Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit kaphatok/mi történik, ha...

Mit kaphatok/mi történik, ha összeverem a kiképzőmet?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én utálom, ha parancsolgatnak nekem. Senki se szereti, de én ennek hangot is adok. Egyébként nagyon nyugodt vagyok, de ha üvöltve szólítanak fel vmire, vagy érvként azt hozzák fel, hogy "azért, mert azt mondtam" az nagyon felbőszít. Járok harcművészetre, szóval 1 jól irányzott ütéssel le tudok teríteni vki, kettővel úgy, hogy még 10 év múlva is emlékezni fog rá.

Láttátok az Acéllövedék c. filmet ? Ha esetleg háború törne ki, és ilyen lenne a kiképzőtiszt, akkor simán el tudom képzelni magamról, hogy elborul az agyam.


2010. szept. 26. 20:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%
egyrészt a kiképzőtiszted se biztos, hogy nem tanult valami harcművészetet, másrészt ha jól jársz, akkor csak hadbíróság elé állítanak és lecsuknak. rosszabb esetben helyben lelőnek.
2010. szept. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%

B*zzeg, akkor mi a fenének mentél katonának?

"érvként azt hozzák fel, hogy "azért, mert azt mondtam""

Mégis mit hozzon fel? A parancsnoknak nem kell se meggyőznie, se kérlelnie a katonákat. Sőt, megindokolnia se kell a parancsait. Az "azért, mert azt mondtam" bőven sok indok. Tudod, felfele nem kérdez, lefelé nem magyarázkodik. Ilyen a katonaság.


Mit történhet ha megvered? Nehéz megmondani, de hogy nem leszel katona, az biztos.

2010. szept. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem mivel nincs háborús helyzet, helyben csak nem lövik le. De megtehetnék.
2010. szept. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Nem mentem katonának, én sorozásra értettem
2010. szept. 26. 21:00
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Megteheted, de nem ajánlom.

Viszont javaslom, hogy olvass bele a Szolgálati Szabályzatba, annak már az elején beszélnek a fegyelemről. Ha jónak látod, akkor ezeket a "fegyelemről" szóló részeket felhozhatod a mélyentisztelt üvöltözőnek egy "kérek engedélyt kérdezni" után. Páran el szoktak gondolkozni ...

Természetesen, mielőtt ütnél, te is elgondolkozhatnál a fegyelemről.

Nem fogod megbánni a befektetett időt.


Fel a fejjel!

2010. szept. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Jah, hogy egy esetleges jövőbeli háborús helyzetnél fellépő képzeletbeli helyzetről beszélünk?


Ez esetben ha kitör a háború, akkor sz*rd le a katonaságot és menj rambóként partizánkodni az ellenséges vonalak mögé. Ha úgyis olyan profi vagy... :D

2010. szept. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Javítsatok ki ha rosszul tudom,de nem eltörölték a sorozást?

Ma csak önkéntes katonák vannak..

De válaszolok a kérdésedre..Ha katona lennél(mondjuk mert besoroztak) akkor katonaként bánnak veled..Hiába tanultál meg bármilyen harcművészetet a kiképző tiszted is tanult,és gyakorlottabb az ilyen "ki ha én nem" alakokkal szemben..De ha megütnéd(ha meg tudnád) és mondjuk háború lenne,akkor helyi ítélőszék elé kerülnél,és kivégeznének..

Da ha nincs háború,és úgy ütnéd meg ,akkor rögtön zárkában végeznéd(és nagyon valószínű,hogy szintén pár kiképző tiszt megmutatná neked a fegyelem szabályait(talán az állkapcsod is bánni fogja)..majd hadbíróság elé állnál ahol sokkal keményebb büntetést kapnál mintha civilként állnál bíróság előtt..

Szóval ne gyere a kemény filmekkel mert a valóságban nem lehet csak úgy a felettesedet megütni,sőt visszapofázni sem! te csak egyet mondhatsz:IGENIS URAM!

2010. szept. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom :S Egyik ismerősöm volt katona, kb. rendszerváltás környékén. Ő mondta, hogy a kiképzőtiszt lényegében alig tudott olvasni. Állítólag üvöltött megállás nélkül, de ahhoz képest, hogy mekkora pofája volt, nem volt vmi erős ember. Mondjuk az én 2 méteremmel+ MMA tudásommal olyan bő 5 mp alatt elintéztem volna.

Ezt a kivégzést viszont nem kockáztatnám :S

Ui.: Állítólag a hapsi egyszer olyan erősen üvöltött, hogy begyulladtak a hangszálai, ezért elég sok ideig csak suttogva tudott beszélni. Nem tartotta be, ismét megerőltette a hangszálait, ezért rosszabb lett. A végét nem tudom a sztorinak :D

2010. szept. 26. 21:25
 9/29 anonim válasza:
100%
Ha ennyi fegyelem nincs benned, akkor hogy tanulsz harcművészetet...
2010. szept. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Azt teljesen más, mert oda önszántamból megyek. Ráadásul az edző nagyon kedves, civilizált módon beszél. Nem üvölt soha, mert ha vmit elcseszünk, akkor fekvőtámasz, vagy ha csak 1 ember fegyelmezetlen, akkor neki kell utánunk elpakolni. Ha normális emberek utasítanak, akkor elvégzem a feladatot. Lehet, hogy nem ez derült ki az írásomból, de nem vagyok fegyelmezetlen, inkább az értelmetlenséget nem tudom elviselni.

Nálam az "azért, mert azt mondtam", és a "mert csak" nem működik, még azt is lenézem aki mondja, mert a való életben az érvek nélküli vitákban hangzanak el. Egy bunkó paraszt engem ne utasítson semmire! Miért ? Mert én legalább össze tudok adni két számot, és az "olyan"-t nem j-vel írom.

Tudom, a katonaság teljesen más, főleg ha honvédelemről van szó(akkor jobban elviselném), de azért rendesen szívnám a fogam. Ezt nem szerettem a suliban sem, a tekintélyalapú engedelmességet a tesitanárnak. Mivel érdemelte ki a tekintélyt ? Hát azzal, hogy berúgva jött be minden órára :(

2010. szept. 26. 21:48
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!