Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A NATO miért nem törli már el...

A NATO miért nem törli már el orosz haderőt a fenébe?

Figyelt kérdés
Évtizedek óta megy a fenygetés ide-oda, a francért nem döntik már el végre ezt az egész sz.rt?
2022. okt. 26. 02:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 Jeffrey Spender ***** válasza:
83%

#8 / Kürasszír


A háború az nem puszta GDP függvénye, hanem reálisan felszereltségé.


Izrael simán erősebb, mint Németország, Anglia, és Franciaország.


De még a Törökök is.


Azonban GDP-re visszatérve a napokban jelentették be, hogy az infláció és az erős dollár miatt sok tervezett modernizációt, erősítést nagymértékben visszavágnak, sőt volt olyan, amiről teljesen le is mondanak.


Elsődlegesen a következőket érinti:


- Puma IFV-k


- Önjáró tüzérség


- Haditengerészet (korvettek és fregattok)


- EF Typhoon-ok


- nagymértékben csökkentett F-35-ösök, a Tornado-k utódtípusaként



A Leó 2-esekhez nem nyúlnak. Van 132 db bevethető Leopárd 2-esük, amiből 20 db A7... a többi főleg A4 és A5, A6. És van 9 db Tiger helikopterük és emellé a Luftwaffe 30 %-a van bevethető állapotban.


Meg lehet nézni Szíriában mire mentek a Török Leó 2-esek a 70-es évekbeli Szovjet ATGM-ek ellen, és hogy azután letiltották a Németek a terméktámogatást.

2022. okt. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

[link]


Mehr als die Hälfte der Kampfpanzer „Leopard 2“ der Bundeswehr sind nicht einsatzbereit. Das geht nach Angaben der Zeitungen der Funke-Mediengruppe aus einer Übersicht des Verteidigungsministeriums hervor. Von den 244 Kampfpanzern des Typs seien lediglich 95 einsatzbereit.



Harckocsikat hagyva a Franciák és az Ausztrálok soron kívül Apache-ra cserélik az Eurocopter Tiger-jeiket, és ez mennyire rossz hír ?

2022. okt. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
81%
Amiért a hidegháborúban sem tette - akad a ruszkiknál pár nukleáris fegyver és ha átlépi a másik fél a vörös vonalat akkor rátenyerelnek az indítógombra.
2022. okt. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 kürasszír ***** válasza:
41%

# 11


A háborús hadviselési képesség elsősorban a gazdasági erő függvénye.


Izrael és Törökország gazdasági ereje viszonylag szerény.


A most 140 %-os vágható infláció mellett a török gazdaság egy nagyobb háború esetén 3-4 hónap alatt becsődölne. Törökország már jelenleg is a gazdasági összeomlás szélén tántorog.


Az USA ellenben szinte nulla felszereltséggel kezdte mi d az I. világháborút, mind a II. világháborút, mégis mindkettőt a legerősebb hatalomként fejezte be, pont a gazdasági ereje miatt.


Németországban plusz 100 milliárd euróval emelték a fegyverkezési kiadásokat.


A török hadsereg nagy, de a minősége viszonylag gyenge, a fegyverzet zöme elavult.


Egyébként a török hadsereg régi változatú, 1985-től rendszeresített Leopard 2-es tankokat veszített, amelyeket gyalogsági és légi támogatás nélkül vetett városi harcba, amit eleve tilos lett volna.

2022. okt. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 Jeffrey Spender ***** válasza:
69%

Izrael az lenyomott 6 - 7 háborút, és elképesztő méretű sereget tart fenn, ők a levegőbe beszélnek ?


Izrael bír


- 1,400 harckocsival, minimum,


- 400 vadászrepülővel,


- saját légtérellenőrző repülőkkel, 4 - 6 db,


- 50 AH-64-es Apache-al,


- harcászati rakétákkal,


- és nukleáris triáddal,



ez puszta, harctéri erőileg mennyi, hányszorosa egy Német / Brit Hadseregnek, puszta vas alapján ?



