Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Elképzelhető, hogy az ukrajnai...

Elképzelhető, hogy az ukrajnai válságban, vitatott területeken végül nem a nagyhatalmak, középhatalmak diktátuma fog érvényesülni, hanem a helyiek akarata, önrendelkezési joga?

Figyelt kérdés

1, Ukrajna mindig azt hangsúlyozza, hogy a következő nagy offenzívában visszafoglalja majd Herszont, a Krímet, a Donbaszt és kiterjeszti ezekre a területekre is a kijevi rezsim uralmát. A szeparatistákat, árulókat, oroszbarátokat, kollaboránsokat, bűnösöket elszámoltatják majd és egy átnevelési programot indítanak a győzelem után, mint az USA is tette anno Németországban és Japánban. Az orosz nyelvet betitlják és folytatódni fog az erőszakos ukránosítás.

Ezt támogatja az USA, Nagy-Britannia, EU, Kanada is.


2, Oroszország pedig azt hangsúlyozza, hogy az elfoglalt területek már Oroszország része, örökre így marad, Moszkva uralma alá tartoznak, az orosz nemzet részei, az ukrán identitást, kultúrát próbálják eltörölni. Ukrán iskolák nem működhetnek, megy az erőszakos oroszosítás.


3, Ezekkel szemben alternatíva lehetne, hogy például a Krím, Donyeck, Luhanszk se nem ukrán, NATO, se nem orosz megszállás alatt legyen, hanem nemzetközi ENSZ békefenntartók érkezzenek semleges országokból (vagy civil misszióval és alapvetően demilitarizált övezeteket hoznának létre). A helyiek pedig néhány év után nemzetközileg felügyelt szavazáson, választáson dönthessenek a képviselőikről, jövőbeli státuszukról, akár Ukrajnát, akár Oroszországot, akár egy speciális státuszt, autonómiát vagy akár a függetlenséget választják. És liberális demokráciát alakítanának ki, nem csak a többség akarata érvényesülne, a kisebbségek is szabadon szerveződhetnének, lehetnének iskoláik, sajtójuk, médiájuk, legyenek akár ukránok, oroszok, tatárok, senki sem lenne elnyomva, ezt a nemzetközi garanciák, ellenőrök is biztosítanák.



2023. dec. 11. 19:47
A kérdező szavazást indított:
Az 1. verzió fog megvalósulni.
A 2. verzió fog megvalósulni.
A 3. lehetne a megoldás. Erre is van esély, ha egyik fél sem tud győzni, uralkodni a másikon.
Nem tudom.
8 szavazat
 1/5 meszike91 ***** válasza:
83%
Nem.
2023. dec. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi ilyen, nem lesz az évekig senki földje, Oroszország nem hagyja, hogy egy részére (a frissen csatlakozott részére) bárki is betegye csak úgy a lábát, a népszavazások már lezajlottak.
2023. dec. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű. Egy népszavazásba csak az a fél egyezne bele, amelyik arra számít, hogy neki fog kedvezni. Ha a másik fél elutasítja, akkor meg nem sokat ér a dolog. A Krímen 2014-ben volt már egy népszavazás és az sem oldotta meg a konfliktust, Ukrajna, a NATO, EU nem fogadta el (és mivel az oroszok rendezték nyilván feléjük torzított már a kérdésfeltevés is - hasonlóan a Fidesz nemzeti konzultációjához).


Valószínűleg még sokáig el fog húzódni a háború, mindkét fél katonai eszközökkel, terrorral próbálkozik, most a demokráciára, liberalizmusra, önrendelkezésre nincs igény egyik oldalról sem.

Ha egyik félnek sem sikerül teljesen győzni, patthelyzet alakul ki, akkor majd egy időre befagyott konfliktus lesz.

Talán majd Zelenszkij, Putyin után egyszer elkezdődnek a béketárgyalások.

De végül biztosan a két szembenálló ország, hatalmi tömb fog dönteni, nem a helyi lakosok.

Ha lesz nyitottság, jószándék, megegyezési vágy a tárgyalásokon, akkor azt tudnám elképzelni, hogy például a Krím közös orosz-ukrán fennhatóság alatt állna nagymértékű belső autonómiával.

Egy liberális, békülékny orosz vezető Herszont, Zaporizsjét visszaadná Ukrajnának, ezek úgy is 80%-ban ukrán lakta vidékek voltak a háború előtt.

A Donbasz esetében el tudnám képzelni, hogy Moszkva visszavonja az annexiót és független ütközőállam jön létre. Vagy pedig a területet a béke érdekében visszaadják Ukrajnának, az cserébe széleskörű autonómiát ad (a minszki egyezménynek is ez lett volna a lényege, de a nacionalista ukrán közvéleménnyel akkoriban még nem sikerült elfogadtatni). A Donbaszra Oroszország, Ukrajna nyugati részére az USA és Nagy-Britannai vállalna biztonsági garanciát, de nem csatlakozna a NATO-hoz. Vagy Ukrajna lemond a Donbaszról, nem lesznek ott többet ukrán katonák és csatlakozik inkább a NATO-hoz.


Most még a háborúé a főszerep, nem tudni hogyan alakul majd Ukrajna, Oroszország politikai jövője, de nagyon valószínű, hogy még messze van a megbékélés, talán majd 20-30...50-60 év múlva lesz rendezés.

2023. dec. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
Lehet, hogy Oroszország szerint a területek Oroszország "részei" lesznek, de, hogy örőkké így lesz, azt erősen kétlem. Hivatalosan, jogilag vélhetően nem lesznek Oroszország részei.
2023. dec. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Totálisan KIZÁRT 😂 Bocs, de egy idealista álomvilágban élsz.

Az ENSZ egy fogatlan oroszlán, 0 db saját békefenntartóval rendelkezik (a tagországok dobják össze). Az egyetlen funkciója, hogy amit a nagyfiúk leboltolnak piszkos kis háttéralkukkal egymás között azt lepapírozzák valami fenomenális nevű (általában valamilyen város) békemegállapodással (=letolják a felek torkán, hogy ebben állapodtunk meg tessék szépen aláírni). Szerinted megy bármilyen békefenntartó háborús övezetbe, amíg az oroszok és a nyugat által fegyverekkel kitömött ukránok ott vannak? Hajlandó magától bármelyik is lemondani a nacionalista hevülettel tüzelt harci kedvében holmi népszavazósdi alapján akár egyetlen m2-ről is?

Ettől még lesz népszavazósdi... - majd amikor valamit üzleteltek egymással (az USA és az oroszok) ott behúznak egy határvonalat, annak az egyik felén az ukrán, a másik felén az oroszok fogják vegzálni, üldözni az ott maradt kisebbséget, majd a legitimáció jegyében TALÁN tartanak valamilyen (igen erősen "orientált") népszavazósdit. Nagyhatalom területi kérdésben népszavazást csak akkor ír ki, ha már biztos a végeredményében 😂

2023. dec. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!