Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A sorkatonaságnál mennyire...

A sorkatonaságnál mennyire vették szigorúan, ha valaki elmulasztotta a feljebbvalónak kötelező tiszteletadást?

Figyelt kérdés
Apám mesélte, hogy ahol ők szolgáltak, ott az volt a megegyezés, hogy - mivel leginkább haveri viszonyok uralkodtak - századostól lejjebb ők hanyagolták ezt az előírást. Na most mikor másik városban voltak valami sportnapon, szembejött velük pont egy százados, akit ők nem ismertek, de nem is szalutáltak neki. Az meg visszafordult, utánuk ment és alaposan leszedte róluk a keresztvizet, hogy "mit képzelnek maguk, hol vagyunk?" meg egyéb kedvességek. De amúgy járt ezért valami büntetés?
2023. júl. 1. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Ordítoztak vele egy kicsit, meg egy kicsivel több krumplit kellett pucolnia.
2023. júl. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

A sorkatonaság a világ legnagyobb baromsága volt.

Egy proli volt a főnököd ahol csicskulni kellett neki.

Normális országban megfizetik a zsoldosokat és máris több kedvet kap az ember a katonásdihoz.

Pénz beszél kutya ugat.

2023. júl. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

"De amúgy járt ezért valami büntetés?"

Ezt a morgást, "lebaszást" én is meg tudom erősíteni, fogdát is adhattak volna, ami annyit jelent hogy az őrszobán a saját társaid által rabként vagy, napi háromszori étkezés, takarítás, stb. 1, 2, 5, 10-20 napra, stb.

Ritkán volt ilyen, inkább engedély nélküli eltávozásért szoktak ilyet kiosztani.

Amennyire emlékszem ezért senki sem kapott büntetést.

2023. júl. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

szigorú helyen voltam, még a tsz-es tizedesnek is kellett tisztelegni..tiszteknél elmulasztott tisztelgés vita nélkül azonnal 3 nap fogda.

Tiszthelyetteseknél konyhai munka

Amikor konyhaügyelets voltam, bezzeg jöttek maradékért a pofátlanjai

Engem úgy büntetett a parancsnok, hogy minden nap le kellett mosni a kocsját...hetekig nem szólt, hogy vége

2023. júl. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan vették de nem nagy büntetés járt érte. Max sikált egy kicsit a paraszt.
2023. júl. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Ez már a kilencvenes évek. Haditechnikai eszköz szerelését-ellenőrzését végző hivatásosokat azért teremtett le az alakulatnál éppen megjelenő vezérkari főnök, mert amikor 25 méterre! elhaladt a dolgozó csoporttól, a munkára koncentrálva nem tisztelegtek neki:)
2023. júl. 2. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Apám mesélte valamikor a 70-es évek végén a főtörzsőrmester felesége vitt az ft.őrmesternek otthonról egy kis főztet. Mondta, hogy akkor

-Józsi hoztam egyél.

-A Ft.őrmester meg leordította az asszony fejét, hogy szolgálatba is főtőrzsőrmester úrnak hívja.

(Az asszony civil volt.)

Sok volt akiknek a rangja miatt az egojuk is megtízszereződött.

Meg nem az embernek, hanem a rangja kellett tisztelegnek.

2023. júl. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ordítozás szintjén ritkán jutott feljebb egy ilyen "ügy".

-Jártam úgy, hogy volt, aki olyan szinten túlpörögte a rendfokozatát, hogy saját magát égette be! Unokatestvéremet látogattam meg egy laktanyában és azt hitte a buta kilós, hogy én is katona vagyok, - aztán elkezdett sikoltozni nekem, - én meg szemközt röhögtem, - nem értette, hogy én nem vagyok katona...

2023. júl. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A tisztelgés elmulasztása un. kisebb súlyú függelemsértés, amiért járHAT büntetés. Fogda, eltávmegvonás, "hétköznapi" szívatás (őrszolgálat, konyhai munka, fókázás, extra gyakorlat az akadálypályán stb.). Alakulatonként eltérő gyakorlatot alakítottak ki.

A hétköznapi gyakorlatban meg attól függ... milyen volt a feljebbvalókkal a viszony illetve az adott tiszt hozzáállása. Ez meg ahány tiszt - pont annyiféle ember. Akivel közvetlen volt a kapcsolat és korrekt ember volt ott a tiszteletet elvárta (és meg is adja az alárendelteknek!) de nem kapott hisztirohamot ha szolgálatteljesítés közben nem vágta mindenki azonnal teljes haptába magát. Meg persze olyan ember is van aki a kisebbségi komplexusait kompenzálandó rang- és elismeréskórságban szenved. Régebben nem volt szempont a vezetői kompetenciák megléte egy tiszt esetében.

2023. júl. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

3: Engedély nélküli eltávozást hogy lehetett? A főbejáratnál távozáskor nem kellett valami igazolást mutatni, hogy kiengedjenek? Vagy a kimenőt nyújtották el?


8: Ezért fel is lehetett volna jelenteni (legalábbis ott a laktanyán belül), nem? Hiszen senkinek nincs joga a látogatókat zaklatni, molesztálni.

2023. júl. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!