Mekkora presztízsveszteség lenne Washingtonnak és a Nyugatnak, ha végül Ukrajna mégis béketárgyalásokra kényszerül Oroszországgal?
# 20
Ebben igazad van.
De Iránnak nincs közvetlen érdekeltsége Ukrajnában.
Irán nem fog totális háborút kockáztatni az oroszok ukrajnai kalandja miatt.
#21
Totális háborút nem vállalnak be, de ki beszél itt totális háborúról? Az egyetlen ország, aki ebben a konfliktusban totális háborúban van, az Ukrajna.
Az irániaknak és az oroszoknak jelen helyzetben több közös érdekeltségük van, amik miatt nem hivatalosan bár, de szövetségesek lettek.
" Az oroszoknak nincsenek nagy tartalékaik modern fegyverzetből "
Ha az oroszoknak nincsenek nagy tartalékaik modern fegyverzetből, akkor hogy sikerült exportra 2,600 + T-90-est legyártaniuk ?
India 2001 és 2009 között 2,080 T-90-est szerzett be, évi 200 legyártott harckocsi.
Algéria 2005-ben szerezte be az első T-90-eseit, kapásból 185-öt.
Ilyen kapacitásokkal mi akadálya a gyártásuknak ?
A letárolt T-64-esnek, a T-72-esnek, és T-80-asoknak az a bajuk, hogy mindegyik végtére is igényes harckocsik, a szabad ég alá kivágva "tárolták le" azokat, az garantáltan megtette a hatását, és állagromlással vakarhatják is erősen a fejüket, hogy most hogyan tovább.
" 1 200 000 orosz férfi bizonyítottan elhagyta az országot és külföldre szökött "
Ukránoknál meg 8 millióan léptek le, 5 millióan élveznek menedékkérő státuszt, és 8 millió belföldi menekültjük van, ez 25 - 50 %-os veszteség a 40 millióból.
"Az iráni hadsereg például sokkal gyengébb, mint a térségben a szaúdi, az egyiptomi, vagy a török. "
Ha Irán olyan gyenge lenne, mint amilyennek beállítják, rég leinváziózta volna az USA szaúdi és török segítséggel, de nem tette.
Irán nem világverő, de nem is olyan gyenge, mint amilyennek beállítják, a térségük ereje.
Ők is tudnak High-End haditechnikát beszerezni és sorozatgyártani, mint a Kornyet, vagy a Predator / Reaper / Sentinel UAV / UCAV másolatok, és harcászati rakéták is, amelyek elengedhetetlenek egy háborúban.
Az Orosz Hadsereg már 1991 - 2014 között presztízsveszteséget szenvedett.
Ezek a Szu-27-es Flanker-ek 15 + éve vannak ilyen állapotban, pedig sok ország összetenné a kezüket egy ilyen gépparkért, de nem, az oroszok hagyták szétrohadni, és a legapróbb csavaroktól a komplett hajtóművekig mennyi minden hiányzik ezekből és hova tűntek ?
Akkor a Kuznyecov admirális miért okád akkora fekete füstöt, ami több tíz kilométerről is látható, és a fékező / fogó kábelei működésképtelenek, sőt felszállni sem tudnak róluk a repülők, a karbantartása alatt sem készült el, és mégis öntik belé számolatlanul a pénzeket.
A négy Kirovból kettőt szétbontásra ítéltek.
A Szovremennyij romboló, és a többi fregatt propellerjeit és egyéb rendszereit is rendre kilopkodták és indultak néha - néha büntetőeljárások, de kábé egyetlen személy ellen, nem pedig a komplett bűnszervezet ellen.
Harckocsiknál is kiemelték a motorokat, és eladták, és mellé még a többi alkatrészt is kibelezték, ami ment a MÉH-telepre.
És a feleslegesen sokfajta ICBM.
Békeidőben lehetett olvasni ezekről a botrányokról.
Csak mégis Putyin valamiért azt hitte, kifogástalan állapotú az Orosz Hadsereg, és 3 - 14 nap alatt bedarálják az ukránokat.
És a haditechnikán túl minden probléma ősanyja a haditerv, hogy tömött konvojokban ráérősen fényes nappal sztrádán vezetgetni, ez bármilyen hadseregnek ilyen látványos veszteségeket okozott volna.
#24
Sajnos a Nyugat is hasonlóképpen hagyta lerohadni a saját hadseregét a hidegháború után, csak ezt nem teszik ki eléd az ablakba.
Bahmutban jelenleg még mindig annyi katona harcol, amennyi katonája összesen van a brit hadseregnek.
# 25
Az USA nem hagyta lerohadni a hadseregét, sokkal több és modernebb fegyverzete van, mint az oroszoknak.
A legmodernebb 5. generációs vadászrepülőgépekből az amerikai ipar eddig 1100 darabot gyártott, az oroszoknak meg kemény 10 db áll szolgálatban ilyen.
Szerintem a következő hadseregek jól szinten tartottak:
- amerikai
- dél-koreai
- japán
- izraeli
- francia
- egyiptomi
- lengyel
Az USA hadrafoghatóságát én nem tudom kétségbevonni, ők ésszerű mennyiséget gyártottak, rendszeresítettek, és a "feleslegessé" vált cuccot is van bőven helyük letárolni állagsérelem nélkül, mint Nevada.
Én azt nem értem, lehet, erről külön kérdést írok ki, miért halmoztak fel 25 - 30,000 T-64 / T-72 / T-80-ast is az oroszok ?
A T-64-est és T-72-est annak idején, a hatvanas években nem hasraütésszerűen, vagy jól sikerül, vagy nem sikerül jól alapon fejlesztették, hanem cél volt a minőség, valódi, élő, eredeti M-60-as Patton is volt a segítségükre, az ellen egy overkill harckocsit fejlesztettek, ami 7 - 8-szoros minőségi fölénnyel bírt, sokáig nem volt ellenfelük, és mégis gyártottak ebből a hármasból (mert a T-80-as is ide tartozik) 30,000-et, csak minek ?
# 28
A szovjet hadsereg minőségileg fényévekkel az amerikai mögött járt.
Erről igen részletesen beszámolt Nyikolaj Vasziljevics Ogarkov (1917-1994) marsall, szovjet vezérkari főnök (1977-1984).
Ogarkov szerint a szovjet haditechnika 1989-ben átlagban 20 évvel volt lemaradva az amerikai mögött.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!