Németország nem akarja visszaszerezni elvett területeit?
Figyelt kérdés
Ugye a Német Császárság 1871ben jött létre, területe kb 490000km2, más néven a Második Birodalom!
Az I. világégés után elvesztette Keleti területeinek egy részét, de ezeket Hitler mind visszaszerezte(sőt többet is) Lengyelország lerohanásakor. A II. világháború végén viszont elveszítette az összes keletre nyúló területét, úgymond a németek rovására kárpótolták Lengyelországot a szovjet foglalásokért. Azokat a területeket nem akarja Németország visszaszerezni? Azért nem olyan kevés terület, majdnem 140000km2
2010. okt. 19. 19:46
1/13 anonim válasza:
ez nem olyan egyszerü. hogy csak akrja oszt kész...manapság már nem foglalnak el területeket az országok, civilizáltan éllunk, és a emberek célja a határok eltörlése.
2/13 anonim válasza:
Szerinted mi értelme lenne? Egyetlen ország sem tud a másikaktól területeket elvenni vagy visszaszerezni, és a legtöbb országban vannak annyira értelmesek az emberek, hogy nem is törik ilyen hülyeségeket a fejüket.
3/13 anonim válasza:
Egy olyan országban ahol virágzik a gazdaság, az emberek életszínvonala világszinten kiemelkedő, meg lehet élni normális körülmények közt tisztességes munkából, ahol nem szövi át a korrupció a hatalmi szervezeteket az emberek többsége nem foglalkozik ilyen dolgokkal. Különben is zavarná őket ha most a hatalmi befolyásuk alá kerülne az a sok poszt-kommunista terület, ahol a gazdasági fejlettség messze elmarad a németországitól, hiszen az ő adójukból kellene fejleszteni az ottani régiót. Lehetséges hogy kissé nyersen fogalmaztam, de a tény akkor is tény. Nyugat Európában másként fognak fel dolgokat.
4/13 anonim válasza:
egyenlore Nemetorszag oruljon, hogy ujra egyesulhetett sot annak is orulhet, hogy letezik! Amugy ezen teruleteken jelentosen kicserolodott a lakossag is. Es iszonyatosan nagy koltseg lenne uj kozigazgatast meg minden mast atszervezni.
5/13 anonim válasza:
"egyenlore Nemetorszag oruljon, hogy ujra egyesulhetett "
Hát ENNEK éppen nem örül pár politikuson kivül senki sem, es a keletieknek, se a nyugatiaknak nem let belöle elönye.
6/13 anonim válasza:
Az a baj sajnos, hogy az elvesztett területeken népírtásokat és kitelepítéseket hajtottak végre a németek ellen a második világháború után, szóval ha vissza is tudnák szerezni pl. a Szudéta-vidéket, Elzász-Lotharingiát, Nyugat- és Kelet-Poroszországot a mai állapotukban, akkor onnan ki kellene üldözni többmillió csehet, franciát, vagy éppen lengyelt, akik csak 70-80 éve települtek oda többnyire.
7/13 anonim válasza:
Az előzőnek van igaza. Az Odera-Neisse vonaltól keletre lényegében nem maradt német lakosság, így aztán nehéz lenne az elveszett területek visszacsatolását kivitelezni.
8/13 anonim válasza:
Biztos vannak olyan Német állampolgárok akik szívesen visszafoglalnák az elvett területeket és ha jól megnézzük a történelemkönyveket teljesen jogos is lenne. Viszont ezt nem lehetne megcsinálni csak ha egy olyan párt kerülne hatalomra mint anno Hitleréknél. Németországnak katonailag bőven van erre ereje, de ezt a politika akadályozza meg.
9/13 anonim válasza:
2010-ben Európa közepén NEM lehet háború !
10/13 anonim válasza:
Ilyen elven Magyarországról is meg lehetne kérdezni ugyanezt, mi többet veszítettünk, mint ők.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!