Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az elfogó vadászgépek tulajdon...

Az elfogó vadászgépek tulajdonképpen manőverező harcigépekből magassági légvédelmi állások lettek, amiket legfőképp olyan területekről érdemes bevetni ahol nincs földi légvédelmi egység tehát mondjuk tengereken lakatlan nehezen járható területeken?

Figyelt kérdés

[link]


R-37 rakéta (hatótáv:400 km pont mint az SZ-400 légvédelmi rendszernek)

[link]



febr. 11. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az R-37 állítólagos elméleti hatótávolsága ennyi, de ez csak nagyon nagyon nagyon kivételes esetben elérhető pl lassan távolodó nagy méretű légicél esetén. Vadászgépek esetén ez a távolság jelentősen csökken, 5. generációs gép esetén pedig esélyes, hogy az lő előbb. Ha a cikkben szereplő állítás igaz, akkor itt is a max hatósugár harmadáról indították a rakétát.


Az elfogó vadászgépek feladata továbbra is a légi célok leküzdése amit a legtöbb esetben nem tudsz ilyen távolságról kivitelezni, így a kérdésben szereplő állítás nem igaz. A légvédelmi rendszerek hatótávolsága is csak akkor lényeges, ha alkalmatlan vagy a légvédelem kiiktatására, ahogy ezt pl az oroszoktól is látjuk. Ha megfelelően felkészült a légierőd és le tudod küzdeni az ellenséges légvédelmet akkor azt csinálsz a levegőben amit akarsz :)


Az ilyen baromi nagy hatótávolságú rakéták nem légiharcra valók.

febr. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Részben igen. A világ egyetlen országában sincs (Izrael kivételével, de az egy nagyon-nagyon gazdag és viszonylag kis területű ország) minden km2-et lefedő légvédelem. A stratégiailag fontos célok közelébe telepítik. Az elfogóvadász viszont oda irányítható ahol a szükség van rá.

További előnye:

- Mulitifunkcionalitás: kevés klasszikus (csak elfogó szerepkörben alkalmazható) típus van, a többsége vadászbombázóként a feladat függvényében képes földi célpontokat is támadni / elfogóvadászként üzemelni.

- Kísérővadász / önvédelem: ellenséges terület felett is meg tudja magát védeni vagy oltalmazni a bombázógépeket.

- Hatékonyság: felülről sokkal jobban bevilágíthatóak a célpontok, főleg a földközelben haladó cirkálórakéták, drónok.

- Mobilitás: egy légvédelmi rendszert akár csak 100 km-vel arrébb telepíteni is 4-6 óra, egy elfogóvadásznak ez a távolság 5-6 perc normál utazósebességen is.

- Védelem 1.: a légvédelem amint bekapcsolja a radarját azonnal láthatóvá válik (ha addig nem látták műholdról, vagy hírszerzési infóból). A fix telepítése miatt bármikor tűzcsapás vagy légicsapás vezethető rá.

Védelem 2.: az elfogóvadász indíthat hatótávolság határán is, majd megfordul és spuri mielőtt célba vennék. A légvédelmi állás viszont ott marad helyben fix célpontot nyújtva egy ellencsapáshoz.

febr. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elfogó vadászgépből is van véleményem szerint többféle.


Pl. az orosz MiG-31-esek egyértelműen "mozgó légvédelmi rendszerek" amiknek a feladata a Szibéria feletti alapvetően lakatlan területek figyelése, védelme.


De lehet elfogóvadászgép egy Gripen is, ha ez az aktuális feladatköre. Hiszen adott esetben az elfogás nem a cél megsemmisítését, hanem azonosítását, szükség esetén sértetlenül földre kényszerítését jelenti.


Fegyverzet terén is fel lehet fegyverezve nagy mennyiségű levegő-levegő rakétával, főleg ha nem számít a radar keresztmetszet. De adott esetben általános elfogási feladatokhoz elég kisebb mennyiségű fegyverzet is.

tegnapelőtt 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!