Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan működik a határrevíziós...

Hogyan működik a határrevíziós támogatás? Hogyan lehet megszerezni?

Figyelt kérdés

- A két háború között Olaszország és Németország támogatta Magyarország határrevíziós céljait, így sikereket is értünk el 1938-1940 között. Viszont a többi nagyhatalom ellenezte. Az USA részéről volt még némi támogatás a második világháború után az etnikai elvek, népek önrendelkezésének figyelembevételére, határkiigazításra, de manapság már semmilyen nagyhatalmi támogatás nincs a magyar határrevíziós törekvések felé, kifejezetten elutasító a nemzetközösség.

- Mások jobb helyzetben vannak, például támogatják Ukrajna határrevíziós törekvéseit, a Krím visszacsatolását az országhoz. Az USA Japán határrevíziós törekvései mellé is beállt Oroszországgal szemben.

- Az ukránok mellett a szerbeknél és grúzoknál is állandó téma a revízió, korábbi országhatárok visszaállítása, a szakadár tartományaik, Koszovó, Abházia, Dél-Oszétia kapcsán. Ezekben megosztott a nemzetközösség. A nyugati nagyhatalmak ellenzik Szerbia törekvéseit, Oroszország, Kína, India viszont támogatja, Grúzia/Georgia kapcsán viszont Oroszország ellenzi a grúz törekvéseket (a 2008-as grúz invázió ellen katonailag is beavatkozott), míg a nyugati nagyhatalmak, NATO, EU támogatja ebben a tbiliszi kormányt.


- A határrevízió, határmódosítás mellett a másik lehetőség az autonómia biztosítása a nemzetiségi kérdés megoldására. Ezt alkalmazta a nemzetközösség, a nagyhatalmak, szemben álló felek a finn-svéd határon lévő Aland-szigetek kapcsán is. A svéd lakosságú, de Finnországhoz tartozó terület a Népszövetség (ENSZ elődje) döntése alapján széleskörű autonómiát kapott 1921-ben.

- A korábban Olaszország és Ausztria között vitát jelentő Dél-Tirol is autonómiát kapott.

- A boszniai szerbek, ciprusi törökök helyzete is konfliktusos, elszakadnának inkább és csatlakoznának az anyaországhoz, de a nagyhatalmak ellenzik ezt. Viszont támogatják a nyugati, keleti hatalmak is, hogy Bosznián, Cipruson belül a szerbek, illetve a törökök saját autonóm területtel rendelkezzenek nagymértékű önrendelkezéssel.

- Viszont az erdélyi magyarok, Székelyföld autonómiája manapság nem élvez semmilyen nemzetközi, nagyhatalmi támogatást. Legalább ezt pedig jó lenne megszerezni a magyaroknak.



2020. jún. 6. 17:36
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szerb és török kormány nem olyan impotens, mint a magyar. Ezek az országok kiharcolták, hogy a külföldön élő nemzettársaikra egyenlő félként tekintsen az EU/USA. A nagyhatalmak nem akarják összerúgni a port Szlovákiával/Romániával, ezért nem támogatják az ott élő magyarok törekvéseit. A magyar kormánnyal se akarják összerúgni a port, de ez tökéletesen megoldható a határon túli magyarok támogatása nélkül.
2020. jún. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!