Ukrán háborúban az F-16-os vadászgépek bevetése min változtat?
" volt egy pár sz@rkeverésük. "
Milyen szarkeverésük volt mégis Ukrajna előtt ?
# Lekváros Csirke
" - a ruszki légierőben a mai napig nem tudtak AESA radart rendszeresíteni. Összehasonlításként: a japánok már 1995-ben rendszeresítették a saját AESA radarjukat a Mitsubishi F-2-eseken. "
A PESA rendszerű radarokkal mi a baj ?
A Szu-27-es Flanker radarját AESA-s változatban is elkészítették ...
Amúgy a Nyugatiak is elismerik, az R-37-est komolyan is kell venni, nem lehet a magas lóról legyinteni, lenézni az oroszokat ...
In August 2022, Russian forces maintained a Combat Air Patrol of either a pair of Su-35S or MiG-31s on station to shoot down Ukrainian aircraft. Since Ukrainian forces launched a counteroffensive in August they have lost "four MiG-29s, six Su-25s, a Su-24, and one Su-27". The Royal United Services Institute has credited most of the kills to the R-37M writing: “The VKS has been firing up to six R-37Ms per day during October. The extremely high speed of the weapon, coupled with very long effective range and a seeker designed for engaging low-altitude targets, makes it particularly difficult to evade.”[11][12][13][14][15]
"A Szu-27-es Flanker radarját AESA-s változatban is elkészítették ..."
Ha nincs beszerelve, akkor annyit ér, mint a koton, ha életedben nem dugtál.
Azok a MiG-29-esek és Szu-27-esek, amiket PESA-s Szu-35-össel lőttek le, váltak lángoló roncsokká, szakadtak atomjaikra, azok is csak jól megmondóan üzengetnek, hogy jééé micsoda béna repülőjük és légiharc rakétájuk van az oroszoknak ?
Szidjuk az Orosz Hadsereget. De a kínai az mit mondjon ?
Nézzük a Kínai Hadsereget:
- Légierő: MiG-21-es klónok, majd Szu-27-es Flanker klónok serege, Izraeltől vásárolt F-16-os Falcon alapú vadászrepülő, a Csengdu J-20-as is orosz export hajtóművel repül, és az oroszok terveztek nekik harci helikoptert is, a Z-10-est a Kamov, a légiharc rakétájukban is R-77-es áramkörök vannak, és már az oroszoknál is elavult stratégiai bombázó 1000. kalapálgatása repül.
- Légvédelem: Sz-300-as klónok.
- Szárazföldi erők: T-55-ös klónok, és lopott T-72-es lemásolása, házilagosan barkácsolva
"De a kínai az mit mondjon ?"
Nekem van egy olyan érzésem, hogy nem véletlenül kapkodják a fejüket. Kezdik lehet megérteni a mennyiség, illetve minőség közötti különbséget. :D
Az F-16-os Falcon-ból is sokáig csak az amerikaiak bírtak az ADF, Air Defense Fighter változattal, teljesértékű, légiharcra is alkalmassal, a többi rendszeresítő az kapott kettő Sidewinder rövid hatótávú légiharc rakétát, önvédelemre, különben bombázónak használhatták a gépeiket.
Idővel az ő gépeiket is modernizálták / tunningolták, alkalmasak lettek légiharcra, de még mindig Sparrow-okat, meg nem a legmodernebb AMRAAM-eket használják.
És amúgy is a háború nem arról szól, hogy lovagiasan, 1 vs 1 ütközik meg egyik repülő a másikkal, hanem amit lehet, harcászati rakétákkal, és robotrepülőkkel rövidre is zárnak. És az működik is az oroszoknak, kedvük tartja, megbombázzák Luckot, Ivano-Frankivszkot, vagy Hmelnickijt is.
https://www.youtube.com/watch?v=pnfK3mfn4Qo
Nem merik bevallani, mit vesztettek Hmelnickijnél, de elég durva csomag lehetett.
