Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mekkora presztízsveszteség...

Mekkora presztízsveszteség lenne Washingtonnak és a Nyugatnak, ha végül Ukrajna mégis béketárgyalásokra kényszerül Oroszországgal?

Figyelt kérdés
Megrendülhet a bizalom?

2023. máj. 1. 18:34
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
100%

Elöreláthatóan pedig ez lesz.Az ukránok nem tudják visszafoglalni a területeiket max jobb helyzetbe kerülhetnek.Ez a realitás.Persze álmodozni lehet csak az senkinek nem fog segíteni.

A presztizs kvára huszadrangú kérdés az mellett hogy olyan béke kéne amit mindkét fél elfogad.Ez azert lenne fontos mert volt egyszer egy Versailesi béke ha emlékszel még rá.Na pont az olyan béke már eleve magában hordozza a visszavágót!!

A békecsinálóknak ezt is figyelembe kene venni ha nem azt akarják majd hogy x év, milliárd beruházás, meg újjáépîtés után megint a földel tegyék egyenlövé amit felépîtettek.Annak sincs semmi ertelme hogy egy allandó tüzfészek keletkezzen.Hisz akkor ott semmi se fog müködni se termelés se normális élet.Es ukrajna egy palesztin terület lesz amit évtizedekig segélyezni kell mert életképtelen .

2023. máj. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 kürasszír ***** válasza:
29%

# 11


Nem huszadrangú kérdés a presztízs, mert Oroszországról bebizonyosodott, hogy a hadserege rosszul képzett, rosszul felszerelt, elavult és gyenge.


Pedig Putyin arra hivatkozott 20 éven át, hogy az orosz hadsereg minőségileg a legjobb a világon, most viszont világosan kiderült, hogy minőségre még az első 30-ban sincs.

2023. máj. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
100%

12#

Ez semmit se számít a jövöt illetöen.Az is bebizonyosodott hogy a nyugat sincs cseppet sem felkészülve ilyen háborùra.

No aztán?Majd felkészül!!

Mindenki elkezd fegyverkezni.Löszereket felhalmozniAz oroszok is ezt fogját tenni.

A tartós béke fontosabb fa$$méricskélésnél szerintem.

Az Usa sereget meg a mezîtlábas tálibok küldtek haza.Ki hitte volna??

Ettöl meg nem irnám le öket!!

2023. máj. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 kürasszír ***** válasza:
0%

# 13


Téves, amiket írsz. Az amerikai hadsereg reggelire megenné az oroszt, tekintve hogy légierőben és nehézfegyverzetben óriási mennyiségi és minőségi fölényben van az oroszokkal szemben. Minden modernebb orosz vadászrepülőgépre jut minimum 10 hasonló amerikai.


Fegyverkezni miből fognak az oroszok? Az orosz nominális GDP még 1/20-ada sincs a NATO és a NATO-szövetséges országok GDP-jének.


OROSZ ÉS NATO+NATO-SZÖVETSÉGES NOMINÁLIS GDP:


Oroszország: 1750 milliárd dollár.

NATO+NATO-szövetséges ország: 53 000 milliárd dollár.


Az USA hadserege 5500 modern tankkal, 15 000 páncélos járművel és 10 000 repülőgéppel és helikopterrel rendelkezik.


Az oroszoknak csak töredéke van, a NATO-nak és szövetségeseinek közel 1100 db, a legmodernebb 5. generációs vadászrepülőgépével szemben az oroszoknak ilyenből kemény 10 db van.


Az USA hadseregét nem győzték le katonailag a tálibok, minden amerikai halott katonára vagy 20 megölt tálib jutott. Az USA 20 év afganisztáni megszállás után rájött, hogy nem ér meg neki évi több tízmilliárd dollárt a gazdaságilag értéktelen Afganisztán megszállása. Ugyanerre jutottak a szovjetek is, akik 1979-1989 között szálltál meg Afganisztánt összesen 620 000 katonával, több ezer páncélossal és repülőeszközzel. A szovjetek is feladták 10 év után, mert anyagilag nem érte meg, de katonailag őket sem győzték le.

