Aki a sorkatonaság alatt hónapokra kórházba kényszerült, annak ez beleszámított a szolgálati idejébe?
Egyébként 25 km gyaloglástól kb. a 80 éves csontritkulásos néni lába reped meg, egészséges emberé nem! Ettől persze még lehetett érme nagyságú vérhólyag a surcitól, a lábad viszont ettől még nem törik el.
S nem első nap hajtották ki az embereket menetgyakorlatra. Ahol arra sort kerítettek már megtörtént a kiképzés és a fizikai erőnlét-felhozás a mindennapi futással, meneteléssel, fekvőzéssel, húzódzkodásokkal stb.
#8 nem Rabókat képeztek a seregben 😂 Az emberi teljesítőképesség lényegesen kitolható, de nem kellett senkinek 24 órát étlen-szomjan őrségben állnia. Ilyen típusú gyakorlat max. a különleges erőknél volt.
S ki kell ábrándítalak, a szolgálaton kívüli időben - ha nem első lépcsős, vagy különleges alakulat volt - biz' a katonák leginkább semmit sem csináltak, max. valamilyen tessék-lássék időrabló, értelmetlen látszatdolgot. Sőt nem gyakorlatoznak 0-24-ben még a hivatásos katonák sem.
#14 pedig képzeld el nem "maxolják" ki. A "kimaxolás" legfeljebb olyan munkáltatókra jellemző civilben is aki ki akarja teljesen zsigerelni a munkavállalóját. A sereg viszont NEM erről szól.
Igen, fel kell jönnöd a minimum szintre, s honorálják a jobb teljesítményt, de nem az a cél, hogy olimpikonokat megszégyenítő teljesítményt nyújtson minden egyes ember.
Ahol én voltam 1985-86-ban, többen kijátszották a magasabb körökbeli kapcsolataikat, hogy mondvacsinált panaszokkal hetekre katonai kórházba kerülhessenek (amíg a többiek a sűrű szolgálatokkal szívtak). Egy embernek tényleg volt valami a tüdejével, amire a gyengélkedőn először hátfájásra való kenőcsöt kapott, majd a helyi, civil klinikán vizsgálták hosszasan, végül leszerelték. Egyik fickó az első hetekben bemondta, hogy "zúg a feje", kivonták a kiképzésből, vizsgálták itt-ott, végül leszerelték, szerintem kiokosították és lehetett valami magas beosztású támogatója is ebben. (Volt aki ezt úgy is el tudta intézni, hogy be se kellett vonulnia.)
De a kérdésre a válasz, hogy igen, természetesen a betegállapot beszámított a szolgálat idejébe. (Abba csak a büntetőszázadban letöltött idő nem számított bele.)
"Annak mi értelme lenne, ha elmenne valaki katonának, aztán leginkább semmit se csinálna?"
Azért, volt ahol csináltak is valamit: pl. őrszázad folyamatosan örséget adott, ellátó század műszaki felügyeletet végzett, a szakácsok főztek, a légvédelemnél szintén "élő" szolgálatba jártak, a katonai reptereken is elég komoly feladat volt a vadászgépek kiszolgállása. A másik az, hogy az akkori katonai doktrína szerint mindíg kellett a laktanyákban lenni egy meghatározott létszámnak egy esetleges háborús helyzet kezelésére. (A Hidegháború ment még akkoriban.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!