Lehet, az F-16-os Falcon-ok nem feltétlenül semmisülnének meg, de a leszállított Storm Shadow és Taurus KEPD robotrepülők tárolóhelyei, az AMRAAM légiharc rakétáké célpont lesz.
Szárazföldi erőknél vegyesen vannak antikvitások, rosszul tervezettek, és normális minőségűek, de a békeidős, tömött, zsúfoltan, ráérősen, biztosítatlanul, fényes nappal a sztrádán haladás volt mindennek az alapproblémája és nyújtottak könnyű célpontot ...
Bárki indíthatná így a konvoját, garantált leégés lenne belőle.
Kérdező, ez a lépés ez nyílt NATO vs Oroszország háborút fog eredményez, és mindegy, hogy ki nyer hagyományos úton, garantált akkor is, hogy nagyon rossz vége legyen.
Az ukrán F-16-osok ügye nem olyan egyszerű, mint ahogyan sokak gondolják.
A gond ott kezdődik, hogy a politikusok, a média, és a nép úgy beszélnek erről a témáról, mintha hozzájuk automatikusan dukálna az alkalmas, gyorstalpaltatott, és mégis jól képzett fiatal ukrán pilóta, akiket sorozatban gyártanak.
Csak az a baj, hogy a valóságban ellenkezőleg kevés ember alkalmas pilótának.
- A nehézségi gyorsulás viselése,
- az áramlástan értése,
- és az informatikai ismeretek,
ezek nagy mértékben korlátozzák, hogy kik ülhetnek egy F-16-os Falcon vagy egy Szu-35-ös Flanker pilótafülkéjébe.
Ukrajna elkezdte a háborút egy adott számú pilótával. Nekik kellett repülni a saját repülőiket, és egy bizonyos típusra, a Szu-27-es Flanker-re / MiG-29-es Fulcrum-ra voltak felkészítve. Nem egy Szu-27-es Flanker-t és MiG-29-est veszítettek. És nem esett szó még a Szu-24-es Fencer bombázók, és a Szu-25-ös Frogfoot csatarepülők veszteségeiről. A legjobb pilótáik felörlődtek az eddigi harcokban. Aki megmaradt, az jelenleg üresjáraton van a hátországban. Őket akarják most átképezni F-16-osra.
A kérdés az, hogy az adni tervezett F-16-os Falcon mennyiségre, ami alsó hangon 80, de akár lehet 200 gép is, hogyan ültetnek 30 - 40 pilótát ?
Az USA biztos nem ad. De van bőven más önként jelentkező, ahogyan állnak a kérdéshez a norvégok, a dánok, a lengyelek, a hollandok, a belgák, és a portugálok, garantált az önkéntes.
Vagy a műszaki feladatokat ki látja el ?
A vadászrepülők átvétele az egy ipari kultúra átvétele, nem csak magáé a gépé a gyorstalpaltatott pilótával.
Egy friss műszaki mellé legalább egy több éves tapasztalatú nagy öreg, hogy haladjon is a munka, aki már ránézésre röntgenszemmel lát, és szemmel is ver minden "apróságért".
Egy amerikai gépész / repülőszerelő írt is erről, hogy ezt külföldi "önkéntesekkel" lehetne megoldani, másokkal nem, és ő szívesen alakítana önkéntes egységet, a II. világháborús Repülő Tigrisek.
És honnan üzemelnének ?
Az F-16-os nem tud szükség repterekről üzemelni, vagy ukrajnai repterekről, vagy lengyelországi / szlovákiai / romániai / bulgáriai repterekről fognak, azokat robotrepülős csapások fogják érni, és mi lesz ?
A NATO repterek elleni légicsapás is garantált, és a reakció a kérdéses.
Ahogy az USA aláírta az F-16-osok és a robotrepülők adományozását, úgy egy, az ellenük irányuló légicsapás-sorozat is, hiába legitimálja a katonai szükség, mindent megtesznek, hogy aktiválják a NATO 5. cikkelyt.
Ezek minden tőlük telhetőt megtesznek a tényleges eszkalációért.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!