Mussolini 1940-es "görög kalandozása" nélkül Hitlernek nem kellett volna másfél hónappal elhalasztania az 1941 májusára tervezett Barbarossa hadműveletet, és az év végére ő maga Moszkvában, Sztálin ellenben az Urál túloldalán találta volna magát?
Kitudja. Történelembe utálják a mi lenne ha kérdéseket.
De a kérdésre kitérve szerintem bírták volna az Oroszok azt az 1 hónapot még.
Egyrészt pearl harbornak inkább bosszú szinten volt jelentősége, amit feltehetőleg az USA provokált ki, hogy legyen indoka háborúba lépni. Érdekes módon Pearlben a legfontosabb hajók a repülő hordozók nem voltak ott.. később ezek nyerték meg a háborút, elpusztítva japán összes akkori hordozóját midway mellett kulcsfontosságú győzelmet szerezve.
Visszatérve Hitler-Sztálinra: több mint valószínű, hogy jóval nagyobb Orosz áldozat lett volna, de nem befolyásolja a végeredményt. PEARLtől kezdve beszállt az USA is a háborúba.
Akinek még ott volt az érintetlen hadserege.
Hogy Moszkva eleste milyen hatást gyakorolt volna a front egészére az a nagy kérdés. A város szellemi, gazdasági, ipari és infrastrukturális (út, vasút) központ is volt. Eleste súlyos csapást jelentett volna, az biztos. Ki tudja mi lett volna... "HA".
Ami a japánokat illeti, ők megkóstolták a szovjeteket: 1938-39-ben kisebb határ menti háborút vívtak egymással. Itt pedig a szovjetek szétverték őket. A japán hadvezetés előtt világossá vált, hogy szárazföldön a szovjetek erősebbek náluk. Ezért is döntöttek inkább a tengeri terjeszkedés mellett.
Moszkva eleste sem befolyásolta volna érdemben a háborút.
Ez egy olyan háború volt amit Németország nem nyerhetett meg
2-es: ekkora hülyeséget összehordani...
Tegyünk tiszta vizet a pohárba: a japánok mindenképpen megtámadták volna Pearl Harbort, mert a japán háborús gépezet az amerikai olajembargó miatt óriási üzemanyaghiánnyal küzdött, és a japánok ezzel a támadással próbálták rávenni az amerikaiakat, hogy feloldják az embargót és átadják a csendes-óceáni szigeteket a japán érdekszférába.
"Érdekes módon Pearlben a legfontosabb hajók a repülő hordozók nem voltak ott.."
Azért nem voltak ott, mert az USA nyugati flottájának a repülőgép-hordozói nem Pearl Harborban állomásoztak, hanem San Diegóban. A sors fintora viszont, hogy mindhárom csendes-óceáni repülőgép-hordozó a Pearl harbori támadás környékén valóban érintették, vagy érintették volna az ottani bázist.
Fontos megjegyezni azonban, hogy 1941-ben még sem a japánok, sem az amerikaiak nem jöttek rá arra, hogy a tengeri háborút a repülőgép-hordozók fogják eldönteni, mindkét fél meg volt győződve arról, hogy a klasszikus csatahajók fogják a döntő szerepet játszani. Pearl Harbornál a japánok viszont hiába süllyesztettek el 4 csatahajót, továbbá súlyosan megrongáltak még négyet, az amerikaiak a USA Arizonát kivéve mindegyiket megjavították, és közülük 6-ot rövid időn belül ismét hadba állítottak.
5# ekkora hülyeséget osszehordani.
Pearl harbor bosszú volt az olaj embargó miatt, amire korábban tettek utalást is, hogy következményei lesznek.
Érdekes módon a repülő hordozókat a Pearl előtt hívták sandiegoba, pedig ők is pearlben haboruztak.
És igen, mindneki a sima csatahajokra tette a voksát, de az amvsi vezetésnel volt aki szerint a repülőgép hordozók nyerhetik meg a háborút.
Az amerikaiak sejtették hogy támadni fognak a japánok. Mivel a nép nem akart háborút, kellett egy indok.
Történészem, nem minden úgy van ahogy félinfóval hülyének nézed a másikat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!