Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Sorkatonaságban az egyenruhát...

Sorkatonaságban az egyenruhát csak a laktanyában volt kötelező viselni vagy bizonyos esetekben azon kívül is?

Figyelt kérdés
Eltávkor nyilván nem kellett. De például ha csak kimenőt kapott valaki, akkor is muszáj volt?

2023. júl. 5. 23:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt olyan, akit eltávon elkaptak civilben, azonnal bevitték és másnap átadták az egységünknek.

Nem ismertem, mert másik században volt, de parancskihirdetéskor elővezették, hogy 'okuljunk'.

Arra már nem emlékszem, milyen büntetést kapott, valamennyi fogdát, vagy laktanya fogságot meg egy jó hosszú időre megvonták tőle a hazamenetel lehetőségét.

Úgy bukott le, hogy civilben volt és ösztönösen tisztelgett a váposoknak, egyből lecsaptak rá.

Én csak otthon voltam civilben, ha kimentem a házból, felvettem a katonaruhát, ezért kár volt reszkírozni.

77-ben szereltem le.

2023. júl. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor sorkatona voltam - 1987-ben - a vegyes járőr volt divat, - rendőr - VÁP-os felállásban. Problémám nem adódott ebből, de akkoriban ez volt a "menő", - és talán nem véletlenül találták ki.


A rövid haj miatt volt egy két "esetem" leszerelés után...

Volt, hogy elkezdtek velem szívózni a Szent István körúton teherkocsi platójáról határőrök - lámpánál beszóltak centivel hadonászva...

Nekem soha nem volt ilyen primitív eszközöm...

Amikor megelégeltem előkaptam a farzsebből a személyit, hogy illően visszaköszönjek nekik. Nem örültek!


Máskor az unokaöcsémet látogattam meg a Dunaújvárosi laktanyában, - ő akkor volt katona és csinált valami balhét, azért volt ott...

Ott meg egy tiszt kezdett el velem sikoltozni valamiért a laktanya udvarán, - sehogy nem volt képes a saját adottságainak felhasználásával felfogni, hogy én nem oda tartozom, de még csak katona sem vagyok (már).

Jót mulattam rajta, hogy ennyi ésszel áldotta meg a sors! :DDD

2023. szept. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!