2023. máj. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
2023. máj. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
100%

#10, 12


Ez igaz, de ez önmagában sajnos nem segít az ukránokon.

Hogy fognak győzelmet hirdetni egy teljesen lerombolt országban, aminek a fele valószínűleg végleg elmenekült?

2023. máj. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
100%

Nem az lenne presztízsveszteség a Nyugatnak, ha béketárgyalások kezdődnének, hanem az, ha ezek olyan feltételek mentén indulnának, hogy az oroszoknak nyerő pozíciójuk van már az elején.


Ugyanis marhára nem mindegy, hogy a tárgyalások úgy kezdődnének, hogy az oroszoké a Krím és négy elfoglalt ukrán megye, vagy úgy, hogy ezeknek legalább jó részét az ukránok már visszafoglalták.


Olyan békének nincs értelme, amely további orosz agresszióval fenyeget a későbbi években. Az egyenes út a világháborúhoz.

2023. máj. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
33%

#10


Ez így van, ugyanakkor az oroszoknak nagy tartalékaik vannak, és egyelőre ezt a háborút is úgy vívják, hogy nem rendeltek el hadiállapotot, és külföldről is csak kevés plusz fegyvert és támogatást kapnak. Egy elhúzódó háború és Oroszország további gyengülése növeli annak esélyét, hogy az orosz hadiállapot elrendelése mellett Irán, Kína és más oroszbarát államok is egyre nyíltabban fogják támogatni az oroszokat, ami a Nyugat nyílt és aktív szerepvállalása nélkül oda vezethet, hogy Ukrajna veszít.


Ez viszont hosszú távon az egész világpolitikai berendezkedést átalakíthatja.


Úgy látom, hogy ha nem is idén vagy jövőre, de még ebben az évtizedben jó esélye van egy újabb világháború kitörésének. Főleg ha Kína is lerohanja Tajvant. Akkor nem sok jót remélhetünk.

2023. máj. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 kürasszír ***** válasza:
0%

# 10


Vitatnám.


1.) Az oroszoknak nincsenek nagy tartalékaik modern fegyverzetből, hiszen már eddig is 800 db muzeális, az 1960-as években gyártott T-62-est, sőt újabban több száz még régebbi, az 1950-es években gyártott T-55-ös tankot voltak kénytelenek reaktiválni és harcba vetni. Az oroszoknak csak elavult, 40-50-60-70 éves haditechnikából vannak nagy tartalékaik, de ezek harcértéke ma már a nulla közelében van.


2.) Az oroszok emberi erőforrásai sem korlátlanok. amikor Putyin részleges mozgósítást rendelt el, 400 000 katonát tudott behívni. Csakhogy közben 1 200 000 orosz férfi bizonyítottan elhagyta az országot és külföldre szökött. Ha és amennyiben Putyin általános mozgósítást rendelne el, akkor újabb több millió orosz távozna.


3.) Kína gazdasága az exporttól függ, Kína tízszer olyan értékben kereskedik a nyugattal, mint Oroszországgal, azaz Kína számára a nyugat tízszer értékesebb gazdasági partner Oroszországnál. Kína ezért nem fog az oroszok mellé állni, mellesleg Kína is érdekelt egy meggyengült Oroszországban. mert akkor alárendelt csatlósi szerepbe kényszerítheti az oroszokat.


4.) A többi oroszbarát állam, mint Irán, Észak-Korea gazdasági és katonai ereje pedig teljesen jelentéktelen. Az iráni hadsereg például sokkal gyengébb, mint a térségben a szaúdi, az egyiptomi, vagy a török.

2023. máj. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
100%

#19


Azért Irán jelentőségét nem becsülném le teljesen, na nem a katonai erejük miatt, hanem mert bármilyen konfliktus esetén a hormuzi szoroson átkelő tankerhajók sorsa kérdéses lesz.

Azt pedig már láthattuk nemrég az Ever Given teherhajó baleseténél, hogy mi történik, ha egy fontos csomópont valamiért járhatatlanná válik.

2023. máj. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!