Hirosima és Nagaszaki ellen tett 1945-ös merényleteket miért nem minősítették népírtásnak?
Több mint 200 000 áldozatról van itt szó, ha jól tájékozódtam.
Kérdés nehézségét értem, hiszen itt az az indok, hogy több ezer katona életet mentettek meg ezáltal, gyorsabban lezárták a háborút.
Nekem az nem világos akkor, hogy akkor miért civilekre dobták le?
Azért nem minősítették népirtásnak, mert a nemzetközi rendszert úgy alakították (az ENSZ és Biztonsági Tanácsa 1945 októberében lett megalapítva), hogy ott a II. világháború győztesei határozhassanak meg mindent.
A japán katonai erőknek sehol sem volt olyan koncentrációja ami civilektől elkülönült volna, pont itt volt a legtöbb könnyen pusztítható katona.
De természetesen, az is cél volt hogy a teljes nemzet háborús győzelembe vetett hitét rombolják le teljesen. Mert bizony a japán propaganda azt harsogta, hogy Japánban majd jól le fogjál mészárolni az amerikai haderőket, úgy hogy civilek 10 millióit fegyverzik fel ha kell.
Ezért kellett ilyen brutálisan megmutatnia az USA-nak a technológiai fölényét. A hagyományos bombázások szinte több költségbe kerültek, mint amennyi kárt okoztak.
HIROSHIMA
Hadsereg:
5. hadosztály
2. gyalogos dandár
41. gyalogezred
226. gyalogezred
32. tüzérezred
Egyéb kisebb egységek
Haditengerészet:
Kure haditengerészeti bázis
5. hajóraj
11. légiflotta
Egyéb kisebb egységek
NAGASAKI
Hadsereg:
6. hadosztály
47. gyalogezred
89. gyalogezred
206. gyalogezred
13. tüzérezred
Egyéb kisebb egységek
Haditengerészet:
Sasebo haditengerészeti bázis
2. hajóraj
21. légiflotta
Egyéb kisebb egységek
Katonai puszítás is kifejezetten sikeres volt.
Hirosimában:
Civil: 110 000 - 170 000
Civil pusztulási aránya: 32% - 50%
Katona: 20 000 - 30 000
Tengerész: 10 000 - 15 000
Katonai erők pusztulási aránya: 40% - 60%
Nagasaki:
Civil: 55 000 - 60 000
Civil pusztulási aránya: 23% - 30%
Katona: 15 000 - 20 000
Tengerész: 5 000 - 10 000
Katonai erők pusztulási aránya: 50% - 75%
Ráadásul a kínai "meccs" akkor még egyáltalán nem volt lefutott - ahhoz meg szükség volt a Japánban lévő bázisokra, s Japán erőforrásaira is. S a későbbi évtizedek eseményei (Korea, Vietnam, Kamboldzsa) megmutatta nagyon is jól gondolkoztak az amerikai stratégák.
Ami meg a két atombombát illeti. A partraszállás során 80k saját élőerő-veszteséggel számoltak. Az elesettek hozzátartozói lámpavasra húzták volna a Fehér Házban lakókat a komplett amerikai vezérkarral ha megtudják, hogy ott lapult a spájzban két hatalmas erejű, forradalmian új fegyver, de azt holmi humanitárius okból nem vetik be.
Ami meg a civil célpontokat illeti - csúnya dolog kimondani, de egy elhúzódó, "totális" háborúban sajnos nincs civil, csak ellenség és ellenséges ország. A cél - a háború megnyerése - szemszögéből a civil infrastruktúra, a civilek - mint az ellenséges ország munkáskezei - ugyanúgy "legitim" célpontot jelentenek ha az kell a háború megnyeréséhez.
A győztes fél közvéleménye aligha vonja ezért felelősségre a saját vezérkarát, viszont csúnyán elveri rajtuk a port ha civil célpontok támadását "kihagyva" több saját katonájuk hal meg.
#36
Nézd vissza a 33-35-ös választ..
Furcsa, de érthető lesz a válaszom:Ennek a két atombombának és óriási pusztításának a látványa védett meg eddig attól, hogy a későbbi fejlesztésűeket, amelyek akár több tízszeres pusztító erővel rendelkeztek bevetették volna.
És a hidegháború fejlesztései, az egyre nagyobb atomarzenál ráébresztette a birtoklókat arra, hogy sokszoros mennyiségű áll már rendelkezésre egy globális pusztításra és jutott odáig, hogy megegyeztek ezek korlátozásában és nagy részük leszerelésében.
Úgy gondolom eddig pozitív a történet, de sajnos vannak országok, akik nem részesei a megegyezésnek, hivatalosan nincs is atombombájuk (Izrael, Irán, Dél-Afrika, stb.) így ellenőrzés sincs rajtuk.
De a legnagyobb veszély szerintem É-Korea.. A birtokláson túl még megfontoltság sincs benne, bármikor "győzhet". Tőlük félek a leginkább..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!