Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy modern harckocsi belülről...

Egy modern harckocsi belülről mennyire van felszerelve?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy hogy néz ki egy mai modern nyugati, vagy orosz harckocsi belseje, ugyanúgy vannak digitális kijelzők, mint a vadászgépekben?

Nyugodtan küldhettek képet is, mert én keresgéltem, de csak régi T-72-ket találtam.



2022. jún. 9. 13:08
1 2
 11/12 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Az Abrams-eket újonnan szokták gyártani, mert a felmodernizálás, páncélzatilag is macerás, és akkor a műszerezettség beszerelése.


És a 105-ös lövegű Abrams és a 120-as lövegű Abrams ránézésre nyilván hasonló, de természetesen újraméretezett tornyokat kaptak.


M1, 1980, BRL-1 (Ennek a páncélzatát oldották fel titkosítás alól.)


M1IP, 1984, BRL-2


M1A1 1986, BRL-2


M1A1HA, 1988, HAP 1.generáció, szegényített uránnal


M1A1HA, 1990, HAP 2.gen


M1A2, 1992, HAP 2.gen


M1A2 SEP, 2001, HAP 3.gen


M1A2 SEPv3, NGAP



Az Abrams külső függesztésű többrétegű lapokkal, hézagoltan bír, toronyra és teknőre, ezeket be lehet újítani, de a teknő nem bírja el az újabb és újabb csomagok súlyát, a teknő komplett alját levágni, majd fölhegeszteni egy teljesen új gyártású alsó vázelemet, új felfüggesztéssel, új tankot építesz régi vázelemek felhasználásával, egy teljes új gyártás árának kb. 80%-áért....


[link]


Ez a lecsupaszított torony, az alátámasztása és távtartói a többrétegű lapoknak, amit a külső lemez ápol és eltakar.

2022. jún. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy fent is írják a tanult kollégák, ugyanúgy tele van pakolva digitális kijelzőkkel, monitorokkal. A harckocsik egyik fő harcértékét jelenleg az elektronika adja (lőelem-képzés, illetve kommunikáció).
2022. jún. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!