A Barbarossa-hadművelet Hitler személyes ámokfutása volt vagy a vezérkar is támogatta?
Mai napig nem értem hogyan lehettek annyira ostobák, hogy nekimenjenek a Szovjetuniónak. Az oké, hogy fejlettebb fegyvereik meg képzettebb tisztjeik voltak, de az ország egyszerűen túl nagy volt ahhoz, hogy ellehessen foglalni. Az is érthető, hogy a lengyelországi hadjárat és a háború első éveiben még látványos volt a német hadsereg fölénye, de később a nyersanyaghiány és a városi harcok miatt ez teljesen elolvadt.
A német vezérkar mekkora része tudott az akcióról és támogatta is? Nem voltak kételyek azzal kapcsolatban, hogy túl nagy árat kell fizetni még ha sikerül is valamekkora részt elfoglalni? Persze utólag könnyebb okosnak lenni, de ez az akció 50 évre megpecsételte Kelet-Európa sorsát.
11:
Amit írsz, az az eredeti sztálini koncepció. Bízott benne, hogy első vh-s mintára Nyugat-Európában a két fél kölcsönösen kivérezteti egymást. Ezután ő megindulhat.
1940 nyara mást hozott és emiatt módosításra került sor, fölgyorsultak a szovjet támadási terv előkészületei. Nem kívánták megvárni a III. Birodalom további megerősödését.
"Azt viszont pontosan tudta (véreskezű diktátor volt, de hülye nem) hogy a '41-es állapotában a VH nem lett volna alkalmas a támadásra."
A számok alapján (elképesztő, sokszoros fölényben volt pl. a harckocsik vagy a légierő terén) ő valószínűleg másként gondolta:)
1941 nyarán vagy őszén a kevésbé modern eszközök mellett már jelentős mennyiségű új generációs harceszköz, pl. T-34, MiG-3, Szu-2, Pe-2, IL-4 állt rendelkezésre. Ha ez a hatalmas arzenál megindul, ha az első nagy, meglepetésszerű csapás előnye a szovjet oldalon szerepel... ha a Luftwaffe jelentős hányadát sikerül még a reptereken elintézni és utána rátérnek a előrenyomuló szárazföldi csapatok közvetlen támogatására...Mondjuk úgy, hogy nehezebb lett volna felmorzsolni őket, mint egy B-szerű támadással.
A két fél között egy versenyfutás folyt (észlelték egymás előkészületeit). Sztálin bízott benne, hogy a nagy támadást ő indítja meg előbb, ez viszont nem jött be.
A Barbarossa-hadműveletet úgy képzeték, hogy a tél beállta elõtt befejezik (gyõzelemmel). Ez nem sikerült és jött "tél tábornok". Mint Napoleön esetében.
( 1967-es vicc: Kutuzov beengedte Napoleont a nagy orosz pusztába, megvárta a -40 fokot, támadott és gyõzött; Sztálin beengedte a németeket a nagy orosz pusztába, megvárta a -40 fokot, támadott és gyõzött. Nasszer ki volt tömve orosz ketonai tanácsadókkal, tehát beengedt a zsidókat a sivatagba, aztán várt a -40 fokot ...)
Reinhard Heynrich ötlete volt, h a paranoid Sztálinnal elhitették h össszeesküdtek ellene, Sztálin válaszul koholtvádakkal kivégezte, vagy gulágra küldte a Vörös hadsereg vezérkarát.
Ennek a finn háborúban és barbarossa műveletben mi lett a vége.
Egyszerű a képlet ha a nyugati területeket elfoglalják mi marad oroszoknak? Nem marad nagyváros , nincsenek meg a fő ipari vidékek ,marad a nagy büdös több ezer kilométeres hideg semmi és az oroszok is emberek ők is fáznak.
Az az igazság hogy ha 2 hónappal előbb érnek Moszkva alá beveszik
Azért loptak és vásároltak ők mindenhonnan, ahol csak lehetőségük volt rá: Franciaország, Amerikai Egyesült Államok, és a már említett Olaszország.
A Jakok motorja például francia eredetű.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!