A háborús bűnök elkövetésének gyakorlati kimenetele?
#11 az államfők diplomáciai védettség alatt utaznak, a két ország külügye már hónapokkal korábban leegyeztet minden részletet. Putyint a saját emberei, testőrsége biztosítják minden külföldi út előtt. Fegyveresen megtámadni egy nagyhatalom államfőjét ahol látogatást tesz... hát nem túl fényes ötlet. Ahol le akarnák tartóztatni oda egyszerűen nem megy el.
#13 nem áll oda semmilyen bíróság elé, sem most, sem később, max. ha "odahaza" megdöntik a hatalmát valami katonai puccsal, de olyan meg nem lesz (meg az ég irgalmazzon nekünk ha egy nukleáris töltetekkel rendelkező országban katonai puccs zajlik)
Úgy látom törölték a kommentemet. Biztosan rossz volt a megfejtésem. Akkor javítok:
NEM azokból lesz háborús bűnös, akinek kicsi a farka.
Továbbá a történelmet SEM a győztesek írják.
Nem egészen értem, hogy bizonyítanak háborús bűnöket, hacsak nem annyira egyértelműek, mint mondjuk a náciknál.
Pl ha most az ukrán lakosságot felfegyverzik és néhány hülye egyenruha és kiképzés nélkül elkezd lőni a katonákra polgári épületekből, azok meg lemészárolják őket önvédelemből, akkor az háborús bűn?
16-os hozzászóláshoz:
Az 1907-es hágai egyezmény ezt pontosan szabályozza, ez ma is hatályos Ukrajnára, Oroszországra mert nemzeti jogába jogszabályként becikkelyezte.
Idevonatkozó része (magyar jogba becikkelyezte az "1913. évi XLIII. törvény
az első két nemzetközi békeértekezleten megállapitott több egyezmény és nyilatkozat beczikkelyezése tárgyában"):
1. Czikk
A háborúra vonatkozó törvények, jogok és kötelességek nem csupán a hadseregre, hanem a néphadra (milicziára) és az önkéntes csapattestekre is irányadók, ha ezek a következő feltételeknek megfelelnek:
1. ha élükön oly személy áll, aki alárendeltjeiért felelős;
2. ha meghatározott megkülönböztető jelvényt viselnek, amely messziről felismerhető;
3. ha fegyvereiket nyiltan viselik, és
4. ha a hadműveleteikben a háboru törvényeihez és szokásaihoz alkalmazkodnak.
Azokban az országokban, ahol a hadsereg vagy annak egy része néphadból (milicziából) vagy önkéntes csapattestekből áll, a hadsereg elnevezés ezekre is vonatkozik.
2. Czikk
Valamely meg nem szállott terület lakosságát, amely az ellenség közeledtével önként ragad fegyvert, hogy szembeszálljon a benyomuló csapatokkal, és amelynek nem volt ideje az első czikknek megfelelően szervezkedni, hadviselő félnek kell tekinteni, ha fegyvereit nyiltan viseli, és ha a háború törvényeit és szokásait tiszteletben tartja."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!