Izrael a semmiből felhúzott ország, amely sok háborút vívott meg, mindig a legjobb fegyverek közül válogatott, Chieftain-t szerettek volna venni, helyette lett Patton is, és volt Mirage III-asuk is, és most is a Merkaváik és F-15-ös Eagle és F-16-os Falcon-jaik elsőosztályúak.


Izrael az még Tunéziáig is képes elrepülni, és bombázni, veszteségek nélkül.

2022. okt. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

A Törökök semmivel sem vetették be rosszabbul a harckocsijaikat, mint az Emirátusok, Izrael, sőt az Amerikaiak vagy a Britek. Az Abrams, a Leclerc, a Merkava, és a Challenger olyan szintű háborúban vett részt mint a Leopárd 2-es.


És nem is az első négynek a darabkáit kellett összeszedni a sivatagban, pedig azokra is lőttek, találták el őket, és átütötték a páncélzatot, de csak sérültek, amik javíthatók, hol tábori körülmények között, hol hazaszállítva. És MEDEVAC a bennük ülőknek.


A Németek nem hajlandók tudomásul venni, hogy a sofőr melletti lőszertároló egy ön és közveszélyes megoldás, és újraépíteni a gépet. És pótpáncélozásilag is az A5 / A6 / A7 az primitív éket kapott a toronyra, addig a Török vagy Indonéz vagy akár Svéd gépek a teknőre is kapnak pótpáncélozást.



Az Oroszok kudarca is abból áll, hogy érthetetlen okokból nem végeztek a háború nulladik napján infrastruktúra rombolást, és teljesértékű modernizációk helyett csak csináltak egy motorcserét és új festést, és arra számlázták ki egy modern és új gép árát.


Fekete-Afrikai szintű korrupció van Oroszországban, vagy Cári Orosz szintű.

2022. okt. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

[link]


Regierung kürzt mehrere Rüstungsprojekte


Die hohe Inflation und der starke Dollar verteuern geplante Rüstungseinkäufe. Die Bundesregierung setzt deshalb den Rotstift an und reagiert auf Kritik des Rechnungshofs.



Ez lemaradt az első kommentemből, de most pótoltam.

2022. okt. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 kürasszír ***** válasza:
22%

# 15


Izrael gazdasági törpe a britekhez, vagy németekhez képest.


Ha a német kormány úgy akarja, akár 10 000 db modern tankra is futja az erőforrásokból.


Izraelnek nincs ilyen potenciálja.

2022. okt. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 kürasszír ***** válasza:
56%

# 17


A cikk arról szól, hogy a 100 milliárd euro értékű plusz haderőfejlesztési keret kerettúllépése miatt vágják meg ezeket a pluszkiadásokat.

2022. okt. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Az, hogy tudná, de mégsem teszi meg, ez mindenkire elmondható.


Az Oroszok is csinálhatnának ésszerű költségvetést, és az alapján egy ténylegesen Top 2. hadsereg lehetnének.


Ukrajna iparosítva lett a turbinagyáraktól kezdve a kohászaton át egészen a repülőgép és hajógyártásig, és a világ éléskamrája is, Franciaországnyi méretű, nekik megvan az alapjuk mindenhez, és mégis a nemzetközi statisztikákban ugyanolyan korruptak, mint az Oroszok, és a lövészárok hadviselésben jeleskednek.


A Németek is a Leopárd 2-es helyett tervezhetnének egy teljesen modern harckocsit, helyette csak hanyagul ráerőszakolnak egy 130 milis löveget.


A Britek Challenger 2-esére olyan szinten nem költenek, mit a T-72-esekre és T-80-asokra, max annyi a különbség, hogy a Britek legalább hangárban tárolják a gépeiket, az Orosz és Ukrán gépek a szabad ég alatt rozsdálnak szét.



Izrael az tud gépsárkányt, műszerezettséget gyártani, és még hajtóművet is kohászni a vadászrepülőhöz. A Merkavát költséghatékonyan legyártják, és a szegényített urános lőszerével sokmindre támadhat.


Az USA vagy 1992 környéki, eredeti, de öreg, vagy újtervezésű, de áttervezett, és butított Abrams-et ad. És az export F-16-osnál is megválogatják, ki kaphat AMRAAM-et, és ki Sparrow-ot.

2022. okt. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!