Egy Közel-Keleten kirobbanó nagyobb háború, mondjuk USA + szövetségesei (Szaúd-Arábia, Izrael) vs Irán felállásban eredményezne egy újabb globális recessziót, gazdasági válságot?
Figyelt kérdés
Kb mint a 2008/9 környékén kirobbanó volt?2021. júl. 28. 20:17
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
14 szavazat
1/8 anonim válasza:
Nem.Habár lennének a háborúnak nyertesek, vesztesei és nem pont azok, akik szemben állnak egymással.
2008-ban nem ezért volt válság.
2/8 anonim válasza:
Már most van gazdasági válság minek azt mélyiteni?
3/8 anonim válasza:
nem az az armageddont eredményezné
4/8 anonim válasza:
Rövid távú kilengéseket igen, mivel egy ideig akadoznának az olajszállítások az Öbölből így felszaladna a kőolaj ára és ott maradna pár hónapig. Ebből globális recesszió nem lenne, sőt ha Iránt kiiktatják akkor megváltozik a helyzet Szíriában, Libanonban, meg pár helyen ahol most összecsapnak. Még teljesebbé válna az USA-Szaúdi-Izraeli hegemónia, gyakorlatilag nem maradna érdemleges ellenfelük az Öböltérségben.
5/8 anonim válasza:
Én nem emlékszem arra a háborúra.
Valamit írnál róla?
6/8 kretens válasza:
Csak óvatosan.Irán 2005-től több saját műholdat is föld körüli pályára állitott.Ez nem olyan lenne mint Vietnám Irak vagy Afganisztán.Iránból keményen vissza fognak lőni.Az is neheziti a dolgot hogy Iránnnak adott el oroszország sz-300-as légvédelmi rendszert amit úgy terveztek hogy csak komoly veszteségek árán lehet kiiktatni.
7/8 anonim válasza:
#6 komoly veszteség... mondjuk 20 db cirkálórakéta vagy "eldobható" drón annak számít? :) A szír légvédelem is elég jó a maga nemében, az egyik támadásnál 28 tomahawk-ot szedett le! Ja hogy az amcsik 54-et indítottak és így 26 meg célba talált a maga kis 900 kg-s töltetével az más kérdés. Szóval a komoly veszteség = több pénz, mert még több rakétát kell indítani ugyanarra a célpontra.
Megjegyzem az örmény-azeri konfliktusban cirkálórakéták nélkül (annál jóval olcsóbb) drónok tömeges bevetésével semmisítettek meg több SZ-300-as állást.
8/8 kretens válasza:
7..Van még valami aminek már van jelentősége Irán esetében.Ez pedig a területi nagyság.Háromszor akkora mint Franciaország.Kilencven százaléka domborzatilag hegyekből áll és a hegyek mélyén több mint öt-hatszáz méter mélyen természet alkotta nagy üregek ahol valószinüleg a rakétáikat tárolják.Jelenleg nincs olyan fegyver még a legerősebb cár-bomba ami 50-megatonna hatóerejü volt sem tudna átütni egy 4-5 km magas hegy alatt még több száz méter mélyen lévő bunkereket.Ráadásul a ballisztikus rakétáik állandó riadókészültségben vannak.Irán is tanult a közel keleti háborúkból és a neten lehet sok videót találni arra hogy ők is keményen ráléptek az alacsony észlelhetőségü katonai drónok fejlesztésére.Na meg a műholdjaik lehetővé teszik számukra hogy ha a radarjaikat ki is iktatják műholdas célmeghatározással bármit el tudnak találni a rakétáikkal.Nem véletlen hogy a kétezres évek eleje óta minden amerikai elnököt figyelmeztettek a tanácsadóik hogy egy Irán elleni háborúban akár az egész közel kelet összes állama lángokba borulhat.Iránnak jelenleg a becslések szerint közel tizenöt ezer bevethető 3000-7000km hatótávolságú ballisztikus rakétája van.Ők nem a légvédelemre gyúrtak jobban hanem a rakéták mennyiségével az elrettentésre.Az sem mellékes hogy geopolitikailag Irán Kina és Oroszország közel keleti kijárata.Egy konfliktusban valószinüleg ők is kipróbálnak pár fegyvert burkoltan úgy hogy eladják Iránnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!