Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az oroszoké a világ legerősebb...

Az oroszoké a világ legerősebb hadserege?

Figyelt kérdés

2022. szept. 9. 09:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 Jeffrey Spender ***** válasza:
50%

Az Egyiptomiak megkapták az Abrams gyártásjogát, kicsit régiebbeket, de azért eredeti USA lőszereket, és páncélzati technológiával gyártják.


A Törökok is USA - Izraeli segítséggel pimpelik a Patton-jeiket, még a 120 milist is beszerezve, akkor az F-16-os Falcon-t a Turkish Aerospace Industries gyártja, a gépsárkányt, a hajtóművet, a műszerezettség.


A Lengyeleknek nem megelőlegeztem, hanem eddig is jók voltak. A Lengyelek tudnak harckocsit gyártani, páncéltestet, hozzá páncélzatot, előtét védelmet, löveget, lőszert, műszerezettséget, és motort, lényegében mindent. Tudnak modernebb elektronikát tenni gépeikbe mint az Oroszok és Ukránok, bár ennek a kettőnek a baja a saját hülyeségük. És az előtét védelem simán megfogja a Német lőszereket is.


A Görögök egy vegyesfelvágott. A Légierejük az nagyon jó, de harckocsiknál nem értem, hogy mire jó a töménytelen mennyiségű Leopárd 1-es és M48/60 Patton, és miért csak kevés Leopárd 2 / T-80U van, és az Abrams üzlet sosem sikerül.


A Bundeswehr az sosem volt jó, önálló repülőiparuk nem volt, és a Leopárd 1-esekkel, és Leopárd 2-esekkel tök utolsók lettek, ez elég demoralizáló, hogy nem tudná leküzdeni a T-72M1 / PT-91-est.


A Spanyolokkal az a baj, hogy nagy lelkesedéssel felajánlottak gépeket az Ukriknak, de kiderült, hogy rozsdásak, mégsem kérték őket.


A Briteknek az lett a szeg a sírjukban, hogy eldöntötték, hogy Europa-Panzer kell, és a potenciális vevőknél, Izraelnél és Iránnál is külpolitika jött közbe. A Kanadaiak ha tehetik, elvből nem vesznek sem Brit, sem USA fegyvert. Az Ausztrálok meg USA fegyvereket vesznek, kábé az uralkodó személye a közös, meg amúgy is messze vannak egymástól.

2022. szept. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

#18


A Kínaiak is Szovjet cuccokkal élnek, sőt exportverziókkal vagy technológiailag elmaradva.


A ZTZ 96-os az egy idétlenségig moderinzált T-55-ös, és a ZTZ 99-es az meg Románoktól beszerzett T-72M-en alapul. És Légierőileg MiG-21-es klónok, amiket lassan kiváltanak a Szu-27-es klónok, és a légiharc rakétáikról semmit nem tudunk.


Ennél az is jobb lenne, ha eredeti Szovjet / Orosz gépeket vennének, de az nem lesz, mert a Hidegháborúban nyílt ellenségek lettek, Sztálin halálával.


India az meg a 80-as évek óta jól fegyverzett, és most modernizációra szorul, és meg is teszik, egy hagyományos háborúban jóeséllyel, erőfölényből legyőzné Kínát.


A T-90A/M + Leclerc XLR páros az jobb, mint a Kínai T-55-ös klónok.

2022. szept. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 anonim ***** válasza:
100%
A kínaiak legnagyobb gyengéje a repülés, azon belül is a hajtóművek. Nem csak a leendő polgári gépükbe kénytelenek vagy az oroszoktól vagy a britektől venni sugárhajtóműveket, hanem a katonaiakba is. Illetve a vadászgépekhez lemásolták az orosz hajtóműveket, csak elégé "egyszerhasználatosak" a kínai gyártmányok. Tized annyi repült órát sem bírnak, mint az eredeti.
2022. szept. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 Jeffrey Spender ***** válasza:

Az hogy lehet, hogy a Törököknek / Izraelieknek, sőt az Irániaknak is megy a hajtóműgyártás, de a Kínaiaknak megoldhatatlan, importokat vesznek, nekik való minőségben ?


És a repülésen kívül az Iszkander és társai arra valók, hogy előre leszámoljanak a légierővel.

2022. szept. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Van az a mondás, hogy "Kirántotta a villogó pengét a rozsdásodó kardhüvelyből. Valódi, igazi ezüst." - tehát a Szovjetunió tagköztársaságai függetlenedtek, de az akkori Oroszország egy katonai szuperhatalom volt azzal, amit örökölt, frissiben, 1991-ben.


Most az van, hogy "elkopott a kard pengéje, itt-ott meg is van már törve a markolat is, de van új díszes hüvelyünk hozzá!".


A Vörös-téri parádén divatbemutatóznak az Armatával, a T-90M-el, és Szu-57-essel, meg Iszkander is jöhet, de a hadsereg 99 %-a rémes állapotban van.


De mentő körülményként hányan bírnák a lassan 7. hónapja tartó háborút, eszetlen tüzérség és buta rakéta használattal ?

2022. szept. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 kürasszír ***** válasza:
100%

# 4


EZT ÍRTAD: "Attól, hogy többet költ az USA fegyverkezésre semmit sem jelent. Tele van LGBTQP emberekkel a hadseregük sírva szaladnának el ha meglátnák az orosz medvét."


