Az USA, NATO miért nem visz nagy hatótávolságú támadórakétákat, robotrepülőgépeket Ukrajnába?
- Ennek vajon diplomáciai, presztízs, nemzetközi megítélésbeli okai vannak, félnek, hogy ezzel igazolnák az orosz narratívát, hogy Amerika és a NATO ugródeszkaként akarja használni Ukrajnát, hogy támadja, megsemmisítse Oroszországot, ezért jogos volt az orosz megelőző csapás, különleges hadművelet megindítása?
- Vagy pedig a katonai következményektől félnek, hogy erre válaszul Oroszország is durvább, pusztítóbb fegyverekhez fog nyúlni és eszkalálódik a háború?
- Vagy csak sajnálják rá a pénzt vagy bizalmatlanok, nem merik az ukránokra bízni, saját katonákat, saját katonai bázist meg most még nem akarnak odatelepíteni?
Azért, mert az egyenlő lenne egy atomháború kirobbantásával.
Ezután Oroszország is atomfegyvereket használna.
Nem félnek, hanem ismerik a szavak jelentését. Ha ted megtámadnak és védekezel, az teljesen természetes. Ha visszatámadsz, az nem természetes, akkor te is ugyanolyan vagy.
Az említett eszközök támadó fegyverek, és nem védekező fegyverek. A nemzetközi szakma az ilyesmit kényesen megkülönbözteti.
#3
De mondhatnák, hogy ez ellentámadás, az orosz agresszió elleni védekezést szolgálja.
A NATO eddig is küldött már rövid hatótávolságú rakétákat, tüzérséget Ukrajnának (HIMARS, CAESAR), ezek is támadófegyverek. Az a háború előtt ment inkább, hogy Ukrajnának csak védekező fegyvereket szabad küldeni (pl. Javelint, sisakokat, mellényeket stb).
Vadászgépeket sem küldenek, pedig arra is lehetne mondani, hogy a cél az ukrán légtér védelme, ellenőrzése.
#3-nak:
Én úgy tudnék egy kompromisszumos megoldást elképzelni erre a kérdésre, hogy az Ukránok a kapott, nagy-hatótávolságú rakétákkal kezdenének KÖZELI célpontokat lőni, így elkerülnék a támadás vádját.
De Puttler tudná hogy ha sokat ugrál, csak az irányzékon kell állítani ...
"A NATO eddig is küldött már rövid hatótávolságú rakétákat, tüzérséget Ukrajnának (HIMARS, CAESAR), ezek is támadófegyverek."
És meg is mondták, hogy ezeket mire használhatják az ukránok. Az északi front már elérte a határt, innen már most is lőhetnék az ukránok az orosz városokat HIMARS-szal, de nem teszik mert "nem szabad" nekik. Amíg ésszel védekeznek addig Putyin beragad ebbe a Különleges Katonai Hadművelet baromságba és hónapokon át csak vergődik ami előny a védőknek. ha elkezdenék tömegesen lőni Kurszkot, Belgorodot és Brajnszkot akkor Putyin mondhatná, hogy megtámadtak minket, hadiállapot onnantól bárkit külthet kérdés nélkül, ez egy jó indok lenne.
Amíg csak szabotálnak ezt-azt, visszaküldenek némi szovjet technikát az orosz repterekre addig nem nagyon lesz de jure hadiállapot. Nyáron már volt kép ukrán ATACMS-ről is, nem kizárt hogy kaptak ebből néhányat amivel fontosabb célokat messziről ki tudnak iktatni, de ennél komolyabb és nagyobb hatótávolságú eszközt nem hinném hogy kapnának a közel jövőben.
Ukrajnában is látjuk, hogy terrorbombázással nem lehet megtörni a népet, védőként miért kezdenék el ők is ezt? Van már elfoglaltságuk is :)
"Én úgy tudnék egy kompromisszumos megoldást elképzelni erre a kérdésre, hogy az Ukránok a kapott, nagy-hatótávolságú rakétákkal kezdenének KÖZELI célpontokat lőni"
Az felesleges pazarlása lenne a drága technikának.
Ha az ukránok komoly orosz célpontokat támadnának akkor életbe lépne az orosz nukleáris doktrina. Azért vannak nukleáris fegyvereik hogy megvédjék oroszország területét. Ukrajna egy füstölgő radioaktiv romhalmazzá válna.
Ha pedig az amcsik ebbe is belepofáznának az 3. világháború lenne.
Ezt nem akarja senki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!