Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyiket támogatnátok, ha...

Melyiket támogatnátok, ha megtehetnétek?

Figyelt kérdés

2022. jún. 16. 19:54
A kérdező szavazást indított:
Egységes, NATO-tól független európai uniós hadsereg.
Minden uniós ország külön- külön önálló hadsereggel és erős NATO (amerikai) kontrollal.
27 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2%
Egyiket sem. Erős Magyarországot erős magyar hadsereggel. Aki pedig nem tölti ki 30 éves koráig a szolgálati idejét az lecsukni.
2022. jún. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1-es:

Szerintem azt nagyon kevesen támogatnák. A sorkatonaság eléggé elavulttá vált mára.

2022. jún. 16. 19:58
 3/13 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem a NATO-t fel kell oszlatni.

Amire szükség lenne az az, hogy minden európai országnak külön-külön legyen erős hadserege.Ha ez megvan, akkor létre kellene hozni egy olyasmi szerződést amilyen a NATO, de ebben CSAK európai országok lehetnének.Más nem.


Ehhez mondjuk az kellene, hogy erősek legyenek Európa nemzetállamai, tehát nem gyengíteni kéne őket folyamatosan...

Ha ez meg tudna valósulni, Európa újra lehetne erős, lehetne saját külpolitikája.

2022. jún. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Saját erős hadsereg a legnagyobb pénzpocsékolás mindenhol a világon.

Mintha visszafelé mennél a fejlődésben.

A szövetségnek pont az a lényege, hogy együtt erősek vagyunk.


De komolyan.....mennyire hülyének kell egy ilyen felvetéshez lenni, hogy NATO nélkül, önálló "erős" hadsereggel?!?

2022. jún. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

#4 Ha nem értesz egyet valamivel, azt értelmesebben is kifejezheted.

Egyébként ha önmagában mindenki gyenge, akkor együtt sem lesznek erősek.

Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy ha 5 nincstelen összeáll, akkor együtt gazdagok lesznek.

Ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy ha 2 féllábú összeáll, akkor együtt kitesznek egy egészséges embert, 4 féllábú meg 2-t...

Éppen ezért lehet csak erős tagokra alapozni egy szövetséget.

A biztonság az pénzbe kerül, és nincs sem biztonság, sem becsület, sem külpolitika erős hadsereg nélkül.Ezt kell megérteni.

2022. jún. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az erős egységes Európai hadsereg kifejezésben "csak" két szó hibádzik.

"Egységes": na minden csak nem az 😂 25 országban a kardinális kérdésekben ötvenféle véleménye van. Bürokratikus, csigalassú, ezerféle érdek mentél szétforgácsolt. Egy támadás esetén még mindig egyeztetgetnének, politikai nyilatkozatokat gyártanának miközben a támadó már fél Európát elfoglalta volna. Mondok két országot: Ciprus, Líbia. Az "erős és egységes" Európa ezekben sem tud rendet rakni. A saját hátsó fertályát jelentő Líbiában sem, ahol szinte minimális katonai erő, szárazföldi kontingens bevetésével rendet lehetett volna vágni. Sőt, hogy még durvábbat mondjak az "egységes" Európa a fegyvertelen migráns hordák ellen sem tud védekezni, mit akarna akkor önállóan katonai síkon?

"Erős": az USA katonai kiadása háromszoros az EU-27-hez képest, milyen erőről beszélünk? 😂 A teljes EU-27 hadsereg nem férne bele az első ötbe.

Szóval akkor miért is mondana le a NATO által nyújtott védőernyőről amiben ott a világ legerősebb katonai hatalma az USA? Hogy utána tehetetlen béna kacsaként a s.ggét ne legyen képes önállóan kitörölni nemhogy katonailag komolyan vehető tényezővé válni a világban?

2022. jún. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

Az összes hasonlatod sántít,

Ha mindenkinek van 100 tankja, és azt 27 ország "bedobja a közösbe. Akkor 2700 tankjuk van.

De ha egy országnak kell saját magának mindent fejleszteni is akár, mert ugye az "ellenséges" országok nem adnak el neki haditechnikát, és repülőket, rakétákat, műholdakat, elhárító rendszereket, stb.....kapsz egy Észak-koreát, ahol éheznek az emberek, de van 70 éves haditechnika, meg egy nagy hadsereg.....ami lehet pár napot sem bírná ki egy NATO ellen (persze csak ha a NATO nem egy védelmi szervezet lenne, és akarna bármit ÉK-tól)


Szóval az égvilágon semmi de semmi értelme nem lenne Magyarországszámára ennek, totális kudarc lenne, egy katasztrófa, egy vicc.

2022. jún. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

3-as: van egy ilyen fogalom, hogy "economies of scale", vagyis a gazdasági skálázhatóság. Alapvető közgazdaságtani truizmus, hogy a nagyobb szervezetek hatékonyabban képesek működni a kisebbeknél. Ez kiváltképp igaz a hadseregekre: egy 1 milliós hadsereg sokkal költséghatékonyabb, ezáltal erősebb is, mint mondjuk 4, különálló 250 000-res hadsereg. Ha minden európai ország saját hadsereget szeretne, saját doktrínával, saját felszereléssel, saját költségvetéssel, az azt jelentené, hogy az egységes európai szövetség sokkal gyengébb lesz, mintha egy, nagy európai hadsereg lenne. A NATO egyfajta kompromisszum: a tagállamok sokmindemben együttműködnek, van egy közös parancsnoki hálózat, össze vannak hangolva a doktrínák, a felszerelés, a kutatás-fejlesztés, stb..


Az EU-hadsereg sem úgy fog kinézni a jelenlegi javaslatok és elképzelések szerint, hogy felbomlanak a tagállamok seregei, és minden tagállam egy nagy közös EU-hadseregbe fogja küldeni a katonáit, hanem kb. mint egy NATO Plusz, ahol lesz egy egységes parancsnokság, és még jobban összehangolják a katonai döntéseket.

2022. jún. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A szavazásban leírt második lehetőséget támogatom. Az elsőt túl nehéz lenne megvalósítani.
2022. jún. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#8 Az EU hadsereggel, az EU jelenlegi állapotát nézve az a problémám, hogy az EU egyáltalán nem egységes.Ez részben azért is van így, mert a gazdasági együttműködésen kívül inkább már politikailag akar diktálni a tagállamoknak.Ilyen formában nem fog menni a közös hadsereg sem.Hogy is mehetne?
2022. jún. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!