Sehogy.
Pont ez a lényeg, teljesen értelmetlen volt akkor is nekik támadni.
Ahogy most Ukrajna vagy anno Napóleon. Sehogy.
Vagy ha mindenhonnan soroz Európában, és szabadsgot ígér a kommunizmus alól. Az oroszoknak is. Így is átállt hozzájuk az oroszok tizede.
Japán, Angol, USA segítséggel, amihez a történelemnek kellett volna másképpen alakulni, alakítani.
Azon is el lehet gondolkozni hogy egy sikeres villámháborúval, ha valóban sikerül lerohanni a Szobjetuniót, elfoglalni Leningrádot Moszkvát, és összeomlik az állam, győznek a németek?
Az Orosz Birodalom, a Szovjetunió veszített háborúkat a történelem során, de hosszútávon mindíg győzni tudott, nem veszített véglegesen.
Az orosz-török háborúban a törökök mögött ott állt az akkori világhatalom Brit birodalom, és az akkori orosz vereségek következménye lett Alaszka eladása az USA-nak amely akkor még nem volt vilßghatalom, az oroszoknak kellemesebb szomszédnak tűnt, mint a Brit gyarmat Kanada, és nem akartak közvetlen szomszédságot a britekkel, inkább beáldozták Alaszkát, smit egy brit támadás esetén úgysem tudtak volna megtartani.
Ez volt az oroszok legnagyobb zerületvesztése a háborúik során, de a Krímben addig harcoltak, amíg az az övék lett, hiába verték meg őket sokszor.
A Szovjet-Oroszország elleni intervenciós csapatokat is legyőzték a polgárháború ellenére is.
Napóleon is csatákat nyert az oroszok ellen, a vége mégis megsemmisítő vereség lett legyőzte az orosz tél.
A mongol-tatàr uralom keletről érkezve sikeres volt valameddig, de az is időleges, és a mostani Oroszország sem egységes, még mindíg zajlanak belső harcok.
Azt, hogy az ellenségeiken, vagy éppen az áldozataikon előbb-utóbb felülkerekedtek, a múltban nem a modern hadseregnek, az erős gazdaságuknak volt köszönhető, hanem az egyszerű ökölszabály érvényesült: sok lúd disznót győz.
Nézz rá a térképre, illetve a kérdésed kapcsán a Szovjrtunió 1942-es térképére.
Azt a területet akarták villámhábotúval elfoglalni, megtartani a németek, úgy hogy közben hirdették a szlávok alacsonyabb rendűségét, rövid idő alatt maguk ellen fordítva azokat a népeket is, amelyeket megszálltak az oroszok, nem önként lettek a Szovjetunióba beolvadva (lettek litvánok, stb)
Az Uralom túli terület még akkor is erős hátország lehetett volna, ha Európát sikerül elfoglalni, és a Japánok távol maradtak, aminek Sztálin rettenetesen örült, az sok lett volna, ha nyugaton a németek, keleten a japánok indítanak inváziót, de a japánoknak "elment a kedvük" a Szovjetunió elleni harcokról (mai napig van néhány sziget, amelynek hovatartozásán vitatkoznak a japánok az oroszokkal).
Ha nem több fronton harcoltak volna, de valószínűleg az is elég lett volna, ha sz usa nem támogatja meg a szovjeteket.
Ha a németek összedolgoztak volna a japánokkal akik várnak még pearl harborral), és ők a másik irányból is támadnak, akkor viszont minden mástól függetlenül simán legyalulták volna a szovjeteket.
Napoleont is csak a szokatlanul erős tél ( a Tambora vulkánkitörés miatt) állította meg.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!