Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A nagyhatalmak miért tiltották...

A nagyhatalmak miért tiltották meg Ausztria-Németország, Ciprus-Görögország, Koszovó-Albánia egyesülését? Ez nem sérti az önrendelkezési jogot?

Figyelt kérdés

2020. máj. 24. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Ausztria és Németország egyesülését azért, nehogy Németország túlságosan megerősödjön. A másik kettőt nem tudom, de abban sem vagyok biztos, hogy megtiltották.
2020. máj. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az érthető stratégiai szempontok alapján, hogy meg akarják akadályozni Németország erősödését. Franciaország és az Egyesült Királyság a német egyesítést is ellenezte, tartottak tőle még 1990-ben is. Akkor az NDK csatlakozását a Német Szövetségi Köztársasághoz miért nem tiltották meg? A Német Demokratikus Köztársaság nagyobb, önállóan is életképesebb ország lehetne, mint a kis Ausztria, Ciprus, Koszovó.
2020. máj. 24. 11:58
 3/7 Alex Fly ***** válasza:
78%

Ausztria és Németország egyesülését elsősorban a Habsburgok akadályozták meg, akik ragaszkodtak a saját birodalmukhoz.

Ciprus pedig történelmileg Görögország része, az egyesülést jelenleg nem a nagyhatalmak, hanem a török megszállás akadályozza leginkább.

Koszovó pedig a szerb államiság bölcsője, az Albániához nem sok köze van...

2020. máj. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Cipruson kb a fele lakosság török, nem hiszem hogy egyesülni akarnának Görögországgal

Ha Koszovó és Albánia egyesülne akkor meg a szerbek és oroszok vernék az asztalt elég erőteljesen

A történelem pedig azt mutatja, hogy ez az önrendelkezés dolog csak akkor fontos ha a nagyhatalmaknak is előnyük származik belőle

Amikor odadobták a románoknak Erdélyt nem igazán érdekelt senkit hogy ott 2 millió magyar meg félmillió német is él, a népesség alig fele volt román

Vagy felhozhatnám amikor szintén az I. Vh után vonalzóval húzták meg a Közel-keleti határokat minden egyes értelmes szempontot figyelmen kívül hagyva, azóta is emiatt forrong az a vidék

Amikor viszont a 90es években Jugoszlávia szétesett, hirtelen nagyon fontos lett a népek önrendelkezése a nato-nak, ha ezzel kicsinálhatják az oroszok egyik fontos térségbeli szövetségesét

2020. máj. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ciprus függetlenségét az 1960-as háromhatalmi egyezmény mondja ki. Ezt az Egyesült Királyság, Görögország, Törökország kötötte meg és kimondta, hogy az angoloknak joguk van katonai támaszpontokat működtetni a szigeten, viszont a görögöknek és a törököknek is le kell mondani az egyesülési törekvésekről Görögországgal, illetve Törökországgal. Aztán a következő évtizedekben voltak bonyodalmak, jelenleg a sziget 37%-a török igazgatás alatt áll, 3% az angolok kezén van, 60% a független görög ciprusi rész.


Koszovó esetében a nyugati nagyhatalmak az ENSZ Ahtisaari terv végrehajtásához ragaszkodnak, mely kimondja, hogy Koszovónak független államnak kell lenni. A koszovói politikusok viszont olykor felvetik az egyesülést Albániával, akár egyfajta zsaroláskánt is, mivel az ENSZ, EU tagság nem tűnik elérhetőnek számukra jelenleg, így alternatíva lehet a csatlakozás Albániához. Felmérések, közvéleménykutatások szerint a koszovóiak 70%-a támogatná az egyesülést Albániával egy esetleges népszavazáson. Bár jogilag nem egyesültek, de sok szempontból már most is ezen dolgoznak a politikusaik (határellenőrzést már eltörölték a két állam között, közös oktatáspolitikát dolgoztak ki...).

2020. máj. 24. 13:45
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Albánia EU-s tagjelölt. Ha tagok akarnak valaha lenni, nem tarthatnak igényt Koszovóra, akermennyiszer is belengeti ezt az elképzelést az albán kormány.

Koszovó egyesülését azért nem engedik, mert az beláthatatlan precedenst teremtene az egész térségben. Akkor egyből kijelentenék a boszniai szerbek, hogy függetlenednek vagy átcsatlakoznak Szerbiához, Macedónia fele is leszakadna az albánok miatt, és újra kezdődne mindenhol a háború. Anno Bosznia-Hercegovina etnikai felosztását sem ismerték el, és nem is támogatta senki, mert akkor sosem lett volna vége a háborúnak.


Ausztria pedig sosem akart Németország része lenni. Az Anschluss is csak azért következett be, mert egy Hitler-hű bábkormány ült Ausztria élén. Ha a népszavazást nem hamisították volna meg, akkor a NEM-ek győztek volna, ekkor viszont Hitler egyszerűen bevonult volna Ausztriába, elfoglalva azt. Tehát nem volt akkoriban más választás.

2020. máj. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

nemis biztos , hogy feltétlenül egyesülni akarnának. Legjobb példa erre Svájc esete ,se német se francia , olasz terület nem akar elszakadni... hülyék lennének gazdaságilag gyengébb országokhoz csatlakozni.

Ciprusnál ..szerintem ha nem lenne török konfliktus , akkor se akarnának görögökhöz .. elég megnézni mivan ott , gyakorlatilag midene második héten csődbe mehet az ország.

2020. máj. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!