válasza:

#7-nek (kérdezőnek):


48 vagyok, és elvileg kellett volna lennem, de léteztünk "páran", akik egy külön kategóriába estek. Ez akkoriban nagyon nem volt publikus!


Bakócán nevelkedtem intézetben, és az igazgató rendszeresen szervezett "túrákat" a nyári szünetben bent maradt gyerekeknek,a kisvaszari munkásőrképző-táborba. Más intézetekből is jöttek. Azt próbáld elképzelni, hogy 12 éves gyerekként már szétkaptuk és összeraktuk az AK-t, bármikor nulláról teljes tűzkészültségbe hoztunk egy maroklőfegyvert, és bármikor lerajzoltuk neked a nyeles kézigránát belső felépítését. De a "szalagos" géppuskával is jó viszonyt ápoltunk. 🤣 Én azt imádtam, mert élveztem azzal kísérletezni hogy sorozatra állítva olyan rövid időre nyomjam be az elsütőt (ravaszt), hogy csak egyet lőjön. Néha sikerült.


Nos, ránk a honvédség (érthető okokból) nem tartott igényt. Kétszer is "I"-t kaptam, majd miután a harmadik alkalommal már megkérdeztem hogy miért nem soroznak be, kereken megmondták, majd kaptam egy "E"-t.

tegnap 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!