Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A nyugat "minőség a mennyiség...

A nyugat "minőség a mennyiség felett" doktrínája megbukott?

Figyelt kérdés

Nagyon úgy tűnik, hogy a közepes, de nagy mennyiségű fegyver még mindig hatékonyabb (a la 2. VH), mint a legtöbb nyugati ország által vallott, jó minőségű, de kevés fegyver illetve kisszámú hadsereg elve.


A jövőben lehet, hogy a nyugat is átveszi ezt a hozzáállást és inkább olcsóbb, de sok fegyvert gyártanak? Visszatérhetnek a tömeghadseregek? Vagy csak én vonok le rossz következtetéseket?



2023. júl. 12. 21:48
1 2 3 4 5
 21/46 kürasszír ***** válasza:
67%

# 19


A nyugati haditechnikai fölény az orosz haditechnikával szemben nem propaganda, hanem tény.


Ukrajna minimális mennyiségű korszerű nyugati haditechnikát kapott, de ezzel mégis jelentős eredményeket ért el az oroszokkal szemben.

2023. júl. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:

#19 Ja, jelentős eredményeket értek el: [link]

[link]


Tudom, hogy rendesen megfizetnek, hogy told itt a nyugati propagandát, de már a társaid is arról írnak, hogy a "nagy Ukrán offenzíva" elbukott. Nem lenne egyszerűbb, ha elfogadnád, hogy elszámolta az USA magát?


De ez off, inkább arra válaszolj, hogy miért van olyan kevés a NATO-nak olyan, egyébként kritikus rendszerekből, mint pl. a tüzérség? Vagy hogy miért Oroszország és a kelet az egyetlen aki felismerte és nagy mennyiségben is használ olcsó drónokat?

2023. júl. 13. 11:52
 23/46 Jeffrey Spender ***** válasza:

#Kürasszír


Melyik konkrét Nyugati sztárfegyverrendszerek bizonyultak sikeresnek ?

2023. júl. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 kürasszír ***** válasza:
67%

# 19


IDÉZLEK: "A NATO tagjai közül egy-kettő van az USA-n kívül, aminek ér is valamit a hadereje. Ilyen pl. Franciaország és Törökország. Csak az előbbi éppen a volt gyarmatokról érkezők integrálásával küzd, a másik meg egy szélkakas, ami egyáltalán nem biztos, hogy bármit is csinálna egy támadás esetén."


Ez megint nem igaz.


Nagyjából konszenzus van a szakértők között, hogy a brit haderő minősége, harcértéke magasan a francia fölött áll, nem is beszélve a gyengén képzett, sorkatonaságon alapuló török haderőről.


Arról nem is beszélve, hogy a török hadsereg fegyverzetének zöme teljesen elavult.


KATONAI KÖLTSÉGVETÉS 2022:


Nagy-Britannia: 68,5 milliárd dollár

Franciaország: 56,86 milliárd dollár

Törökország: 15,4 milliárd dollár


A török haderő a méretéhez képest 21. századi szinten krónikusan alulfinanszírozott.


Mellesleg az elmúlt jó 40 évben komoly háborúkban csak a brit haderő harcolt, a francia és a török nem, tehát a briteknek messze messze nagyobb valós felhalmozott harci tapasztalataik vannak.

2023. júl. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 kürasszír ***** válasza:
77%

# 22


Oroszország 2022. február óta összességében hosszabb-rövidebb időre megszállta Ukrajna területének 38%-át.


Jelenleg az oroszok azonban Ukrajna területének csak 18%-át tartják megszállva,


Azaz eddig a háború során az oroszok már elveszítették Ukrajna területének 20%-át, ahonnét vagy kiverték őket, vagy kivonulni kényszerültek.

2023. júl. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 kürasszír ***** válasza:
80%

# 23


A M142 HIMARS például igen sikeresnek bizonyult.

2023. júl. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

# Kürasszír


" Nagyjából konszenzus van a szakértők között, hogy a brit haderő minősége, harcértéke magasan a francia fölött áll "


Kik azok a szakértők ?


A franciáknak több Leclerc-je van összességében legyártva, mint Challenger 2-es, és a Chally 2-es az a tűzvezetése, és a NATO nem standard lőszerei miatt rendre alulmarad az összehasonlításokon.


India a T-90MSz mellé Leclerc XLR-t rendelt be, a T-72M1-es Ajeyák utódtípusának.


A Rafale az önálló, nemzeti projekt, addig az EF Typhoon közös.


A Brit repülőipar meghalt és eltemették.


A Rafale-nál az új Top Dog létrehozása volt a cél, ami képes 6 - 8, látótávon túlról indítható légiharc rakétával kivívni a légifölényt és szupercirkáló módban egy Irak, sőt Ukrajna méretű ország felett azt fenntartani.


