Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hol tudta volna legkorábban a...

Hol tudta volna legkorábban a japán légvédelem lelőni a hirosimai bombát szállító gépet úgy, hogy a lelőtt gép nem szennyez japán területet?

Figyelt kérdés

2023. febr. 23. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Fel nem robbant atombomba szennyező hatása minimális.
2023. febr. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kürasszír ***** válasza:
90%

Miután az USA addigra kivívta a teljes légi fölényt Japán fölött, nem volt realitása annak, hogy a japán légvédelem sikeres legyen az atomtámadás elhárításában.


Az amerikaiak akkor már azt és akkor bombáztak Japánban, amit akartak.


A japán légierőt már szétverték, a légvédelmi tüzérségnek pedig túl magasan repültek az atombombákat szállító B-29-esek.

2023. febr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Sehol. De ha le tudta volna sem szennyezett volna.
2023. febr. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Sehol. Ha lelőnek egy atombombát akkor az nem fog felrobbanni, nem lesz reakció.
2023. febr. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Addigra a Japán légierő gyakorlatilag megsemmisült. Már korábban is nagy hiány volt képzett pilótákból, nem hiába nyomták a kamikaze akciókat, ahol tök átlag katonálnak tartottak egy gyostalpalót arról, hogy kell felszállni és repülni a géppel.

Egyébként is elég nehezen tudták volna lelőni a bombázót, nomeg a japán vezetés azt hitte, az amcsik csak blöffölnek az atombombával.


Az, hogy mi lett volna a bombával, ha lelövik a gépet, jó kérdés. Ugyanis a Fat Man és a Little Boy is barometrikus detonálású bomba volt, azaz nem becsapódáskor robbantak, hanem a barometrikus szenzor a megfelelő magasságban a levegőben indította el a láncreakciót. Márpedig ha élesítik a bombát, mielőtt a bombázó gépet lelövik, akkor a barometrikus kapcsoló akár detonálhatta is volna a bombát zuhanás közben.

2023. febr. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Hintalow ***** válasza:

Igen, akkorra a japán légierő már nem jelentett veszélyt, kb gépeik alig voltak.

A konvencionális légvédelemnek pedig ezek a bombázók túl magasan repültek, az akkor csöves légvédelmi eszközök nem lőttek el / nem tudtak célozni olyan magasságba, légvédelmi rakéták pedig még nem léteztek.


Nem volt semmi, a meghibásodás okozta zuhanáson kívül, ami azt a bombázót leszedte volna a bombák ledobása előtt.

2023. febr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gago77 ***** válasza:
Az atombombában két részre van osztva a hasadóanyag. Egy hagyományos robbanótöltet felrobbanása löki egymáshoz őket - így lesz együtt a kritikus tömeg, ami beindítja a láncreakciót. Ergo, ha "lelősz" egy atombombát ahogy 4-es írta, fennáll a veszélye hogy a hagyományos töltet felrobban így felrobbanhat az atombomba. Persze ehhez át kell lőni a bombaköpenyen, aminek csekély az esélye.
2023. jún. 1. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!