Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi az oka, hogy Európa tengely...

Mi az oka, hogy Európa tengelye (egykori tengelyhatalmak) elutasítják a nukleáris energia békés célú felhasználását, de támogatják az atomfegyvereket? Ez nem ellentmondásos?

Figyelt kérdés

Európa közepén, a tengelyen Berlin, Bécs, Róma központokkal Németország, Ausztria, Olaszország elutasítja az atomerőműveket valamiért, ami alapvetően érthetetlen. Viszont még furcsább, hogy támogatják az atomfegyvereket. Németország és Olaszország engedélyezi, hogy fő nukleáris bázisok, telephelyek legyen az USA, NATO atomfegyverek számára, így célpontok is egy nukleáris háborúban.


Nyugatabbra Franciaországnak, Egyesült Királyságnak saját atomfegyverei és atomipara, atomerőművei is vannak és építenek is még, itt semmilyen formában nincs komoly atomellenesség.


Kelet-Európa is atompárti, de inkább csak a békés felhasználást támogatják, számos atomerőműve van Csehországnak, Szlovákiának, Magyarországnak, Szlovéniának-Horvátországnak, Ukrajnának, Belarusznak, Romániának, Bulgáriának, viszont az atomfegyvereket eddig ők nem támogatták (Ukrajnában ez változóban van a háború miatt, egyre nő az igény a nukleáris fegyverekre). Lengyelország, Szerbia is szeretne atomerőművet építtetni a tiszta energiaellátás biztosítása érdekében.


Oroszország pedig, mint nagyhatalom inkább Franciaországra, Nagy-Britanniára hasonlít saját katonai és civil atomprogrammal, ők sem kívánnak mentessé válni.



tegnapelőtt 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A hulladék miatt lett negatív megítélése Németországban az atomiparnak. Az atomfegyver pedig egy védelmi eszköz és nem energetikai kérdés. Különböző eszközök különböző célokra. A felhasznált anyagok között van némi hasonlóság és annyi.
tegnapelőtt 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Sanyi2025 ***** válasza:
16%
Az atomenergia nem megújuló, ezért építik le. Franciaországban is.
tegnapelőtt 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont még furcsább, hogy támogatják az atomfegyvereket. Németország és Olaszország engedélyezi, hogy fő nukleáris bázisok, telephelyek legyen az USA, NATO atomfegyverek számára, így célpontok is egy nukleáris háborúban."


Ha van atomfegyver akkor azért célpont, ha nincs akkor pedig künnyű célpont. Nyugat-Németországnak biztosítékot jelentettek az egykoron oda telepített harcászati atomfegyverek arra, hogy a szovjetek és a kelet-németek biztosan ne rohanják le őket.


Az igaz, hogy az atomfegyver célponttá tesz, de az atomfegyver megléte esetén a másik fél kétszer is meggondolja, mielőtt lép így egyben ez biztosíték is.


Nézd meg Ukrajna esetét: "gyenge" is volt, nem.volt katonai szövetség ragja és atomfegyverrel sem rendelkezett. Ezek megvédték őket az oroszoktól? Gondolod, ha lett volna atomfegyverük akkor 2014 vagy akár 2022 megtörténik?

tegnapelőtt 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 a franciák nem építik le az atomenergia-kapacitásukat. Sőt inkább bővítik. Erős nukleáris iparral rendelkeznek, s nem csak exportra visznek blokkokat, de többet új létesítését tervezik Franciaországba is.

Lehet nem klasszikus megújuló energiaforrás a nukleáris energia, de

- karbonsemleges;

- képes menetrendet tartani;

- Olcsó!!! Maga a beruházás nem (az egyszeri bekerülési költség), de utána a legolcsóbb energiaforrás. Bezony' ha azt nézed mennyibe kerül 1 MWp, mekkora a termelése, karbantartási igénye a nukleáris energiához képest - hát biz' az jön, ki hogy az atomenergia fele annyiba sem kerül.

tegnapelőtt 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

A kérdés ellentmondásának a feloldása.

a) Németország több atomerőművel rendelkezett, de a (vad)zöld lobbi hatására ezeket bezárták. S most ott tartanak, hogy nagyon sokszor a francia atomerőművektől vesznek villamos energiát. Tisztára megérte nem? 😅

b) A nukleáris fegyverek telepítéséről még az első hidegháború idején született döntés. A píszi világában lebegő vadzöldek fel akarnák ezt is rúgni, de ezt már nem tudták megtenni. Saját magukkal úgy babrálnak ki ahogy akarnak (ld. fent), de egy stratégiai egyezmény felrúgása már kicsit bonyolultabb.

tegnapelőtt 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja ami meg Ausztriát illeti. Tele vannak vízerőművekkel, teljesen más az energiatermelési-mixük mint a németeknek. A labancoknak nincs szükségük atomenergiára, mert vízenergiából is bőven tudnak eleget termelni. Amúgy Ausztria területén nem állomásoztatnak nukleáris fegyvereket - sőt Ausztria még csak nem is NATO tag.
tegnapelőtt 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sanyi2025 ***** válasza:
0%

tegnap 21:44


1) Nem bővítenek a franciák, ez egy tévhit.

2) Itt most nem az volt a kérdés, hogy érvelj az atomenergia ellen/mellett.

tegnap 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!