AZ MEGVAN NEKED, HOGY A VILÁGTÖRTÉNELEM LEGNAGYOBB HADVEZÉREI KÖZÜL TÖBB HOMOSZEXUÁLIS VOLT?


Például:


A sokak által a világtörténelem legeslegnagyobb hadvezérének tartott III. Alexandrosz (Nagy Sándor) kamaszkorától egy ágyban aludt, persze meztelenül a legjobb "barátjával", Héphaisztion-nal.


A Római Birodalom egyik legkiválóbb császára és hadvezére, Hadrianus nyíltan együtt élt a fiújával, Antinousz-szal.


A legnagyobb törökverőnek, a keresztények bajnokának tekinthető Savoyai Jenő egész életében rá se nézett a nőkre, csak a fiatal tisztekre.


A legnagyobb német hadvezérnek tekintett II. Nagy Frigyes porosz katonakirály homoszexualitása már életében Európa botránytémája volt.

2022. szept. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 kürasszír ***** válasza:
72%

# 4


A világtörténelem első, speciális, elit katonai egysége, kvázi kommandója, a "thébai szent csapat" (Ιερός Λόχος τών Θηβών) 150 homoszexuális párból állt.


Ez a thébai homoszexuális elitegység a világtörténelem egyik legnevezetesebb csatájában, Kr.e. 371-ben Leuktránál áttörte az addig áttörhetetlennek tartott spártai hadrendet, amely következtében összeomlottak a spártai vonalak és Spárta olyan megsemmisítő katonai vereséget szenvedett Thébaitól, amelyet soha többé nem tudott kiheverni.

2022. szept. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 kürasszír ***** válasza:
72%

# 19


EZT ÍRTAD: "A Britek miért tartják magukat makacsul, a Top Hadsereg listában ? A Britek azok a 70-es években voltak a Top 5-ben, minőségre, és mennyiségre, de 1982-re nagyon sok megszorítást szenvedtek el, mint a gőzkatapultos repülőgép hordozók kivonását, és Falkland-nél igen rezgett a léc."


VITATHATÓ, AMIT ÍRSZ.


UGYANIS:


Jelenleg Nagy-Britannia többet költ a haderejére, mint a japánok, a németek, vagy a dél-koreaiak. Katonai kiadásait tekintve, több szakértő szerint is benne van az első ötben a világon.


2022-ben a brit katonai költségvetés közel az ötszöröse a töröknek és majd a háromszorosa az Izraelinek.


FALKLAND.......


BAKKER.....


Hogyhogy "rezgett a léc"?


Falklandnál a britek TOTÁLIS, TELJES ÉS MEGSEMMISÍTŐ győzelmet arattak, Argentína katonailag és politikailag is teljesen összeomlott.


Argentína összehasonlíthatatlanabbul súlyosabb veszteségeket szenvedett, mint a britek, és nem csupán legyőzték, de hadereje a harcképességét is elveszítette,sőt az egész politikai rendszere, berendezkedése megbukott, azaz a brit győzelem totális és megsemmisítő volt.


Az az állításod sem tartható, hogy a britek az 1980-as évekre meggyengültek volna, hiszen általában a világ 3. legnagyobb katonai költségvetésével rendelkeztek az USA és a Szovjetunió után.

2022. szept. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 Jeffrey Spender ***** válasza:

Kürasszír, könyörgöm, 227 Challenger 2-es, amit 150-re is lecsökkentenek, ahogy hogyan érne többet, mint 1,400 Merkava 3 / 4-es ? A Merkava az még lövegből indítható rakétával is bír, 5 km-ről támadhat bármilyen harckocsit, és saját maga meg APS-el is bír, Trophy-val.


Addig a Chally az csak 3 km-ig lő el, és nincs APS-e, legalábbis sorozatgyártva.


És az Egyiptomi 1,100 Abrams, szólóban is több és erősebb, mint a 227 / 150 Challenger ?


Egyiptomban ritkaságba menve tenderen választottak harckocsit, és az Abrams lett a győztes, nem a Challenger.


És akkor a 360 F-16-os Falcon, amihez lehet venni 80 F-15A/B/C/D/E Eagle-t, vagy 50 Rafale-t, az többet ér, mint 100 - 130 EF Typhoon.


A Brit katonai költségvetést a tengeralattjárók által hordozott atomfegyverek dobják meg.


A Briteknek legutoljára akkor volt ténylegesen erős haderejük, és hadiiparuk, amikor 900 saját használatú Chieftain, és 400 Challenger 1 volt, és párosult az F-4K Phantom II-esekkel.


Repülőileg is az F-4-es Phantom az bír 4 x Sidewinder + 4 x Sparrow-al, addig a Harrier 4 x Sidewinder-el bír és vége. A Phantom az 60 km-ről támadhatja a Harrier-t, és manőverezésnél gyorsulásban ott hagyja a plafonnál.

2022. szept. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 kürasszír ***** válasza:
55%

# 29


Egy ország hadviselő képessége elsősorban a gazdasági erején műlik,

Egyiptom, vagy Izrael gazdasági ereje eltörpül Nagy-Britannia mellett. Oroszország is sokkal gyengébb gazdaságilag, mint a britek.


A hivatásos, profi brit hadsereg kiképzettsége, felszereltsége nem összemérhető a koldusszegény Egyiptom sorozott, gyatra tömeghadseregével.

2022. szept. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!