Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nem támadta meg Japán a...

Miért nem támadta meg Japán a Szovjetuniót a második világháborúban a Barbarossa hadművelet alatt?

Figyelt kérdés
Egy Japán partraszállással a Szibéria partján vagy Mandzsúriából északra tartó támadással talán meggyengíthették volna a Szovjetuniót, ezért a német csapatok elfoglalhatják SZU európai felét és ezzel valószínüleg megnyerhették volna a háborút. Ez lehetséges lett volna?

2021. nov. 6. 14:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Japán érdekszférája nem ütközött a szovjettel. Ezért is lepte meg őket, amikor a szovjet hadtesteket átdobták a Távol-Keletre, és megtámadták a Japánok által megszállt kínai területeket.

Németország és Japán között nem volt harctéri katonai együttműködés, segítségnyújtásról szóló szerződés.

2021. nov. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Japán érdekszférája nem ütközött a szovjettel."

Dehogy nem ütközött, 1938-39-ben katonai konfliktus is volt közöttük, és főleg az volt az oka, hogy a japánok nem támadtak ismét a Szovjetunióra.


[link]

2021. nov. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 IV. KecskeShajt ***** válasza:
100%
A japánok már korábban nagy vereséget szenvedtek Mongóliában a szovjetekkel szemben, később pedig megnemtámadási szerződést kötöttek.
2021. nov. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
A japánok csak a távol-keletiek között számítottak erős országnak, egyébként nem ütötték meg az olasz szintet sem, kb. olyan erősek voltak, mint Csehszlovákia vagy Lengyelország. Amikor háborúztak a szovjetekkel, azok szétszedték őket, mint foxi a lábtörlőt. A kínai front is leterhelte őket.
2021. nov. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért lebecsülni sem szabad a japán haderőt, a lengyelektől, csehektől, de még az olaszoktól is komolyabb volt.

Ezzel együtt bukásra voltak ítélve a nyersanyag hiány miatt ugyanúgy idő kérdése volt mikor fulladnak ki, mint a németek esetében.

A Szovjetunió nem csak létszámban, de nyersanyagokban is előnyösebb helyzetben volt, az angolok az észak-afrikai győzelmükkel bebiztosították a nyersanyag utánpótlásukat, az USA pedig szintén megfelelő nyersanyag tartalékkal rendelkezett.

A Szovjetunió lerohanása már egy kétségbeesett kisérlet volt, hisz az angolokkal nem boldogultak a németek.. csakhogy siker helyett az összeomlás kezdődött a Barbarossa hadművelettel.

2021. nov. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ők nem hangolták össze a stratégiájukat, nem dolgoztak össze. Idealisták voltak, míg a szövetségesek pragmatisták, ők összefogtak racionálisan, számítón. Bár számunkra nem volt ráció a kommunizmus segítésében, saját országuk tönkretételében, de ők annyira utálták a fasizmust, hogy megérte nekik.
2021. nov. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Japánnak a flottája volt komoly, és valamennyire a légierejük. A hadseregük I. világháborús fegyverzettel rendelkezett és már az I. világháború kezdetén is elavultnak számító taktikákkal harcoltak (pl. gyalogsági roham). A cseheknek és az olaszoknak sokkal jobb fegyverzetük volt, fejlettebb doktrinával.
2021. nov. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A japán szárazföldi haderő nem volt túl combos - bőven elmaradt a SZU-hoz képest. A gépesítés alacsony foka miatt alkalmatlan lett volna nagy területen átfogó hadműveletek végrehajtására.

A SZU fontosabb ipari kapacitásai és nyersanyag-forrásai ezer km-kre vannak a Mandzsúriai határtól. A japcsiknak önmagában már a korábban elfoglalt területeken is kihívást jelentett az utánpótlás biztosítása. Nem dúskáltak kőolajban, szénben. A sokkal jobban gépesített német haderő is vért izzadt az utánpótlás biztosításával olyan területen ahol a vasút- és úthálózat is (orosz viszonyokhoz képest) sokkal fejlettebb. Ha támadtak volna a japánok akkor elfoglalnak pár tízezer km2 nagy semmit utána kifullad az offenzíva. Majd ott állnak a semmi közepén letolt gatyával, elfüstölt üzemanyag-készlettel, lóvontatású szekerekkel a sztyeppe közepén iszonyatosan széthúzott fronttal ahol egy mobilisebb, üzemanyagban dúskáló haderő ott keríti be a támadóékeket ahol akarja. Nem rogyott volna meg attól a SZU hogy pár tízezer km2-nyi üres sztyeppén japánok állomásoznak.

2021. nov. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2021. nov. 7. 01:21
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Japán nagyon erősen kényszerpályára került az amerikai gazdasági szankciók miatt. Két választásuk volt '41 végén, vagy végignézik ahogy összeomlik a gazdaságuk a korlátozások terhe alatt, vagy erővel vetnek véget a szankcióknak. Mivel ezek nem a SZU, hanem az USA vetette ki rájuk, egyértelmű volt merre vonulnak.
2021. nov. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!