Hirosima és Nagaszaki ellen tett 1945-ös merényleteket miért nem minősítették népírtásnak?
Több mint 200 000 áldozatról van itt szó, ha jól tájékozódtam.
Kérdés nehézségét értem, hiszen itt az az indok, hogy több ezer katona életet mentettek meg ezáltal, gyorsabban lezárták a háborút.
Nekem az nem világos akkor, hogy akkor miért civilekre dobták le?
Azért a kérdésben csúsztatások vannak:
Nem merénylet az, amiről tudomása van az érintettnek.
Az amerikaiak, látván a japánok védekezési módszereit (kamikazek stb.), amit még a japán szigetektől távol (azok visszafoglalásakor) tapasztaltak és tudván, hogy ez még durvább lesz ha már a szigetországot akarják elfoglalni, megadást kértek a japánoktól, megelőzendő saját katonáik halálát.
A katonák nem fogadták el, a császár elgondolkozott rajta.
És akkor jött Hirosima, senki nem tudta mit fog látni.
Az amik eztán ismét kérték a kapitulációt.
De a császárnak azt mondták, nincs több atombombájuk...
Tény, hogy sok-sok hónap kell, amíg fel tudják dúsítani a hasadóanyagot a felhasználhatóság szintjére, a titkosszolgálati jelentések tévedtek.
És akkor jött Nagaszaki..
A katonák még mindig nem, de a császár élve "isteni" voltával belegyezett a megadásba.
"Többször felszólitották Japánt, hogy kapituláljanak, de a nacionalizmusuknak "hála" erről hallani sem akartak. Akár tetszik, akár nem, akkor az a 2 bomba megmentette világot a teljes kipusztulástól."
Mitől? Ha nem dobják le a két atomot akkor a megmaradt, éhező, oroszok által is elp*csázott Japán kipusztította volna a Világot? Vagy mire érted?
Népírtás definíció szerint magába foglalja azt, hogy azzal a céllal teszik, hogy kiírtsanak egy nemzetet/népet. Itt egyértelműen nem ez volt az inditatás, ezért nem illik bele a definícióba.
“ the deliberate killing of a large number of people from a particular nation or ethnic group with the aim of destroying that nation or group.”
(Angolul szerintem jobban átjön…)
Mondjuk úgy, hogy ez volt a szükséges rossz. A japánokat felszólították a Potsdami konferencián a megadásra, ha nem.... az ő bajuk.
Nyilván a döntés mögött fegyverteszt és a SZU-nak történő üzenet is volt. De egy nehéz, megválaszolhatatlan kérdés az, hogy ha pl a tokiói-öbölbe dobják le, akkor elérte volna-e ugyanazt a politikai hatást, mintha egy városra. Valószínűleg nem.
Az viszont vitathatatlan tény, hogy katonák millióit mentette meg a lépés. És kevésbé ismert tény, hogy japán civilek (tíz)millióit is. Japánban éhínség volt, ha elhúzódik a háború csak emiatt milliók halnak éhen. Ettől csak az mentette meg a japánokat, hogy MacArthur kijárta, hogy a Japán elleni offenzívához a Csendes-óceáni fronton felhalmozott élelmiszert a háború után oda adják segély formájában a japánoknak.
Kérdező
Ahogy már írták, itt nem a japán nép kiírtása volt a cél, hanem egy háború végét akarták elérni. Pont hogy az atombomba ledobásával lehet, hogy kevesebb japán halt meg mert kapituláltak.
Ugyanilyen halálos bombázások voltak már a háború során. Nem tudom mitől más ha 1 bombával ölnek meg százezer embert vagy szétbombáznak egy várost és úgy ölnek meg ennyit több ezer bombával, mint pl. Drezda városában.
Itt mindenki tévedett ugyanis kicsit máshogyan volt!
Nem az atombomba kényszerítette térdre Japánt a II. Világháborúban
Szóval népirtás!!!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!