Europa az ujkorban hogyan szerzet haditechnikai előnyt ha a kinaiak talalták fel a puskaport? talan a rengeteg haboru ami ezzen a földrészen volt mar akkor gyorsabb fejlődést eredményezett?
talan az egesz europai civilizacio a fegyverkezési versenyre épült ? mivelhogy a romai birodalom óta nincs igazi egyseg?
a folyamatos erőltetett fegyverkezési verseny miatt tudott több évszazadig mindenkit leverni europa?
Te mostani szituációból akarsz visszakövetkeztetni?
Tévút. Ezért alapból rossz a kérdésfeltevés. De a történelmi ismereteiddel is baj van.
Milyen egységről beszélsz te a római birodalomban?!
2#hatalmas tévedes akor meg sehol semm volt az áram mikor del amerikat bekebeleztek majd afrikat es a tavol keletet is. 1600 1700 sz tol 1900 as évekig mondom hogy europa jovval fejletebb volt barminel kulturatol függetlenul .
mert most képzeljuk el hogy par szaz puskas katona elfoglal egy aztek birodalmat vagy hogy kb ugyan ilyen hajos erő szétveri a kinai sereget ami egy full egyseges hatalmas birodalom mar akkor .
generaciokal jobb fegyvereik voltak ez igy lehetseges. de pl kinaval vagy az arabokal szemben nehezen értem hogy alakult ez ki mikor mind 2 harcolo fejlett nép
"hatalmas tévedes akor meg sehol semm volt az áram mikor del amerikat bekebeleztek majd afrikat es a tavol keletet is. 1600 1700 sz tol 1900 as évekig mondom hogy europa jovval fejletebb volt barminel kulturatol függetlenul ."
Nem azt mondtam hogy volt, hanem hogy ennek meg a gőz gépeknek köszönhette nagyságát.
De ettől függetlenül nem nevezném nagynak csak mert puskával és páncéllal sikerült elfoglalniuk a nem egységes azték és afrikai népeket.
# 2 # 5
Kedves Drakula!
A keresztény Európa már az 1500-as évek elejére masszív technikai fölénybe került Kínával szemben.
A gőzgép csak az 1700-as években jelent meg, az iparban használható áram pedig az 1800-as évek végén.
A dél-amerikai azték és inka birodalmak egységesek voltak, épp ezért nevezzük őket birodalomnak, egy teljhatalmú uralkodó állt mindkettő élén.
Mind az azték, mind az inka birodalmak képesek voltak legalább 100 000 - 100 000 harcos kiállítására, így az, hogy Hernán Cortés és Francisco Pizzaro pár száz fős spanyol seregecskéi, némi helyi indián segítséggel elfoglalták és megdöntötték őket, óriási katonai teljesítmény volt.
"A keresztény Európa már az 1500-as évek elejére masszív technikai fölénybe került Kínával szemben."
Tudom, de én az afrikaiakrolbeszéltem.
"némi helyi indián segítséggel"
Egész törzsekkel.
Az aztékok az áldozások miatt rengetegett háboruzgattak más törzsekkel és zsarnokoskodtak felettük, cortes pedig ezt kihasználta és ellenségeikből szövetségesekett szerzet ellenük, valamint az aztékokat tizedelték azok a betegségek amiket cortesék behordtak. Továbbá ők az emberáldózatok miatt inditott hábórukban a fogolyejtéshez voltak hozzászokva, igy a harcok során nagyrészt elfogni akarták a spanyolokat, nem meg ölni, ami eleve nehéz, de nekik még puskájuk, lovaik és páncéljuk is volt. Konkrétan olyanok voltak mint a tankok. Szóval ja, az hogy afrikát meg az inkákat elfoglalták nem olyan nagy katonai teljesitmény. Kína meg a távol-kelet az volt, de ezek nem.
# 9
De, katonai erővel hódították meg, több csatában.
Talán el kellene olvasni Cortés és Pizzaro hadjáratának történetét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!