És még bombázni is.


Az F-35-ös feladatköre teljesen más, ez egy könnyű multifunkcionális vadászgép aminél a légifölény funkciói vagy másodlagosak vagy nem is léteznek, erősen korlátos és a hangsúly a bombázásra helyeződött át.


A franciáknak van működő repülőgép hordozójuk, amely interoperábilis az amerikai cuccokkal, addig a britek Majd lesz, valamikor.


És még saját űrkikötőjük, és 20 katonai műholdjuk is van.



A törököknél nem a sorkatonaság az elsődleges probléma, hanem csomó fegyverük a 70 - 80-as évek műszaki színvonalán ragadt meg, és mégis úgy próbálják magukat erősnek mutatni.

2023. júl. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
50%
#16 Ott volt a videókon a franciaországi zavargásokon jópár eszköz a buckalakóknál. Azok honnan vannak?
2023. júl. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
21%

#26

"A M142 HIMARS például igen sikeresnek bizonyult."


Ja, 3 egész hónapig, és abból is vonjuk azért le a propaganda-faktort.

Aztán a ruszkik alkalmazkodtak, és ugyanúgy, ahogy a Bayraktar nevű "csodafegyverről" sem hallunk már manapság, a HIMARS nevű "csodafegyverről" sem hallunk már manapság.


A magadfajtákkal pont ugyanaz a baj, mint Hitlerrel - azt hiszitek, hogy létezik a csodafegyver, amivel bármilyen háborút meg lehet nyerni.


De a háborúkat nem a csodafegyverek nyerik meg. Azokkal legfeljebb átmenetileg meg lehet lepni az ellenfelet.

Aztán ha épp úgy alakulnak a dolgok, hogy ettől összesz-rja magát, és kapitulál, akkor örülünk, egyébként meg néhány hónap múlva már egy pont ugyanolyan szimpla fegyverré válik, mint az összes többi.


A háborúkat az utánpótlási képesség és a mindenáron győzni akarás kombinációja nyeri meg.

2023. júl. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

# Kürasszír


" A M142 HIMARS például igen sikeresnek bizonyult. "


A HIMARS jó fegyver, nem vitatom, ugyanakkor túlértékelt.


A HIMARS az 2022 júniusának a végén érkezett be, akkorra még kudarcba fulladt az orosz intervenciós / villámháborús művelet, amit február 24. és április 1. között próbáltak, az oroszoktól örökölt cuccokkal verték szét az oroszokat.


Az oka az ISTAR, az Intelligence, surveillance, target acquisition, and reconnaissance.


A háború előestéjén, február 5.-én Mark Milley amerikai főtábornok egy zárt kongresszusi meghallgatáson arról beszélt, nagyjából 72 óra kellene ahhoz, hogy az Orosz Hadsereg bevegye Kijevet, és kapituláljon az ukrán államszervezet, mert rosszul felkészült az Ukrán Hadsereg.


Az amerikai tábornok is villámháborús műveletet csinált volna, nem pedig hagyományos, lassú, de alapos mederben folyó légiháborút.


Ha az USA nem tolja be 2022. február 24.-én a műholdas, felderítő repülős, és UAV-s / drónos felderítést az ukránok alá, vakok lettek volna, és csak akkor vették volna észre őket, amikor Kijevben, az Elnöki Palota előtt álltak volna meg az orosz harckocsik, mint ahogy Dél-Ukrajnában részeredményeket el tudtak érni, Mikolajivtól 15 km-re álltak meg az oroszok, mert minő meglepő, kifogytak a naftából, mert ott is szétlopják a sereget.


Az Orosz Hadsereg nem feltétlenül a mennyiségre épít, hanem egy szétlopott hadsereg szkanderezik 32 - 40 ország ellen, a nála erősebb USA-tól kezdve a nagyszájú törpékig.


Az orosz az űrben és az UAV-knél fényévekre le van maradva az USA-tól, elsősorban a pénztelenség okán.


Ebbe most belerondítottak, összeszedték magukat az oroszok, megértették, hogy ez háború, nem különleges katonai művelet, lényegében betolták ugyan azt a felderítést mind a frontvonalon levő katonáik, mind a repülőerőik alá, amit az USA az ukrán alá.


Innentől viszont az orosz kényére - kedvére derítheti fel a fegyverraktárakat még Nyugat-Ukrajnában is



Meg Ukrajna az nem Irak, hogy az egyiket porig rombolták, nem állítottak helyre semmit, és kivonuláskor otthagyták, mint eb a szarát, a másikat meg Oroszország élő részeként képzelik el, még Kijevet is.

2023. júl. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!